Porównanie GORENJE G5112 SJ vs GORENJE G5112 WJ

wyprzedane wyprzedane
4,17 4,17 5 0 (4,2) 3,5 3,5 5 0 (3,5)

Podstawowe informacje

Marka
Gorenje Gorenje
Rodzaj frontu
Tradycyjny Tradycyjny
Grill
Nie posiada Nie posiada

Fizyczne

Szerokość
50 cm 50 cm

Techniczne

Pojemność piekarnika
70 l 70 l
Chłodne drzwi
Tak Nie
Klasa energetyczna
A A
Kolor
Srebrne Białe
Konstrukcja
Szuflada Uchylony schowek
Liczba funkcji piekarnika
2 2
Opcja samoczyszczenia piekarnika
Nie Nie
Opuszczana grzałka grilla
Nie Nie
Palniki
4 palniki 4 palniki
Rodzaj piekarnika
Gazowy Gazowy
Rodzaj prowadnic w piekarniku
Wytłaczane Wytłaczane
Rożen
Nie Nie
Ruszt
Tak Nie
Sterowanie
Mechaniczne Mechaniczne
Technologie producenta
SilverMatte, HomeMADE SilverMatte, HomeMADE
Termoobieg
Nie Nie
Termosonda
Nie Nie
Timer
Nie Nie
Wnętrze piekarnika
Emalia Emalia
Wyświetlacz
Nie Nie
Zabezpieczenie przeciwwypływowe
Tak Tak
Zapalarka gazu
Tak Tak
Zegar
- Nie

Cechy Produktów

łatwość czyszczenia
łatwość obsługi
jakość wykończenia
klasa energetyczna
wyposażenie
funkcjonalność

Opinie

Opinie kupujących
  • m...0
    5,00 5/5
    Kuchnia bardzo dobrze wykonana,dobrze odpala i piecze.Z minusów brak podświetlenia piekarnika.
    czytaj więcej
  • Ania
    4,50 4,5/5
    Bardzo dobra jakość, polecam
    czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo
    5,00 5/5
    Jest bardzo ładna, solidnie wykonana no i ma 70 litrowy piekarnik !!!
    czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo
    5,00 5/5
    Bardzo dobra kuchenka.
    czytaj więcej
  • p...4
    2,00 2/5
    Kuchenek z piekarnikiem gazowym nie ma wiele na rynku i do zakupu zachęcił mnie jedynie duży palnik po prawej stronie (odwrotnie niż w kuchenkach Amica które były pierwotnym wyborem). Mam już wyższy model kuchenki Gorenje (z piekarnikiem elektrycznym) i nieco zaskoczyła mnie w G5112 zapalarka gazu w oddzielnym przycisku, ale rozumiem może to kwestia ceny. Największy mankament - z jakiegoś powodu producenci zarzucili montaż termometru na szybie piekarnika ale w takim wypadku wypadałoby jasno wyskalować i porządnie oznaczyć pokrętło od piekarnika. Tutaj 0 pkt na 100 za przyjazność obsługi / radzę od razu doliczyć do kosztów zakup porządnego termometru.
    czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
7/8 5/8

Opis pojęć użytych w porównaniu

Funkcje

Funkcje kuchenki elektrycznej - to tryby funkcjonowania kuchenki, które ułatwiają jej użytkowanie. Najpopularniejsze wybory to: grzanie z góry, gdzie grzałka zamontowana jest w górnej części piekarnika; grzanie z dołu, czyli grzałka dolna; grzanie z góry i z dołu, jednoczesne pieczenie z obu stron; grill, intensywne grzanie od góry; termoobieg, obieg powietrza w piekarniku, dzięki czemu potrawa jest ogrzewana z każdej strony; rozmrażanie, pracuje sam wentylator.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna- wskazuje na poziom zużycia energii podczas pracy. Zgodnie ze standardami UE kuchenki elektryczne klasyfikuje się od najbardziej oszczędnej A++ do najmniej E.

