Porównanie CAVION Mini 10,1"/Z3735G/1GB/32GB/Win10 (CAVION101MINI) vs Kiano SlimNote mini 10.1"/1GB/32GB/Win10 (SLIMNOTE101)

od447,00 wyprzedane
3,92 3,92 5 0 (3,9)
Najlepsze oferty

Podstawowe informacje

Producent
Cavion Kiano

Procesor

Rodzina procesora
Intel Atom Intel Atom
Liczba rdzeni procesora
4 4
Częstotliwość procesora
- 1330MHz
Pamięć podręczna procesora
- 2MB
Model procesora
- Intel Atom Z3735F

Ekran

Rozdzielczość ekranu
1024x600 1024x600
Ekran dotykowy
Nie posiada Nie posiada
Przekątna ekranu
- 10,1 cala

Pamięć RAM

Pamięć RAM
32GB 1GB
Typ pamięci RAM
DDR3 DDR3
Częstotliwość pamięci RAM
- 1333MHz

Karta Graficzna

Producent karty graficznej
Intel Intel
Model karty graficznej
- HD Graphics
Ilość pamięci RAM karty graficznej
- Współdzielona

Komunikacja

Napęd optyczny
Nie posiada Nie posiada
Złącza
1x HDMI 1x USB 2.0, 1x mini HDMI
Komunikacja
Bluetooth, Wi-Fi Bluetooth, Wi-Fi

Fizyczne

Kolor
Srebrne Szare
Wysokość
- 18 mm
Szerokość
- 278 mm
Głębokość
- 185 mm

Oprogramowanie

System operacyjny
Windows 10 Windows 10

Dodatkowe informacje

Rodzaj
Ultrabooki Notebooki
Powłoka ekranu
Matowa Matowa
Karty pamięci
SD, SDHC, SDXC microSD

Dysk Twardy

Rodzaj dysku
- SSD
Pojemność dysku twardego
- 32GB

Zasilanie

Pojemność akumulatora
- 6000mAh

Cechy Produktów

jakość
wydajność
wygląd

Opinie

Opinie kupujących
 • Ten produkt nie ma jeszcze opinii
 • Monika
  5,00 5/5
  Mały i fajny komputerek
  czytaj więcej
 • iwonka
  5,00 5/5
  Mały ,estetyczny, jak na moje potrzeby wystarczający. Nie szukałam super wydajnego komputera tylko podróżnego pomocnika. Sprawdza się.
  czytaj więcej
 • jaaaaa
  4,00 4/5
  produkt dobry jak na cenę , jednak secure boot w UEFI nie ułatwia instalacji innej dystrybucji OS , zwłaszcza dowolnej , mi się udało postawić obok win10 fedorę 27 .
  czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
4/5 3/5
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Liczba rdzeni procesora

Liczba rdzeni procesora to jeden z parametrów w laptopie, który określa ilość rdzeni jakie posiada procesor znajdujący się w danym modelu laptopa. Od ilości rdzeni, między innymi, zależy wydajność procesora. Im jest ich więcej, tym więcej zadać może on jednocześnie wykonywać. Urządzenia dostępne na rynku, mogą posiadać od 2 do nawet 24 rdzeni. Wybór odpowiedniej ilości jest uzależniony od zaawansowania prac jakie wykonujemy na laptopie.

Pamięć podręczna procesora

Pamięć podręczna procesora, inaczej cache, to jeden z parametrów laptopa. Pamięć podręczna umożliwia przechowywanie części danych w pamięci o lepszych parametrach. Mamy dzięki temu szybszy dostęp do części informacji. W nowych modelach procesorów wykorzystuje się zazwyczaj minimum dwa poziomy pamięci podręcznej, ale w niektórych urządzeniach mogą być nawet 3 poziomy (L1. L2, L3). Już jeden poziom zapewnia pięciokrotnie większy dostęp do danych, niż w przypadku pamięci RAM.

Częstotliwość pamięci RAM

Częstotliwość pamięci RAM to parametr wpływający na wydajność pamięci w laptopie. Pamięć RAM o wysokiej częstotliwości powoduje pewien wzrost wydajności pamięci, jednak nie idzie za tym znaczący wzrost wydajności całego urządzenia (wzrost o kilka procent). Te kilka procent ma natomiast znaczenie dla osób, które grają w gry na laptopie, albo zajmują się obróbką materiałów wideo. Powinni więc szukać modelu z pamięcią RAM o wysokiej częstotliwości.

Maksymalna ilość pamięci RAM

Maksymalna ilość pamięci RAM laptopa to parametr określający jaką maksymalną pamięć RAM może mieć dany model. Od ilości pamięci RAM zależy jak sprawnie będzie działał laptop. Minimalna pamięć RAM pozwalająca na sprawne działanie to 4 GB. Jeśli jednak korzystamy z wielu aplikacji lub kart przeglądarki jednocześnie, albo uruchamiamy gry, to może być potrzebna większa pamięć RAM. Jeśli laptop posiada wolne gniazda pamięci, wtedy można zwiększać jej ilość.

Pojemność dysku twardego

Pojemność dysku twardego to jeden z parametrów laptopa. Od pojemności dysku twardego zależy ilość danych, które można zapisać na urządzeniu. Nie każdy użytkownik będzie potrzebował dużej pojemności, jeśli nie zamierzamy przechowywać na komputerze ciężkich plików, nie jest ona potrzebna. Uzależnione jest to od tego, do czego wykorzystujemy dany sprzęt. Przeglądanie internetu i tworzenie dokumentów tekstowych nie zajmuje dużo pamięci. Inaczej jest w przypadku plików wideo lub zdjęciowych.

Ilość pamięci RAM karty graficznej

Ilość pamięci RAM karty graficznej to jeden z parametrów w laptopie, który informuje nas o tym, ile pamięci operacyjnej posiada karta graficzna w danym modelu laptopa. Im więcej bardziej zaawansowanych graficznie programów używamy, tym większą pamięć RAM powinna posiadać karta graficzna. Przykładowo, jeśli gramy w gry komputerowe o wysokiej rozdzielczości, karta o dużej pamięci RAM zapewni ich płynne działanie.

Pojemność akumulatora

Pojemność akumulatora to jeden z parametrów w laptopie, który mówi nam o zdolności ogniwa do przechowywania ładunku elektrycznego, podaje się go w amperogodzinach. Im wyższa wartość pojemności baterii, tym dłużej będziemy mogli pracować na urządzeniu bez konieczności podłączenia go do sieci. Jest to ważne jeśli korzystamy z naszego urządzenia w miejscach, w których nie ma stacjonarnego źródła energii.

Maksymalny czas pracy

Maksymalny czas pracy to jeden z parametrów laptopa. Określa on przybliżony czas pracy na danym modelu urządzenia bez konieczności podłączania go do zasilania. Im większy maksymalny czas pracy, tym bardziej pojemna bateria laptopa. Jeśli często znajdujemy się w sytuacjach, gdy nie mamy możliwości podłączenia laptopa do prądu, tym większe znaczenie ma dla nas ten parametr.

Ilość komór akumulatora

Ilość komór akumulatora to jeden z parametrów w laptopie, który informuje nas o tym, z ilu cel (komór) składa się akumulator. Im jest ich więcej, tym bardziej pojemny akumulator, a co za tym idzie, dłuższy czas pracy na laptopie bez konieczności podłączenia go do źródła zasilania. Większa ilość komór powoduje również, że zwiększają się gabaryty i waga baterii, co ma również wpływ na wagę laptopa.