Porównanie Sony HT-ST5000 czarny vs Sony HT-ZF9 czarny

wyprzedane wyprzedane
3,68 3,68 5 0 (3,7) 4,48 4,48 5 0 (4,5)

Dane podstawowe

Marka
Sony Sony
Rodzaj
Soundbar + Subwoofer Soundbar + Subwoofer
Typ subwoofera
Bezprzewodowy Aktywny, Bezprzewodowy

Parametry techniczne

Liczba kanałów
7.1 3.1
Moc łączna zestawu
od 401W od 201W do 400W
Komunikacja
DLNA, Bluetooth Wi-Fi, Bluetooth
Dekodery dźwięku
Dolby TrueHD DTS-HD Master Audio, DTS X, Dolby Atmos, DTS-ES, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DSD, Dolby Dual Mono
Złącza
USB, HDMI HDMI, Ethernet (LAN), Wejście optyczne
Zastosowane technologie
- S-Force PRO Front Surround, HDR
Pozostałe funkcje
- Możliwość montażu na ścianie, Kompatybilny z serwisem Spotify, Bravia Sync

Parametry fizyczne

Kolor
Czarny Czarny
Zakrzywiony (Curved)
Nie Nie

Zasilanie

Pobór mocy
32 W 72 W

Cechy Produktów

Opinie

Opinie kupujących
  • keram
    4,00 4/5
    Kupiłem dzisiaj i wiem już, że pełno prawnego kina domowego nie zastąpi. To pewne. Brak możliwości korekcji natężenia jakichkolwiek tonów. Wybiórczo łączy się z sieciami Wi-Fi. Jak mu pasuje to połączy, jak nie, to nie. Generalnie - jak to soundbar - dla wymagających to za mało, czy to do filmów, czy do słuchania muzyki. Tym bardziej za tę, dość wysoką cenę. Nie melomanów powinien zadowolić. Ja zastosowałem go jako protezę pomiędzy zakupem TV a dosprzętowieniem go w prawdziwe kino domowe. Kupiony pod KD-65AG9. Moc ok. Basy też. Płaska góra. Środek też nie zniewala. Wątpię aby poradził sobie z Dolby Atmos. Ale to doświadczenie dopiero przede mną.
    czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo
    5,00 5/5
    Czyste wokale, odpowiednia moc i głęboki, soczysty bas. Wykonanie na najwyższym poziomie, spasowane i estetyczne elementy, fajny grill na magnes. Do filmów nadaje się każdy soundbar, ale ten nadaje się również do słuchania muzyki. Intuicyjna obsługa, spotify bezpośrednio po wifi. Wpółpraca z telewizorem tej samej marki bez zarzutu. Warto co nieco poustawiać w menu tv i soundbara, żeby uzyskać jeszcze lepszy dźwięk. Atmos w soundbarze? Zawsze to dodatkowe głośniki, a cena adekwatna do jakości dźwięku. Można go kupić poniżej 4 tys. Na dobre hifi trzeba mieć miejsce i wydać więcej kasy. Soundbar zajmuje miejsce pod telewizorem, a subwoofer może stać gdziekolwiek i nie mamy problemu z okablowaniem (łączą się bezprzewodowo).
    czytaj więcej
  • p...2
    5,00 5/5
    Bardzo fajny dźwięk.
    czytaj więcej
  • Tommy
    4,50 4,5/5
    Soundbar bardzo trudno mi się konfigurowało pierwszy raz. Dodatkowe satelity tylne zaczęły działać dopiero po miesiącu, mimo że nic nie zmieniałem. Wcześniej ledwo brzęczały na tych samych filmach. Lubi się rozłączać z TV (np. jak połączy się z komputerem po BT) a wtedy potrzeba podłączenia kablem HDMI, którego nie ma w zestawie i rekonfiguracja. Za każdym razem po włączeniu trzeba potwierdzać w TV, że chcę z niego korzystać, ale może tak ma każdy soundbar. Pomijając te wszystkie niedogodności, to jak już działa to robi dobre wrażenie.
    czytaj więcej
  • b...k
    5,00 5/5
    testowałem w salonach różne soundbary ale ten wywarł na mnie największe wrażenie. Kapitalna czystość dźwięku i wyrazisty efekt przestrzenny podnoszą jakość przeżyć z oglądania każdego typu programu - filmów w szczególności. Posiadam tv sony serii XF90 którego jakość w połączeniu z HTZF9 po prostu "wywala z butów". POLECAM.
    czytaj więcej
  • Wojciech
    5,00 5/5
    wygląd OK. Dzwięk OK.
    czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
1/3 1/3

