Porównanie DJI Ryze Tello biały vs Dron DJI Mavic Pro

od379,00 od6179,00
4,68 4,68 5 0 (4,7) 4,48 4,48 5 0 (4,5)
Najlepsze oferty

Parametry techniczne

Producent
DJI DJI
Rodzaj
Rekreacyjne Profesjonalne
Sterowanie
Smartfon lub tablet Kontroler
Wi-Fi
Tak Tak
Częstotliwość pracy nadajnika
2,4GHz 2,4GHz
Karty pamięci
microSD microSD
GPS
Nie Tak
USB
Tak Tak
Czujniki
Akcelerometr, Barometr Żyroskop, Akcelerometr, Wysokościomierz
Pozostałe cechy
Oświetlenie LED Składane podwozie
Tryby lotu
Automatyczny Podążanie za celem

Parametry fizyczne

Rodzaj napędu
Elektryczny Elektryczny
Stan złożenia
Całość Złożony
Typ
Quadrocopter Quadrocopter
Waga
80g 743g

Parametry lotu

Maksymalny czas lotu
do 13 minut do 27 minut
Maksymalna prędkość lotu
29 km/h 65 km/h
Zasięg
100m 7km
Maksymalna wysokość lotu
- 5000 m

Kamera

Kamera
Tak Tak
Maksymalna rozdzielczość filmów
1280x720 3840x2160
Maksymalna rozdzielczość zdjęć
2592x1936 4000x3000

Bateria

Pojemność baterii
1100 mAh 3830 mAh
Rodzaj baterii
Li-Po Li-Po

Cechy Produktów

Opinie

Opinie kupujących
 • Agnieszka
  5,00 5/5
  Dron spełnił moje oczekiwania w 100% POLECAM. Przy zaktualizowanym oprogramowaniu i wzmocnieniu sygnału może wznieść się spokojnie na 30 metrów. Robi bardzo dobre zdjęcia i naprawdę niezłe filmy. Dodatkowo zapisuje je „u siebie” po skończonej zabawie z poziomu aplikacji Tello możemy wybrać, które zdjęcia i filmy chcemy przenieść na nasz telefon czy tablet i dron je prześle. Jest naprawdę świetny, za te pieniądze wręcz idealny.
  czytaj więcej
 • Piotr
  4,50 4,5/5
  świetna zabawka dla początkujących "droniarzy". Sterowany z smarfona, prosty interface obsługi. Dodatkowo dla chętnych można go programować z poziomu róznych programów np. DroneBlocks. Robi fajne fotografie i nagrywa filmy - nie w jakości full HD ale jakość jest zadowalająca. Cena przystępna. Dla początkujących polecam.
  czytaj więcej
 • Kuba
  5,00 5/5
  Bardzo stabilny . Mały dzięki czemu można połamać także w budynkach. W pełni kompatybilny z aplikacją w telefonie. Wart swojej ceny .
  czytaj więcej
 • Adi
  5,00 5/5
  Polecam zakup tego sprzętu zarówno do użytku prywatnego jak i komercyjnego. Super dron niewielkich rozmiarów po złożeniu. Jeśli się zastanawiasz gdzie kupi, polecam sklep cyber-shop.pl szybka, fachowa pomoc w przypadku jakichś wątpliwości. Kontakt z klientem na wysokim poziomie, sprzedawca bardzo uprzejmy. Polecam zarówno drona jak i sklep.
  czytaj więcej
 • Użytkownik Ceneo
  5,00 5/5
  Co do ceny wszyscy się znamy więc nie będę jej oceniał co do samego produktu Mavic jest świetny miałem obawy jak będzie sobie radził przy wietrze ja samą jakość nagrania mogę śmiało powiedzieć że latałem nim naprawdę bardzo silnym wietrze i znakomicie sobie z tym radzi nie wyskakiwały żadne błędy Jedyne co to komunikaty o silnym wietrze oczywiście 3 latach trzeba wtedy z rozwagą zachowując odpowiedni stan baterii byśmy mieli czas na lądowanie oczywiście bezpieczne o ile chodzi o jakość filmów uważam że ona jest naprawdę na wysokim poziomie Ipla większości posiadaczy i użytkowników magika zakładając że nie będą kręcić w profesjonalnych filmów komercyjnych taka jakość powinna wystarczyć. Posiadaczem jestem od półtora miesiąca w wersji Combo wylatanych mam ponad 14 godzin a przebyty dystans
  czytaj więcej
 • Wojciech
  4,50 4,5/5
  Strefy zakazu lotu zbyt duże np ze względu na ZK Rawicza strefa obejmuje obiekty nawet 1,5 km od więzienia :-(
  czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
5/12 10/12
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Wi-Fi

