header_grafika

Artykuły dla zwierząt

KONKURS

Do 08.09.2019 podziel się opinią o karmie
marki EUKANUBA i wygraj wycieczkę!

baner glowny

KARMY

ZABAWKI

DRAPAKI

ŻWIRKI I PIASKI

KARMY

SMYCZE

LEGOWISKA

UBRANIA I BUTY

AKWARIA

OZDOBY

POKARM

FILTRY

HIGIENA

SZAMPONY I ODŻYWKI

ODŻYWKI I WITAMINY

GRZEBIENIE I SZCZOTKI

OCHRONA

ODŻYWKI I WITAMINY

SZCZOTKI I ZGRZEBŁA

SZAMPONY I ODŻYWKI

Partnerzy akcji:

Wszystko dla zwierząt

Posiadanie domowego zwierzaka to marzenie niemal każdego dziecka. Podjęcie decyzji o nowym członku rodziny powinno być przemyślane. Pies, kot, królik czy chomik to nie zabawki, które można podarować dziecku w chwili słabości, a kiedy się znudzą, wyrzucić. Trzeba pamiętać, że zwierzę to żywa i czująca istota, która ma swoje potrzeby i zostanie z nami na lata. Jeśli jednak stworzymy zwierzakowi właściwe warunki i obdarzymy miłością, odpłaci nam w dwójnasób.

czytaj więcej

Jak zadbać o to by zwierzę czuło się w naszym domu dobrze?

Decydując się na domowe zwierzątko, musimy stworzyć mu odpowiednie warunki. Wszystko dla zwierząt oferują sklepy zoologiczne, zarówno te stacjonarne, jak i internetowe. Akcesoria dla zwierząt są w nich uporządkowane wg odpowiednich kategorii, które pomogą zorientować się, co należy kupić, by zaspokoić podstawowe potrzeby naszego zwierzaka. W zależności od tego, kto ma być nowym mieszkańcem naszego domu, będą to inne artykuły dla zwierzaków. Sklepy oferujące wszystko dla zwierząt, mają często bardzo bogatą ofertę i dobrze jest wcześniej znać absolutne minimum wymagane dla poszczególnych zwierzaków.

Czego nie może zabraknąć w wyprawce dla poszczególnych zwierząt domowych?

W zależności od tego, na jakie zwierzę się zdecydujemy, oprócz zapewnienia mu odpowiedniego pożywienia, musimy zakupić właściwe akcesoria dla zwierząt. Oto przykładowe artykuły dla zwierząt, których nie może zabraknąć.

  • Dla psa konieczny będzie zakup misek na karmę i na wodę, odpowiedniego posłania, a także obroży, smyczy i kagańca.
  • Kotu należy zapewnić oprócz misek na jedzenie i wodę, także posłanie, kuwetę ze żwirkiem oraz drapak.
  • Królik i chomik oraz ptaki powinny mieć odpowiednią do swoich rozmiarów klatkę z wyposażeniem, dostosowanym do ich potrzeb i naszej kieszeni.
  • Dla rybek konieczne jest akwarium z niezbędnymi akcesoriami.
  • Żółwiowi czy jaszczurce oraz innym gadom trzeba zapewnić odpowiednio wyposażone terrarium.
To tylko przykłady podstawowych wymagań, o których musimy pamiętać, decydując się na zwierzę w domu.

Wszystko dla zwierząt - o czym jeszcze warto pomyśleć w opiece nad zwierzakiem?

Jeśli chcemy, by nasze zwierzę było szczęśliwe, warto pomyśleć także o zabawkach dla nich. Piłeczki dla psa, wędka dla kota czy kołowrotek dla chomika zapewnią im godziny udanej zabawy i zapobiegną nudzie. Dla małych psów i kotów warto zakupić też transporter, który ułatwi nam podróżowanie z naszymi pupilami, czy chociażby wizytę u weterynarza. W sklepach oferujących artykuły dla zwierząt należy również zaopatrzyć się w środki przeznaczone do utrzymania higieny oraz preparaty na kleszcze dla zwierzaków wychodzących z domu. Najlepiej przejrzeć w danym sklepie internetowym oferującym wszystko dla zwierzaków asortyment w interesującej nas kategorii i szybko zorientujemy się, czego jeszcze może potrzebować nasze zwierzę. Planując zakup zwierzaka, warto wcześniej poczytać o jego potrzebach. To ułatwi nam zaplanowanie zakupów dla niego. Trzeba pamiętać, że najlepsze akcesoria dla zwierząt domowych znajdziemy w sklepach zoologicznych, a nie w supermarketach, które kuszą czasami niższą ceną. Niestety często przekłada się to na jakość. Artykuły dla zwierząt powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, by były trwałe. Trudno jest bowiem oczekiwać, że zwierzak będzie należycie je szanował.