Konstrukcja

Konstrukcja – parametr kuchenki określający zasadniczy sposób jej budowy oraz rodzaj wykorzystanych w konstrukcji materiałów. Podstawowy podział kuchenek dokonany pod tym względem wyróżnia urządzenia wyposażone w pokrywę szklaną oraz kuchenki, w których zastosowano pokrywy metalowe. Dodatkowymi elementami konstrukcji kuchenki może być wyposażenie urządzenia w wysuwaną szufladę lub w uchylny schowek przeznaczone do przechowywania podstawowych akcesoriów kuchennych.

Liczba funkcji piekarnika

Liczba funkcji piekarnika to parametr kuchenki elektrycznej, który informuje nas o tym, ile różnych funkcji posiada dany piekarnik. Im jest ich więcej, tym więcej różnych potraw jesteśmy w stanie przygotować. Nowoczesne piekarniki mają wiele dodatkowych funkcji, które sprawiają, że mogą zastąpić inne urządzenia, np. można w nich gotować na parze lub grillować. Funkcje takie jak: samoczyszczenie lub sterowanie komórką, zwiększają również komfort użytkowania.

Palniki

Palniki to elementy w płycie gazowej, na których odbywa się gotowanie. Zazwyczaj na płycie znajdują się cztery palniki: jeden duży o mocy 2,5-3 kW, dwa standardowe średnie o mocy 1,8-2,0 kW i jeden mały o mocy 0,9-1,5 kW. Zdarzają się również płyty o niestandardowej budowie, które posiadają jeden, dwa, trzy albo nawet pięć palników. Stosowane jest również turbodoładowanie, czyli palnik o podwójnym wieńcu płomienia.

Rodzaj piekarnika

Określa sposób jego działania. To mogą być piekarniki konwencjonalne (grzewcze), piekarniki z termoobiegiem (konwekcją), lub piekarniki mikrofalowe (mikrofale z grillami). Wybór zależy od potrzeb kulinarzycznych użytkownika. Konwencjonalne piekarniki oferują tradycyjne pieczenie, z termoobiegiem równomierne podgrzewanie, a mikrofalowe szybkie gotowanie i grillowanie.

Rodzaj prowadnic w piekarniku

Mechanizm, który umożliwia wysuwanie i wkładanie rusztu lub blachy. Mogą to być prowadnice teleskopowe, wysuwane na pełną długość, lub standardowe, na których akcesoria wkłada się ręcznie. Prowadnice teleskopowe ułatwiają obsługę i sprawiają, że dostęp do potraw w piekarniku jest wygodniejszy i bezpieczniejszy. Standardowe prowadnice wymagają wkładania i wyjmowania akcesoriów bez dodatkowego wsparcia.

Sterowanie

Obejmuje różne metody zarządzania funkcjami. Panel dotykowy, przyciski, pokrętła lub pilota zdalnego sterowania umożliwiają użytkownikom wybieranie programów, regulowanie ustawień i kontrolowanie pracy urządzenia.

Technologie producenta

Odnoszą się do innowacyjnych rozwiązań i funkcji, które ułatwiają korzystanie z urządzenia. To może obejmować np. systemy oszczędzania energii, inteligentne sterowanie czy technologie zwiększające wydajność. Wybór sprzętu z odpowiednimi technologiami może poprawić komfort i efektywność użytkowania.

Wyświetlacz

Ekran lub panel, który prezentuje informacje i umożliwia interakcję. Może to być LCD, LED, dotykowy ekran czy diody LED, wyświetlające informacje o stanie urządzenia, trybach pracy, ustawieniach, czasie itp. Ułatwia kontrolę i monitorowanie pracy urządzenia.

Zabezpieczenie przeciwwypływowe

Zabezpieczenie przeciwwypływowe - rodzaj zabezpieczenia, którego działanie zapobiega wypływowi niebezpiecznego i szkodliwego gazu ziemnego z instalacji. Zabezpieczenie uaktywnia się samoczynnie, kiedy tylko płomień palnika zostanie zdmuchnięty lub zalany i odcina całkowicie dopływ gazu, aż do czasu powtórnego, manualnego uruchomienia urządzenia.