Porównanie HP 15-D/DW1000NW 15,6''/i3/8GB/256GB/Win10 (2B4S1EA) vs HP 255 G7 15,6"/Ryzen5/8GB/256GB/Win10 (2D231EA)

od2799,99 od2699,00
4,25 4,25 5 0 (4,3) 5 5 5 0 (5,0)
Najlepsze oferty

Podstawowe informacje

Producent
HP HP

Procesor

Rodzina procesora
Intel Core i3 AMD Ryzen 5, AMD Ryzen 3
Częstotliwość procesora
2100MHz 2400MHz
Liczba rdzeni procesora
2 2

Ekran

Przekątna ekranu
15,6 cala 15,6 cala
Rozdzielczość ekranu
1920x1080 1920x1080
Ekran dotykowy
Nie posiada Nie posiada

Pamięć RAM

Pamięć RAM
8GB 4GB, 8GB
Typ pamięci RAM
DDR4 DDR4

Karta Graficzna

Producent karty graficznej
Intel AMD
Ilość pamięci RAM karty graficznej
Współdzielona Współdzielona

Komunikacja

Napęd optyczny
Nie posiada Posiada wbudowany napęd optyczny
Złącza
2x USB 3.0, 1x USB 3.1 (Typ-C) 1x HDMI, 1x RJ-45
Komunikacja
Bluetooth, Wi-Fi Bluetooth, Wi-Fi

Fizyczne

Kolor
Srebrne Srebrne
Wysokość
- 22,5 mm
Waga
- 1,78 kg
Szerokość
- 376 mm
Głębokość
- 246 mm
Materiał
- Tworzywo sztuczne

Oprogramowanie

System operacyjny
Windows 10 Windows 10

Dodatkowe informacje

Rodzaj
Ultrabooki Ultrabooki
Powłoka ekranu
Antyrefleksyjna Matowa
Karty pamięci
- SD, SDHC, SDXC

Multimedia
Kamera, Głośniki, Mikrofon Kamera, Głośniki, Mikrofon
Rodzaj karty graficznej
Zintegrowana Zintegrowana
Model
- HP 255 G7

Dysk Twardy

Rodzaj dysku
- SSD
Pojemność dysku twardego
- 256GB

Cechy Produktów

jakość
wydajność
wygląd

Opinie

Opinie kupujących
 • Cezariusz
  4,00 4/5
  Laptop dość szybki jak na swoje parametry, nowoczesny procesor, cicha praca. Moim zdaniem klawiatura jest bardzo nieczytelna - białe napisy na srebrnym tle trudno jest odczytać niezależnie od włączenia podświetlenia, chyba że w pomieszczeniu jest ciemno. Dobra matryca.
  czytaj więcej
 • a...8
  4,50 4,5/5
  Jakość adekwatna do ceny
  czytaj więcej
 • b...4
  5,00 5/5
  Laptop spełnił moje oczekiwania. Praktyczna klawiatura i ładny wygląd urządzenia. Parametry zgodnie z opisem.
  czytaj więcej
 • a...l
  5,00 5/5
  Ładnie wygląda, jest poręczny, lekki. Szybko działa
  czytaj więcej
 • k...k
  5,00 5/5
  Laptop adekwatny do swojej ceny. Działa poprawnie.
  czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
4/8 8/8
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Liczba rdzeni procesora

Liczba rdzeni procesora to jeden z parametrów w laptopie, który określa ilość rdzeni jakie posiada procesor znajdujący się w danym modelu laptopa. Od ilości rdzeni, między innymi, zależy wydajność procesora. Im jest ich więcej, tym więcej zadać może on jednocześnie wykonywać. Urządzenia dostępne na rynku, mogą posiadać od 2 do nawet 24 rdzeni. Wybór odpowiedniej ilości jest uzależniony od zaawansowania prac jakie wykonujemy na laptopie.