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj

Rodzaj soundbarów to przede wszystkim konstrukcja, np. pojedynczy soundbar, soundbar z wbudowanym subwooferem lub soundbar z możliwością podłączenia bezprzewodowego subwoofera. Mogą różnić się też konfiguracją głośników, np. stereo, wielokanałowy lub wirtualny dźwięk przestrzenny.

Typ subwoofera

Typ subwoofera w soundbarach to zwykle bezprzewodowy subwoofer aktywny. Jest to oddzielne urządzenie, które można umieścić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, co zapewnia lepszą dystrybucję basów i ulepsza dźwięk. Subwoofer aktywny zawiera własne zasilanie i wzmacniacz, co pozwala na głębokie i mocne basy.

Liczba kanałów

Liczba kanałów odnosi się do ilości oddzielnych ścieżek dźwiękowych, które są emitowane przez głośniki. Typowy soundbar może mieć 2.0 (dwie ścieżki stereo), 2.1 (dwie ścieżki stereo plus subwoofer), 5.1 (pięć głośników i subwoofer) lub nawet więcej kanałów, co wpływa na jakość dźwięku i doświadczenie dźwiękowe użytkownika.

Komunikacja

Komunikacja to proces przekazywania sygnałów dźwiękowych między różnymi urządzeniami lub głośnikami, obejmuje połączenia przewodowe, takie jak HDMI, optyczne lub analogowe, oraz bezprzewodowe, takie jak Bluetooth, Wi-Fi lub NFC, umożliwiając różne sposoby podłączenia i strumieniowania dźwięku.

Dekodery dźwięku

Dekodery dźwięku przetwarzają różne formaty dźwięku na sygnał, który może być odtwarzany przez głośniki - mogą obsługiwać standardy dźwięku, takie jak Dolby Digital, DTS lub nawet nowsze formaty, zapewniając lepszą jakość dźwięku i bardziej immersyjne doświadczenie słuchania.

Złącza

Złącza mogą obejmować: wejścia audio analogowe (np. RCA, AUX), cyfrowe (np. optyczne, koaksjalne), porty USB (do odtwarzania muzyki z pendrive'a), czytnik kart SD (do odtwarzania z kart pamięci), oraz złącza Bluetooth (do bezprzewodowego połączenia z urządzeniami). Różnorodne złącza pozwalają na podłączenie różnych źródeł dźwięku i zwiększają funkcjonalność zestawu stereo.

Pobór mocy

Pobór mocy to jeden z parametrów telewizora, który informuje o tym, ile dane urządzenie pobiera energii elektrycznej. Na tej podstawie ustala się klasę energetyczną urządzenia, która jest siedmiostopniowa od A+++ do D. Urządzenia o klasie od A+++ do A mają najwyższą klasę energetyczną, a więc pobierają najmniej prądu. Przekłada się to niższe rachunki i jest też bardziej ekologiczne.

Pobór mocy w trybie czuwania

Pobór mocy w trybie czuwania to jeden z parametrów telewizora informujący o tym, ile prądu zużyje urządzenie w trybie stand by. Tryb czuwania to bardzo wygodna funkcja, która umożliwia ponowne uruchomienie telewizora i jego wyłączenie bez konieczności podchodzenia do urządzenia, wystarczy do tego pilot. Jednak telewizor mimo, że z niego nie korzystamy wciąż pobiera energię elektryczną, dlatego im niższa wartość parametru, tym lepiej.