header

Wiosenny remont w domu i ogrodzie 2020

Impregnaty i grunty

Akcesoria malarskie

Panele podłogowe

Listwy przypodłogowe

Przedłużacze

Zestawy narzędziowe

Szlifierki

Wiertarko-wkrętarki

Baseny

Place zabaw

Ogrodzenia

Szklarnie i tunele

Grille gazowe

Paleniska

Wędzarnie

Kociołki

Huśtawki

Krzesła

Ogrzewanie przenośne

Kominki

Myjki wysokociśnieniowe

Pojazdy samojezdne

Piły Łańcuchowe

Glebogryzarki

Siekiery

Opryskiwacze

Narzędzia ręczne

Taczki i wózki

Reflektory

Słupki

Lampy stojące

Oprawy najazdowe

Węże i zraszacze

Zwalczanie szkodników

Nawozy

Rośliny

Partnerzy akcji

Wiosna - czas na zmiany w domu i ogrodzie

Wiosna to najlepszy czas na remont, zarówno w domu jak i ogrodzie. Długo wyczekiwane promienie słońca powodują, że mamy wiele siły i motywacji, aby zaaranżować dom, taras, czy balkon. Nowe donice? A może nowa podłoga na tarasie? Możliwości jest bardzo wiele. Dużo oczywiście zależy od naszych upodobań i możliwości finansowych. W artykule znajdziemy jednak ciekawe pomysły na efektowne zmiany w ogrodzie albo na modne aranżacje balkonu i tarasu.


czytaj więcej

Remont tarasu: od czego zacząć?

Piękny taras to marzenie wielu osób. Ma być zarówno funkcjonalny, aby można było na nim wypoczać w lecie, ale takżę atrakcyjny wizualnie. Ciekawym pomysłemem na szybki remont tarasu jest zakup nowoczesnych mebli ogrodowych oraz dużego grilla gazowego. Taka inwestycja nie wymaga nakładu pracy, co jest ważne dla tych z nas, którzy na co dzień są zajęci pracą. Jednak dla tych, którzy czasu mają pod dostatkiem wspaniałym pomysłem jest tani generalny remont tarasu, który będzie uwzględniał również położenie ściany gabionowej. To ciekawa metoda, dzięki której zyskamy sporo prywatności. Druciana ściana wypełniona kamieniami jest atrakcyjna i bardzo modna w tym sezonie. Zamontowana z boku tarasu oddzieli nas od niechcianych spojrzeń sąsiadów. Taką ściankę oddzielającą możemy wykonać również z dużych betonowych donic na kwiaty, które można ułożyć na kostce dookoła tarasu. Wspomniane, niedrogie aranżacje tarasu wiosną pozwolą na odpoczynek w zacisznym miejscu podczas wakacji.

Wiosna - nowe pomysły na urządzenie ogrodu

Wiosenny remont ogrodu to przede wszystkim zmiany w roślinności. Nowoczesne aranżacje ogrodu, jakie możemy zobaczyć w katalogach ogrodniczych propagują minimalistyczne rozwiązania. Jest to między innymi sadzenie iglaków i roślin zimozielonych. Taki ogród będzie wyglądał pięknie nawet zimą, jednak wiele właścicieli ogrodów nie wyobrażą sobie tego miejsca bez wielobarwnych kwiatów. Pomysłowe aranżacje ogrodu to zatem również znalezienie miejsca, aby wśród iglaków pojawiło się miejsce na kwitnące rośliny. W tym celu można kupić modne, drewniane skrzynki na kwiaty i wstawić je w różnych częściach ogrodu. Remont ogrodu przydomowego nie może odbyć się bez specjalistycznych narzędzi, jak grabie, motyka, siekiera, piła. Jeśli nie potrafimy samodzielnie zbudować pomieszczenia gospodarczego na takie akcesoria, to idealnym pomysłem jest zakup gotowego domku na narzędzia do naszego ogrodu. Jednak w sklepach internetowych możemy znaleźć również interesujące altany, które znakomicie nadają się do dużego ogrodu.

Zioła na balkonie - naturalny wystrój!

Ciekawe aranżacje balkonu to takie, które uwzględniają posadzenie tam ziół potrzebnych w każdej kuchni, jak koper, rozmaryn czy natka pietruszki. Możemy w tym celu wykorzystać bardzo modne teraz metalowe donice. Są bardzo atrakcyjne wizualnie. Dzięki temu, że można zakupić je w każdym rozmiarze, to możemy dostosować wielkość donicy do wymiarów naszego balkonu. Praktyczne zmiany w ogrodzi i na tarasie sprawią, żę będą to nie tylko miejsca, zachęcające pięknem, aby w nich przebywać, lecz będą również obfitować wygodne dla nas rozwiązania.