Porównanie Beko HILW64122S vs Beko HILW64222S

wyprzedane od849,00
5 5 5 0 (5,0) 4,8 4,8 5 0 (4,8)
Wybrane oferty

Dane podstawowe

Marka
Beko Beko
Rodzaj płyty
Gaz na szkle Gaz na szkle
Palniki
4 palniki 4 palniki
Wykonanie rusztu
Żeliwny Żeliwny
Sterowanie
Pokrętła Pokrętła
Zapalarka gazu
Tak Tak

Bezpieczeństwo

Typ obsługiwanego gazu
LPG -
Zabezpieczenie
Automatyczne odcięcie dopływu gazu do palnika Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, Automatyczne odcięcie dopływu gazu do palnika
Napięcie zasilania
220 - 240 V 220 - 240 V

Parametry fizyczne

Szerokość zabudowy
60 cm 58,5 cm
Głębokość
52,4 cm 52,4 cm
Kolor
Czarne Czarne
Moc - Palnik 1
3300 W 5000 W
Moc - Palnik 2
1000W 1000W
Moc - Palnik 3
1800 W 1750 W
Moc - Palnik 4
1800 W 1750 W
Rodzaj rusztu
Osobny dla każdego palnika Osobny dla każdego palnika
Wykonanie płyty
Szkło Szkło
Moc
- 9500 W
Model
- HILW64222S

Cechy Produktów

łatwość czyszczenia
łatwość obsługi
ilość palników
moc palników
rozstawienie palników
jakość wykończenia

Opinie

Opinie kupujących
  • Monika1709
    5,00 5/5
    Ruszt dobrze przymocowany do palników .
    czytaj więcej
  • i...k
    5,00 5/5
    Jest ok
    czytaj więcej
  • d...a
    5,00 5/5
    Wysoka jakość wykonania,dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniem w trakcie transportu.Podłączona zostanie co prawda dopiero w sierpniu ale jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny żadnych zastrzeżeń
    czytaj więcej
  • j...h
    5,00 5/5
    nowoczesny wygląd, łatwość montażu, odpowiednie rozstawienie palników, umożliwia łatwe czyszczenie
    czytaj więcej
  • m...8
    5,00 5/5
    Szybka przesyłka, bardzo dobry kontakt ze sklepem , towar zgodny z opisem , polecam.
    czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
3/4 3/4
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj płyty

Odnosi się do jej konstrukcji i funkcjonalności. Wyróżniamy tradycyjne płyty gazowe, które są montowane na blacie kuchennym i mają palniki na stałe, oraz płyty gazowe typu modułowego, gdzie palniki można wymieniać według potrzeb. Opcje modułowe pozwalają na większą elastyczność w układzie palników. Płyty gazowe mogą różnić się również pod względem rodzaju palników, np. zwykłych lub wok, co wpływa na rodzaj potraw, jakie można przygotować.

Palniki

Palniki to elementy w płycie gazowej, na których odbywa się gotowanie. Zazwyczaj na płycie znajdują się cztery palniki: jeden duży o mocy 2,5-3 kW, dwa standardowe średnie o mocy 1,8-2,0 kW i jeden mały o mocy 0,9-1,5 kW. Zdarzają się również płyty o niestandardowej budowie, które posiadają jeden, dwa, trzy albo nawet pięć palników. Stosowane jest również turbodoładowanie, czyli palnik o podwójnym wieńcu płomienia.

Wykonanie rusztu

Odnosi się do jego struktury nośnej lub podstawy. Może być wykonane z metalu, szkła, tworzyw sztucznych itp. Wpływa to na stabilność i trwałość urządzenia oraz ułatwia jego utrzymanie w czystości.

Sterowanie

Odnosi się do dostępnych mechanizmów i interfejsów, które umożliwiają użytkownikowi kontrolę nad urządzeniem. To, jakie opcje sterowania są dostępne, zależy od konkretnego typu sprzętu. Może to obejmować panel dotykowy, przyciski, pokrętła, pilot zdalnego sterowania, aplikacje mobilne lub nawet sterowanie głosowe.

Zapalarka gazu

Zapalarka do gazu to jedna z dodatkowych funkcji dostępnych w płytach gazowych. Jest to zapalnik elektryczny, który umożliwia automatyczne zapalenie gazu. Należy odkręcić pokrętło palnika, z którego chcemy skorzystać, powstaje iskra rozpalająca gaz. Jest to jedna z najważniejszych funkcji wpływająca na komfort użytkowania płyty gazowej. Można w każdym momencie skorzystać z urządzenia i nie trzeba pamiętać o tym, by zawsze w pobliżu były zapałki.

Zabezpieczenie

Zabezpieczenie w płytach gazowych to istotny aspekt bezpieczeństwa. Obejmuje ono funkcje, takie jak czujniki gazów, automatyczne wyłączanie w przypadku wycieku, systemy zapobiegające przechodzeniu ognia na palniki nieaktywne oraz termiczne zabezpieczenia przed przegrzaniem

Szerokość zabudowy

Określa, jakie urządzenie można umieścić w standardowej przestrzeni kuchennej. Wymiary wynoszą 60 cm lub 90 cm w przypadku większych urządzeń. Dostosowanie szerokości jest kluczowe, aby zapewnić idealne dopasowanie i estetyczny wygląd w kuchni.

Głębokość

Miara od frontu do tylnej krawędzi. To ważny parametr przy wyborze, ponieważ determinuje, jak głęboko płyta wtopi się w blat kuchenny. Standardowa głębokość płyty gazowej wynosi zazwyczaj około 50-60 cm, co jest odpowiednie dla większości kuchennych blatów. Niektóre modele mogą mieć nieco większą głębokość, co może wymagać dostosowania mebli kuchennych.

Moc

Moc to jeden z parametrów płyty gazowej do zabudowy, podawany w jednostce kW. Im większa moc palników, tym szybciej podgrzejemy i przygotujemy potrawy. Przy dużej mocy urządzenia, możliwe jest również przygotowanie dania, które wymaga bardzo dużej temperatury. Im większa moc urządzenia, tym większy pobór gazu, jednak szybciej zagotujemy wodę, czy przyrządzimy posiłek, co w ostatecznym rozrachunku może być dla nas bardziej korzystne.

Rodzaj rusztu

Element, na którym umieszcza się garnki i patelnie podczas gotowania. W zależności od modelu i producenta płyt gazowych, istnieją różne rodzaje rusztów. Najczęściej spotykane są ruszty emaliowane, żeliwne lub stalowe.

Wykonanie płyty

Odnosi się do jej materiałów i jakości konstrukcji. Płyty do zabudowy i wolnostojące są dostępne w różnych wykonaniach, w tym stal nierdzewna, emaliowana stal, szkło ceramiczne itp. Wybór wykonania ma wpływ na trwałość, estetykę i łatwość czyszczenia. Stal nierdzewna jest trwała i odporna na korozję. Emaliowana stal jest trwała i łatwa do utrzymania w czystości. Szkło ceramiczne jest eleganckie i proste w czyszczeniu.