Porównanie Amica 510CE1.30P(W) vs Gorenje EC5111WG

wyprzedane wyprzedane
3,5 3,5 5 0 (3,5) 4,67 4,67 5 0 (4,7)

Podstawowe informacje

Marka
Amica Gorenje
Rodzaj frontu
Nowoczesny Tradycyjny
Liczba pól grzejnych
4 pola 4 pola
Typ płyty
Ceramiczna Ceramiczna

Techniczne

Pojemność piekarnika
69 l 68 l

Fizyczne

Szerokość
50 cm 50 cm

Moc

Klasa energetyczna
A A
Chłodne drzwi
Nie Tak
Funkcje
Grill Termoobieg
Kolor
Białe Białe
Konstrukcja
Szuflada Szuflada
Liczba funkcji piekarnika
4 4
Pojemność piekarnika [l]
61 - 70 61 - 70
Rodzaj piekarnika
Elektryczny Elektryczny
Rodzaj prowadnic w piekarniku
Wytłaczane Wytłaczane
Rożen
Nie Nie
Sterowanie
Mechaniczne Mechaniczne
Termosonda
Nie Nie
Wnętrze piekarnika
Emalia Emalia
Wyświetlacz
Nie Nie
Moc przyłączeniowa
- 7200W
Opcja samoczyszczenia piekarnika
- Nie
Opuszczana grzałka grilla
- Nie
Ruszt
- Tak
Technologie producenta
- AquaClean, SilverMatte, HomeMADE
Termoobieg
- Nie
Zabezpieczenie przeciwwypływowe
- Nie
Zapalarka gazu
- Nie

Cechy Produktów

łatwość czyszczenia
łatwość obsługi
klasa energetyczna
jakość wykończenia
funkcjonalność
wyposażenie

Opinie

Opinie kupujących
  • Użytkownik Ceneo
    4,00 4/5
    adekwatna cena do jakości
    czytaj więcej
  • Grażyna
    5,00 5/5
    Dobry produkt w najniższej cenie na rynku-polecam
    czytaj więcej
  • petr
    2,50 2,5/5
    troche za waska i brak termoobiegu
    czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo
    5,00 5/5
    Bardzo fajna blacha do piekarnika
    czytaj więcej
  • m...m
    5,00 5/5
    Niestety jeszcze nie używana. Bardzo prosta w obsłudze. Odpowiednia dla starszej osoby.
    czytaj więcej
  • e...a
    5,00 5/5
    Ładny wygląd czy będą zadowolona z użytkowania ?? okaże się za jakiś czas
    czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
5/7 5/7

Opis pojęć użytych w porównaniu

Liczba pól grzejnych

Liczba pól grzejnych to parametr, który informuje nas o tym, ile pól grzejnych posiada dany model kuchenki elektrycznej. Większość kuchenek posiada cztery pola o różnej średnicy i mocy. Prostsze modele z czterema polami o różnej średnicy, wymagają dopasowania wielkości garnków do wielkości pól. Nowsze modele posiadają poszerzone pola podwójne lub potrójne, czyli dwa lub trzy okręgi umożliwiające użycie garnków o różnych średnicach.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna- wskazuje na poziom zużycia energii podczas pracy. Zgodnie ze standardami UE kuchenki elektryczne klasyfikuje się od najbardziej oszczędnej A++ do najmniej E.

Funkcje

Funkcje kuchenki elektrycznej - to tryby funkcjonowania kuchenki, które ułatwiają jej użytkowanie. Najpopularniejsze wybory to: grzanie z góry, gdzie grzałka zamontowana jest w górnej części piekarnika; grzanie z dołu, czyli grzałka dolna; grzanie z góry i z dołu, jednoczesne pieczenie z obu stron; grill, intensywne grzanie od góry; termoobieg, obieg powietrza w piekarniku, dzięki czemu potrawa jest ogrzewana z każdej strony; rozmrażanie, pracuje sam wentylator.

