powrót do szkoły

Powrót do szkoły

gryPRZYBORY SZKOLNE

Farby

Zeszyty i bruliony

Kredki

Kredki

Pióra

plecak AKCESORIA SZKOLNE

Lunchbox

Piórniki

Piórniki

Worki na odzież

Butelki filtrujące

podreczniki PODRĘCZNIKI

Szkoła podstawowa

Szkoła średnia

Przedszkole

Języki obce

pokoj POKÓJ UCZNIA

Biurka

Instrumenty

Mapy

Lampy stołowe

Lampy stołowe

telewizory ELEKTRONIKA

Laptopy

Akcesoria do komputera

Czytniki E-BOOK

Powerbanki

projektory ELEKTRONIKA
Smartwatche

Smartwatche

Tablety

Hulajnogi

Dyski przenośne

moda MODA DZIECIĘCA

Kurtki dziewczęce

Buty dziewczęce

Kurtki chłopięce

Buty chłopięce

Partnerzy akcji

Powrót do szkoły 2019

Nadchodzący rok szkolny wymaga skompletowania rzeczy koniecznych do nauki. Powrót do szkoły lub na uczelnię to nie tylko podręczniki, ale zeszyty, przybory do pisania i zakreślania informacji, piórniki, plecaki lub torby. Różne ceny, różne opinie i estetyka wyprzedzająca jakość - jak wśród wszystkich ofert wybrać to, co rzeczywiście użyteczne i potrzebne?czytaj więcej

Back to school a wybór jakości produktów

Drogie rzeczy i przekonanie, że dobra wyprawka szkolna to wysokiej jakości materiały, które służą przez lata, może rozczarować rodziców. Dojrzewającemu dziecku zmienia się gust, a o jakości rzeczy nie decyduje w tym czasie rzeczywista jakość, ale zdanie rówieśników. Wybierając plecak lub piórnik szkolny dla dziecka nie powinno się myśleć kategoriami wieloletniego wyposażenia. Dziecko spędza w szkole dużo czasu, więc wybór produktów powinien być w dużej mierze zależny od jego upodobań. Trendy na dane postaci z bajek czy seriali miną, ale w okresie najbliższych dwóch lat to właśnie ta postać będzie dominowała w jego zainteresowaniach i wyrażaniu własnego stylu. Z dumą będzie zakładał codziennie rano tornister wybrany pod kątem tego co lubi, co ogląda, o czym myśli lub marzy. Nie bez powodu producenci oferują plecaki z psami, kotami, ładnymi krajobrazami i wspomnianymi bohaterami bajek. Oczywiście nie oznacza to, że takie plecaki są słabej jakości. Bardzo często będą one wytrzymałe na przetarcia, łatwe w czyszczeniu i pojemne. Chodzi wyłącznie o przemyślenie budżetu i świadome podejście do zakupów.

Back to school - spójne kolekcje

Estetyczny powrót do szkoły ma znaczenie tak samo jak funkcjonalność zakupionych rzeczy. Przydatnym rozwiązaniem zarówno dla dzieci, jak i studentów rozpoczynających rok akademicki, są kolekcje w stylu back to school. Przygotowują je znane sieci księgarni i lokalne sklepy, w których np. plecaki, teczki, etui na laptop lub tablet, zeszyty, notesy, długopisy i mazaki przygotowywane są w jednakowym wzornictwie. Takie spójne rozwiązania podobają się wielu osobom, wprowadzają porządek, są atrakcyjne cenowo i usprawniają zakupy. Nie trzeba wybierać każdej rzeczy osobno lub co gorsze - kompletować wyprawkę szkolną w różnych miejscach. Dzięki jednorazowej wizycie w sklepie stacjonarnym, dziecko lub student jest gotowy do nowego etapu edukacji. To samo dotyczy zresztą zakupów przez Internet. Przygotowanie i zakup kompletu w jednym stylu pomaga zaoszczędzić koszty przesyłki.

Wyprawka szkolna - na co zwracać uwagę?

Poza wspomnianymi aspektami, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

  • Dzieci leworęczne powinny korzystać ze specjalnie wyprofilowanych nożyczek, długopisów czy ołówków - to szczególnie ważne na etapie rozpoczynania nauki pisania.
  • Chociaż dziecku może podobać się duży długopis z oryginalnym, puszystym zakończeniem, będzie on niepraktyczny podczas pisania. Ciężar długopisu przyspieszy zmęczenie i zniechęci do pisania na lekcjach.
  • Podstawowym kryterium wyboru długopisów powinno być uniknięcie wyślizgiwania się z ręki. Warto sprawdzić poprawność uchwytu.