Porównanie Kratki Piec Stalowy KOZA AB/S/DR 8 kW vs Kratki Koza K7 7kW

od4 700,00 od1 999,00
4,09 4,09 5 0 (4,1) 4,42 4,42 5 0 (4,4)
Wybrane oferty

Podstawowe informacje

Marka
Kratki Kratki
Moc
8 kW 7 kW
Materiał wykonania
Stal Żeliwne
Waga (kg)
110 75
Kolor
Czarne Czarne
Model
- KOZAK7

Wymiary

Wysokość (cm)
105 55,7
Szerokość (cm)
52 53,6
Głębokość (cm)
42 41,3

Cechy Produktów

Opinie

Opinie kupujących
  • Użytkownik Ceneo
    5,00 5/5
    Palę 3 sezon i z radością mogę polecić ten piec POLSKIEGO producenta. Dostawa na palecie, profesjonalnie zabezpieczone, szybko ale pomylili średnicę jednej rury. Reklamacja - rewelacja, żadnego tłumaczenia dostali szybko to co trzeba, a po pomyloną rurę wysłali kuriera. Piec jest prosty w montażu, nie trzeba do tego fachowca. Konstrukcja jest przemyślana. Polecam montaż przepustnicy na odlocie i obowiązkowo szybra, piec jest stosunkowo mały i komin przeważnie będzie miał nadmiar ciągu więc trzeba go ograniczać. Poza tym przepustnica na odlocie pozwala zamknąć przepływ powietrza kiedy się nie pali, żeby niepotrzebnie nie wietrzyć komina (szyber zamyka komina jakieś 3/4. Piec ma obrotowy ruszt pod którym jest szuflada popielnika, dodatkowe dysze górne w tylnej części do dopalania dają fajny
    czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo
    5,00 5/5
    Piec na moje potrzeby świetny.Przemyślane rozwiązanie zasysania powietrza z piwnicy,owalna szyba,schowek pod piecem oraz masywna konstrukcja pieca i rur odprowadzających spaliny. Przydał by się haczyk do wyjmowania rusztu i popielnika.Sporadycznie nagrzewa się rączką.Obsługa gwarancyjną bardzo dobra.Zamówiony pęknięty szamot (3 elementy) otrzymałem w całości-bardzo dziękuję.Piec urzytkuję od 4 miesięcy.Serdecznie polecam piec oraz FIRMĘ! Jarek
    czytaj więcej
  • wiki
    5,00 5/5
    Produkt wizualnie estetycznie wykonany.
    czytaj więcej
  • e...0
    5,00 5/5
    Mam tą kozę może od miesiąca i jak narazie wszystko z nią jest OK. Jest wykonana solidnie i estetycznie. Wcześniej miałem zwykła kozę z szamotówką w środku i była dużo słabsza, trzymała krócej ciepło i więcej "żarła". Ta się wolniej nagrzewa ale długo trzyma ciepło i mniej pali. A palę w niej głównie węglem i brykietem drewnianym prasowanym, suchym drewnem w zasadzie tylko rozpalam. Okienko dosyć długo utrzymuje się czyste, chyba że zabardzo będziemy "przytykać" szyberek wtedy wiadomo będzie się szybciej brudzić. Ja nią spokojnie nagrzewam dwa pomieszczenia (po kilkanaście metrów) sąsiadujące ze sobą do dwudziestu kilku stopni (więcej póki co mi sie nie udało). Jedyną wadą jak dla mnie jest to że w środku jest trochę mało miejsca na wszystko i przy dorzucaniu paliwa i otwieraniu szerzej
    czytaj więcej
  • m...1
    5,00 5/5
    Model polecany przez znajomych. U nas stanie w domu wakacyjnym. Widać, z solidne urządzenie, ma gwrancję 5 lat! Zobaczymy ;)
    czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo
    4,00 4/5
    Używałem ten piec 2 sezony w 40 metrowym mieszkaniu paliłem drewnem, brykietem drzewnym i brykietem węgla brunatnego najbardziej efektywne i ekonomiczne spalanie to moim zdaniem drewno, można też zaryzykować palenie węglem kamiennym przy zastosowaniu odpowiedniego dodatkowego rusztu ale wtedy gdyby piec uległ uszkodzeniu to producent nie uwzględni 5 letniej gwarancji. Podsumowując -- Ładny,zgrabny,nieduży,solidny piec o fajnym nowoczesnym wyglądzie, który świetnie się sprawdzi w niedużym mieszkaniu. Jestem ogólnie zadowolony z tego pieca i polecam.
    czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
0/2 2/2
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Moc

Moc kominka bądź pieca odpowiada za ilość ciepła, jaką może wytworzyć urządzenie. Warto dostosować ją do wielkości pomieszczenia, aby zapewnić odpowiednie ogrzewanie.

Materiał wykonania

Materiał wykonania pieca odnosi się do substancji, z której wykonana jest jego konstrukcja. Popularne materiały to żeliwo, stal nierdzewna czy kafle. Wybór materiału wpływa na trwałość, wydajność cieplną oraz wygląd pieca. Różnorodność materiałów pozwala dostosować piec do estetyki wnętrza, efektywności grzewczej i długotrwałego użytkowania.

Waga (kg)

Waga pieca to masa samego urządzenia grzewczego. Jest to istotny parametr, wpływający na instalację, transport oraz stabilność podczas użytkowania. Wybór pieca o odpowiedniej wadze zależy od warunków montażu, konstrukcji budynku oraz możliwości nośnych podłoża. Optymalna waga pieca zapewnia bezpieczeństwo i efektywne działanie systemu grzewczego.

Wysokość (cm)

Wysokość kominka bądź pieca to miara jego wielkości w pionie. Ważne jest, aby przy wyborze urządzenia dopasować wysokość do dostępnej przestrzeni.

Szerokość (cm)

Szerokość kominka bądź pieca to miara jego wielkości w poziomie. Waże jest, aby przy wyborze urządzenia dopasować szerokość do dostępnej przestrzeni.

Głębokość (cm)

Głębokość kominka bądź pieca to odległość od frontowej szyby lub drzwiczek do tyłu urządzenia. Wpływa ona na pojemność na materiał opałowy oraz jest istotna w dopasowaniu pieca do dostępnej przestrzeni.