Porównanie ELECTROLUX Pure F9 PF91-4IG vs Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01

od1480,00 od1149,00
5 5 5 0 (5,0) 4,15 4,15 5 0 (4,2)
Najlepsze oferty

Dane podstawowe

Producent
Electrolux Philips
Typ filtra
Zmywalny filtr Zmywalny filtr
Rodzaj zasilania
Akumulatorowe Akumulatorowe
Napięcie
36 V 25,2 V
Czas pracy
60 min 60 min
Czas ładowania
6 h 5 h

Etykieta energetyczna

Poziom hałasu
od 81 do 85 dB od 81 do 85 dB

Funkcje

Funkcje
Regulacja mocy Funkcja mopa
Praca na mokro
Nie Tak
Zastosowane technologie
DustSpotter PowerCyclone, TriActive
Dołączone wyposażenie
elektroszczotka ssawko-szczotka Tri-Active, ssawka szczelinowa, ssawka 2w1, Zasilacz, 2 wkładki z mikrofibry

Parametry fizyczne

Kolor
Czarne Niebieskie
Pojemność worka/pojemnika [l]
0,7 l 0,6 l
Wbudowany ręczny odkurzacz
Nie Tak
Długość przewodu
Bezprzewodowy Bezprzewodowy

Klasa reemisji kurzu
Nie dotyczy Nie dotyczy
Model
F9PF914IG FC640901
Roczne zużycie energii
Nie dotyczy Nie dotyczy

Cechy Produktów

Opinie

Opinie kupujących
 • Użytkownik Ceneo
  5,00 5/5
  działa OK
  czytaj więcej
 • Użytkownik Ceneo
  5,00 5/5
  Bardzo dobry i wygodny w użytkowaniu
  czytaj więcej
 • Lucek
  5,00 5/5
  Największą zaletą odkurzacza Pure F9 PF91-4IG jest bardzo długi czas odkurzania na jednym ładowaniu. Akumulator pozwala na spokojne odkurzenie całego, 50 metrowego mieszkania. Odkurzacz posiada czytelny wskaźnik poziomu baterii, a ładowanie do pełna wyczerpanego urządzenia trwa zaledwie kilka godzin. Zaskoczyła mnie również duża moc odkurzacza oraz bardzo zwrotna i skuteczna elektroszczotka z ledami. Ponadto sprzęt doskonale sprawdza się przy odkurzaniu wnętrza samochodu. Polecam!
  czytaj więcej
 • Marta
  5,00 5/5
  Zakup uważam za bardzo udany. Jestem zadowolona z odkurzacza, sprawdził się lepiej niż przypuszczałam. Pracuje cicho, nie warczy tylko szumi, bardziej przypomina pracę czajnika elektrycznego, więc mogę nim sprzątać, gdy śpią dzieci. Początkowo przez cichą pracę miałam obawy, czy odkurzacz wciąga brudy, bo się tego nie czuje, jednak po sprzątaniu widać było efekty gołym okiem. Moc 25,2 daje radę dywanowi, na którym dużo dna w postaci kłaczków zostawia mój kot :) Polecam Państwu zakup produktu w Mediasp, a do Producenta mam prośbę o zmniejszenie ceny, ponieważ wiele osób chciałoby kupić taki, jednak nie każde gospodarstwo domowe może sobie pozwolić. Polecam jeszcze raz ten odkurzacz, bo pomimo obaw - kupić czy nie kupić, okazało się, ze podjęta decyzja o kupnie okazała się trafiona i nie żał
  czytaj więcej
 • Mixxxal
  5,00 5/5
  Dość cichy w porównaniu z moim starym Zelmerem Orion, a przynajmniej przyjemniejsza częstotliwość dźwięku. Wreszcie bez kabla !!! Bardzo fajnie myje kafelki i panele (dużo szybciej, niż żona to robi po kolanach). Myłem samą wodą i turkusową mikrofibrą. Po sprzątnięciu całego domu (łącznie 100m2 kafli, paneli i wykładzin) i odkurzeniu mebli tapicerowanych napełniłem 2 x pojemnik kurzem i sierścią naszej kici. Odkurzacz spokojnie wytrzymał na jednym ładowaniu. Po sprzątnięciu trzeba pamiętać o oczyszczeniu filtra, mikrofibry i umyciu pojemnika , aby dobrze się prezentował w kącie :-). W weekend zabiorę się za czyszczenie nim auta... Bardzo skuteczna mini turboszczotka na meblach i materacu łóżka. Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawował, bo to że żonę odciążę w myciu podłogi jest już pe
  czytaj więcej
 • Piotrek
  4,50 4,5/5
  kupiłem do szybkiego ogarniania podłóg i do tego sprawdza się idealnie, jeśli jednak chcesz go używać jako jedynego odkurzacza w domu to się możesz zawieść. Wciąga sprawnie kurz, sierść psa, okruchy, zbite szkło itp. czyli wszystko to co ma zbierać z podłogi. bateria w pełni naładowa pozwala na ogarnięcie 100m2 podłogi bez problemu,także w trybie turbo, lecz na pewno nie wytrzyma deklarowanych 60min. Minusik za mały pojemnik który trzeba opróżniać po każdym odkurzaniu i co jakiś czas przepłukać wodą wraz filtrem. Mycie zajmuje chwilkę, ale dobrze mieć zapasowy filtr ponieważ po zmoczeniu długo schnie. Mop spełnia swoje zadanie, ale i tak nie ominie nas porządne mycie zwykłym moperm z detergentem chociaż raz w tygodniu. Minus za wyczepianie się mopa z magnesów co się czasami zdarza,a nie po
  czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
5/7 5/7
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Czas ładowania