Pamięć podręczna procesora

Pamięć podręczna procesora, inaczej cache, to jeden z parametrów laptopa. Pamięć podręczna umożliwia przechowywanie części danych w pamięci o lepszych parametrach. Mamy dzięki temu szybszy dostęp do części informacji. W nowych modelach procesorów wykorzystuje się zazwyczaj minimum dwa poziomy pamięci podręcznej, ale w niektórych urządzeniach mogą być nawet 3 poziomy (L1. L2, L3). Już jeden poziom zapewnia pięciokrotnie większy dostęp do danych, niż w przypadku pamięci RAM.

Częstotliwość pamięci RAM

Częstotliwość pamięci RAM to parametr wpływający na wydajność pamięci w laptopie. Pamięć RAM o wysokiej częstotliwości powoduje pewien wzrost wydajności pamięci, jednak nie idzie za tym znaczący wzrost wydajności całego urządzenia (wzrost o kilka procent). Te kilka procent ma natomiast znaczenie dla osób, które grają w gry na laptopie, albo zajmują się obróbką materiałów wideo. Powinni więc szukać modelu z pamięcią RAM o wysokiej częstotliwości.

Maksymalna ilość pamięci RAM

Maksymalna ilość pamięci RAM laptopa to parametr określający jaką maksymalną pamięć RAM może mieć dany model. Od ilości pamięci RAM zależy jak sprawnie będzie działał laptop. Minimalna pamięć RAM pozwalająca na sprawne działanie to 4 GB. Jeśli jednak korzystamy z wielu aplikacji lub kart przeglądarki jednocześnie, albo uruchamiamy gry, to może być potrzebna większa pamięć RAM. Jeśli laptop posiada wolne gniazda pamięci, wtedy można zwiększać jej ilość.

Pojemność dysku twardego

Pojemność dysku twardego to jeden z parametrów laptopa. Od pojemności dysku twardego zależy ilość danych, które można zapisać na urządzeniu. Nie każdy użytkownik będzie potrzebował dużej pojemności, jeśli nie zamierzamy przechowywać na komputerze ciężkich plików, nie jest ona potrzebna. Uzależnione jest to od tego, do czego wykorzystujemy dany sprzęt. Przeglądanie internetu i tworzenie dokumentów tekstowych nie zajmuje dużo pamięci. Inaczej jest w przypadku plików wideo lub zdjęciowych.

Ilość pamięci RAM karty graficznej

Ilość pamięci RAM karty graficznej to jeden z parametrów w laptopie, który informuje nas o tym, ile pamięci operacyjnej posiada karta graficzna w danym modelu laptopa. Im więcej bardziej zaawansowanych graficznie programów używamy, tym większą pamięć RAM powinna posiadać karta graficzna. Przykładowo, jeśli gramy w gry komputerowe o wysokiej rozdzielczości, karta o dużej pamięci RAM zapewni ich płynne działanie.

Pojemność akumulatora

Pojemność akumulatora to jeden z parametrów w laptopie, który mówi nam o zdolności ogniwa do przechowywania ładunku elektrycznego, podaje się go w amperogodzinach. Im wyższa wartość pojemności baterii, tym dłużej będziemy mogli pracować na urządzeniu bez konieczności podłączenia go do sieci. Jest to ważne jeśli korzystamy z naszego urządzenia w miejscach, w których nie ma stacjonarnego źródła energii.

Maksymalny czas pracy

Maksymalny czas pracy to jeden z parametrów laptopa. Określa on przybliżony czas pracy na danym modelu urządzenia bez konieczności podłączania go do zasilania. Im większy maksymalny czas pracy, tym bardziej pojemna bateria laptopa. Jeśli często znajdujemy się w sytuacjach, gdy nie mamy możliwości podłączenia laptopa do prądu, tym większe znaczenie ma dla nas ten parametr.

Ilość komór akumulatora

Ilość komór akumulatora to jeden z parametrów w laptopie, który informuje nas o tym, z ilu cel (komór) składa się akumulator. Im jest ich więcej, tym bardziej pojemny akumulator, a co za tym idzie, dłuższy czas pracy na laptopie bez konieczności podłączenia go do źródła zasilania. Większa ilość komór powoduje również, że zwiększają się gabaryty i waga baterii, co ma również wpływ na wagę laptopa.