Wi-Fi to jedna z funkcji wykorzystywana w dronach, która umożliwia podłączenie urządzenie do sieci internetowej za pomocą Wi-Fi. Dzięki temu, możliwe jest korzystanie z drona na kilka dodatkowych sposobów. Możemy nim sterować za pomocą naszego telefonu komórkowego, dzięki czemu nie jest potrzebny dodatkowy sterownik. Możliwe jest streamowanie relacji na żywo w Internecie, a więc nasi znajomi mogą na żywo oglądać to co w danej chwili przeżywamy.

GPS

GPS to technologia wykorzystywana w dronach z funkcją śledzenia. Urządzenie jest w stanie śledzić ustalony wcześniej obiekt, aby utrzymywać go w kadrze. Drony z funkcją follow me wykorzystują GPS, by podążać za urządzeniem-nadajnikiem, może to być np. nasz smartfon. Jest to dobra opcja dla osób, które chcą by dron za nimi leciał, ale nie mają możliwości osobiście nim sterować.

Maksymalny czas lotu

Maksymalny czas lotu dronu to parametr, który informuje nas o tym, jak długo może pozostać dron w powietrzu po jednym naładowaniu akumulatora. Czas dla małych i tanich urządzeń wynosi kilka minut, dla bardziej zaawansowanych urządzeń może to być ponad 20 minut lub pół godziny. Dłuższy czas jest ważnym parametrem, jeśli dron jest przez nas wykorzystywany do celów zawodowych i potrzebujemy kręcić dłuższe ujęcia.

Maksymalna prędkość lotu

Maksymalna prędkość lotu drona informuje nas o tym, z jaką maksymalną prędkością wyrażoną w kilometrach na godzinę może lecieć dron. Im wyższa cena i zaawansowanie danego modelu, tym szybciej może on lecieć. Dostępne są specjalne drony sportowe, które są używane między innymi w wyścigach dronów. Wysoka prędkość lotu wymaga dobrego opanowania urządzenia przez osobę, która je obsługuje, dlatego szybki dron sprawdzi się dla profesjonalistów.

Kamera

Kamera to jedna z funkcji wykorzystywana w niektórych modelach dronów. Dzięki niej możliwe jest nagrywanie przez urządzenie trasy jego przelotu. Jeśli chcemy nagrywać filmy za pomocą dronu, warto aby kamera w nim zainstalowana miała dobrą jakość, która zapewni wysokiej jakości nagrania. W zależności od tego, jak bardzo profesjonalne mają być nasze film, kamera powinna nagrywać w jakości HD, FULL HD lub nawet 4K.

Maksymalna rozdzielczość filmów

Maksymalna rozdzielczość filmów to jeden z parametrów w dronie z kamerą, który informuje nas o maksymalnej rozdzielczości z jaką można nakręcić film danym urządzeniem. Im większa rozdzielczość, tym lepszej jakości filmy można uzyskać. Dobrej jakości nagranie wymaga rozdzielczości HD lub Full HD, a więc 720x1280 lub 1080x1920 px. W najnowszych urządzeniach dostępna jest też jakość 4K, czyli 4096x3112 px.

Maksymalna rozdzielczość zdjęć

Maksymalna rozdzielczość zdjęć to jeden z parametrów w dronie, który określa w jakiej maksymalnej rozdzielczości wykonamy zdjęcia danym urządzeniem. Parametr ten podawany jest w pikselach i im wyższa jego wartość tym bardziej szczegółowe, lepszej jakości zdjęcia uzyskamy. Ma to szczególne znaczenie, jeśli zamierzamy je później również wywołać. Rozdzielczość zdjęć zależy od jakości samego urządzenia, a co za tym idzie również jego ceny.

Pojemność baterii

Pojemność baterii to jeden z parametrów drona, który mówi o tym, jak pojemna jest bateria w danym modelu. Im bardziej pojemna bateria, tym dłużej może działać urządzenie bez konieczności kolejnego ładowania baterii. W przypadku drona ma to przełożenie na długość lotu jaki można nim wykonać. Jeśli chcemy mieć możliwość odbycia lotu, który trwa kilkadziesiąt minut lub nawet godzinę, powinniśmy wybrać urządzenie o jak najbardziej pojemnej baterii.