Czas ładowania to parametr elektrycznej szczoteczki do zębów, który mówi o tym, ile czasu zajmie pełnie załadowanie akumulatora szczoteczki po jego rozładowaniu. Parametr ten podawany jest w godzinach i zazwyczaj wynosi nawet kilkanaście godzin, które trzeba przeznaczyć na pełne naładowanie urządzenia. Dla każdego urządzenia parametr ten może być mniejszy, jeśli po każdym użyciu użytkownik odłoży szczoteczkę na podstawkę ładującą.

Poziom hałasu

Poziom hałasu odkurzacza to parametr mierzony w decybelach. Określa on poziom hałasu emitowany przez urządzenie podczas jego pracy. Im wyższy poziom hałasu, tym jest on bardziej uciążliwy dla człowieka. Odkurzacze nie są zazwyczaj cichymi urządzenia, nie pracują one stale, jak np. lodówka, w związku z czym hałas, który wytwarzają jest krótkotrwały. Jeśli jednak zależy nam na jak najcichszym urządzeniu, to wybierajmy urządzenie o niskim parametrze poziomu hałasu.

Pojemność worka/pojemnika [l]

Pojemność worka/pojemnika to jeden z parametrów odkurzacza, który określa pojemność worka w przypadku odkurzacza na worki i pojemność pojemnika w przypadku odkurzaczy bez workowych. Parametr ten podaje się w litrach, im wyższa jego wartość, tym rzadziej musimy opróżniać pojemnik na zabrudzenia lub wymieniać worek. Standardowa pojemność worka/pojemnika w odkurzaczu wynosi od 1 do 5 litrów. Im większy model tym większą będzie miał pojemność.

Długość przewodu

Długość przewodu odkurzacza to parametr podawany w metrach, który mówi nam o tym, jak długi jest przewód w danym modelu odkurzacza. Im dłuższy przewód, tym wygodniej nam odkurzać, nie musimy wtedy zmieniać źródła zasilania, gdy przechodzimy z odkurzaczem do innego pomieszczenia. Jeśli jednak posiadamy małe mieszkanie, np. kawalerkę, to przewód nie musi być bardzo długi, gdyż może nam wtedy przeszkadzać w sprzątaniu.