Konstrukcja

Konstrukcja – parametr kuchenki określający zasadniczy sposób jej budowy oraz rodzaj wykorzystanych w konstrukcji materiałów. Podstawowy podział kuchenek dokonany pod tym względem wyróżnia urządzenia wyposażone w pokrywę szklaną oraz kuchenki, w których zastosowano pokrywy metalowe. Dodatkowymi elementami konstrukcji kuchenki może być wyposażenie urządzenia w wysuwaną szufladę lub w uchylny schowek przeznaczone do przechowywania podstawowych akcesoriów kuchennych.

Liczba funkcji piekarnika

Liczba funkcji piekarnika to parametr kuchenki elektrycznej, który informuje nas o tym, ile różnych funkcji posiada dany piekarnik. Im jest ich więcej, tym więcej różnych potraw jesteśmy w stanie przygotować. Nowoczesne piekarniki mają wiele dodatkowych funkcji, które sprawiają, że mogą zastąpić inne urządzenia, np. można w nich gotować na parze lub grillować. Funkcje takie jak: samoczyszczenie lub sterowanie komórką, zwiększają również komfort użytkowania.

Pojemność piekarnika [l]

Pojemność piekarnika jest parametrem podawanym w litrach, który mówi o tym ile potraw możemy upiec w nim jednocześnie. Zakres pojemności w dostępnych na rynku urządzeniach jest bardzo duży i wynosi od 23 litrów do nawet 90 lirów. Małe, kompaktowe piekarniki oprócz mniejszej pojemności, będą również mieć węższe blachy, a więc nie każde naczynie w nich umieścimy. Jeśli pieczemy więcej niż jedną potrawę, warto wybrać piekarnik o pojemności minimum 50 litrów.

Rodzaj piekarnika

Określa sposób jego działania. To mogą być piekarniki konwencjonalne (grzewcze), piekarniki z termoobiegiem (konwekcją), lub piekarniki mikrofalowe (mikrofale z grillami). Wybór zależy od potrzeb kulinarzycznych użytkownika. Konwencjonalne piekarniki oferują tradycyjne pieczenie, z termoobiegiem równomierne podgrzewanie, a mikrofalowe szybkie gotowanie i grillowanie.

Rodzaj prowadnic w piekarniku

Mechanizm, który umożliwia wysuwanie i wkładanie rusztu lub blachy. Mogą to być prowadnice teleskopowe, wysuwane na pełną długość, lub standardowe, na których akcesoria wkłada się ręcznie. Prowadnice teleskopowe ułatwiają obsługę i sprawiają, że dostęp do potraw w piekarniku jest wygodniejszy i bezpieczniejszy. Standardowe prowadnice wymagają wkładania i wyjmowania akcesoriów bez dodatkowego wsparcia.

Sterowanie

Obejmuje różne metody zarządzania funkcjami. Panel dotykowy, przyciski, pokrętła lub pilota zdalnego sterowania umożliwiają użytkownikom wybieranie programów, regulowanie ustawień i kontrolowanie pracy urządzenia.

Technologie producenta

Odnoszą się do innowacyjnych rozwiązań i funkcji, które ułatwiają korzystanie z urządzenia. To może obejmować np. systemy oszczędzania energii, inteligentne sterowanie czy technologie zwiększające wydajność. Wybór sprzętu z odpowiednimi technologiami może poprawić komfort i efektywność użytkowania.

Wyświetlacz

Ekran lub panel, który prezentuje informacje i umożliwia interakcję. Może to być LCD, LED, dotykowy ekran czy diody LED, wyświetlające informacje o stanie urządzenia, trybach pracy, ustawieniach, czasie itp. Ułatwia kontrolę i monitorowanie pracy urządzenia.

Zabezpieczenie przeciwwypływowe

Zabezpieczenie przeciwwypływowe - rodzaj zabezpieczenia, którego działanie zapobiega wypływowi niebezpiecznego i szkodliwego gazu ziemnego z instalacji. Zabezpieczenie uaktywnia się samoczynnie, kiedy tylko płomień palnika zostanie zdmuchnięty lub zalany i odcina całkowicie dopływ gazu, aż do czasu powtórnego, manualnego uruchomienia urządzenia.