Porównanie Sapiens. Od zwierząt do bogów vs Sapiens. Od zwierząt do bogów

od36,93 wyprzedane
4,86 4,86 5 0 (4,9) 4,78 4,78 5 0 (4,8)
Najlepsze oferty

Podstawowe informacje

Autor
Yuval Noah Harari Noah Harari Yuval
Wydawnictwo
Wydawnictwo Literackie Dom Wydawniczy Pwn

Ilość stron
544 528
Okładka
Twarda Miękka
Rok wydania
2018 2017
Tematyka
Społeczno-obyczajowe -

Cechy Produktów

akcja
fabuła
jakość wydania

Opinie

Opinie kupujących
 • Arek Bekiersz
  4,50 4,5/5
  Książkę odsłuchałem najpierw w oryginalnym języku, w formie książki dźwiękowej (zwanej "z polska" audiobook'iem). Polskie, drukowane tłumaczenie jest w miarę dobre, a miejsca, gdzie tekst uproszczono względem tekstu angielskiego, bronią się dodanymi zdjęciami, rycinami, oraz przypisami. Jak na książkę prezentującą dość skomplikowaną wiedzę antropologiczną i historyczną, jest napisana żywym i prostym językiem, autor jest błyskotliwy, a fabuła - jeśli można to nazwać fabułą - wielokrotnie wciąga. Z drugiej strony jest wiele powtórzeń, a autor często wskakuje na swoje ulubione koniki, w postaci jednych i tych samych analogii / paraboli, a czytelnik mamrocze pod nosem "o nie, ten znowu o tym". Ale.. nic nie jest idealne. To dobra książka, a zaglądnie do niej nawet młodzież (i to dobrowolnie!
  czytaj więcej
 • Zofia
  5,00 5/5
  Książka jest idealna na prezent zarówno dla kogoś jak i dla siebie, w prosty i zrozumiały sposób opisuje historię rozwoju naszej cywilizacji. Nie brakuje tam luźnych porównań które sprawiają że nie są to sztywne, podręcznikowe wywody na temat naszej historii. Od typowych książek historycznych różni się także tym, że mimo mylącego odrobinkę tytułu nie zachwala bezustannie gatunku człowieka a pokazuje jakie są konsekwecje zbyt szybkiego jego wyewoluowania.
  czytaj więcej
 • pablique
  5,00 5/5
  Zacznę od tego, że książki ( nie tylko ta) Pana Harari’ego są naprawdę skarbnicą wiedzy. Autor porusza w nich gryzące nas kwestie, popierając swoje argumenty rzetelną wiedzą naukową. Nie czaruje, a oczarowuje, nie śmieszy, a zabawia. Wiedza, doświadczenie, obserwacja - trzy klucze do sukcesu jego książek! Proste? Pewnie, że proste. Książki poruszają do myślenia, polecam.
  czytaj więcej
 • Piotr K60a
  4,50 4,5/5
  Doskonały debiut, wielkiego myśliciela, "objaśniacza" świata (ów). Nie tak dobry jak Homo Deus, ale i tak koniecznie trzeba przeczytać. Harari jest nie tylko po ludzku mądry, oczytany i diabelnie inteligentny, ale także jest wybitnym storrytellerem.
  czytaj więcej
 • magi
  5,00 5/5
  Niezwykle ciekawa, daje do myślenia. Warto przeczytać i zastanowić się nad treścią. Dla zainteresowanych antropologią i ludzką egzystencją. Polecam.
  czytaj więcej
 • senior_D
  5,00 5/5
  dobrze się czyta,nie jest to może super wybitne dzieło ale duży pozytyw za podjęcie tematu,okraszone przykładami,polecam
  czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
1/2 0/2
Najlepsze oferty