Porównanie Kenwood KVL8320S vs KENWOOD Chef XL Titanium KVL8400S

od2555,00 od2828,00
4,82 4,82 5 0 (4,8) 4,82 4,82 5 0 (4,8)
Najlepsze oferty

Dane podstawowe

Producent
Kenwood Kenwood
Moc
1700 W 1700 W
Liczba poziomów obrotów
7 7
Sterowanie
Pokrętło Pokrętło
Pojemność misy
6,7 l 6,7 l

Funkcje

Funkcje
Miksowanie, Ubijanie, Zagniatanie ciasta, Mieszanie, Blendowanie Rozdrabnianie, Siekanie, Miksowanie, Ubijanie, Zagniatanie ciasta, Mieszanie, Krojenie, Mielenie, Blendowanie, Szatkowanie
Praca pulsacyjna
Tak Tak
Blokada przy otwarciu pokrywy
Tak Tak
Podstawa antypoślizgowa
Tak Tak
Zabezpieczenie przed przeciążeniem
Tak Tak

Parametry fizyczne

Kolor
Srebrne Srebrne
Obudowa
Metalowa Metalowa
Regulacja obrotów
Skokowa Skokowa
Funkcja turbo
Tak Tak
Liczba prędkości
7 7

Rodzaj
Roboty planetarne Roboty planetarne
Waga
10,4 kg 10,4 kg
Wykonanie kielicha
Szkło Szkło
Załączone wyposażenie
Mieszadło elastyczne, Mieszadło uniwersalne, Blender ThermoResist, Hak do ciasta, Trzepaczka, Mieszadło K, Misa Mieszadło elastyczne, Blender ThermoResist, Malakser, Hak do ciasta, Trzepaczka, Mieszadło K, Misa

Cechy Produktów

głośność pracy
trwałość
wydajność

Opinie

Opinie kupujących
 • Marek67
  4,50 4,5/5
  Solidne wykonanie, generalnie cicha prac. Niektóre przystawki pracują głośniej.
  czytaj więcej
 • jadwiga
  4,50 4,5/5
  jest jak najbardziej w porządku ale używam przez krótki czas, zobaczymy co dalej.
  czytaj więcej
 • Kamila
  5,00 5/5
  Byłam w szoku, że ten sprzęt jest taki profesjonalny. Porządnie wykonany, z wieloma akcesoriami. Jestem pewna, że przewyższa wymagania normalnego użytkownika. Spokojnie mógłby pomagać w profesjonalnemu kucharzowi. Wydaje się być niezniszczalny i przeznaczony do długoletniej współpracy. Podoba mi się to, że sprzet można rozszerzać o dodatkowe przystawki. W innych sprzętach jest mnóstwo akcesoriów w zestawie, a połowy z nich nie potrzebuję i zajmują miejsce. Tutaj dokupię tylko to, co faktycznie jest mi potrzebne.
  czytaj więcej
 • Użytkownik Ceneo
  5,00 5/5
  Rewelacyjny robot! marzyłam o nim i się nie zawiodłam. Użyłam go już na wszystkie możliwe sposoby a mam go dopiero 3 tygodnie: świetnie ubija śmietanę, białka, lekkie ciasta na naleśniki i gofry czy biszkopt - wychodzą szybko i smaczne, lekkie, puszyste jak chmurka. Blender świetny - lód to prościna dla niego, wszystko inne zblendował na gładko. Maszynka do mielenia wspaniała, robiłam tatara, wyszedł najlepszy jaki dotychczas robiłam. Malakser też super - siekałam warzywa, radził siebie szybko i sprawnie. No i najważniejsze dla mnie w tym robocie jest to że ciasto drożdżowe robi się samo w kilka minut! Robiłam kilkukrotnie ciężkie ciasto na pizzę - nie zawiódł, wyrabia dokładnie aż ciasto samo odchodzi od miski i haka. Ciasto kruche także bez zastrzeżeń, podobnie na pierogi. Prawie wszystk
  czytaj więcej
 • Agnieszka
  5,00 5/5
  Jestem oczarowana robotem. Świetnie wykonany, każdy detal jest dopracowany. U nas w domu gotuje mąż, ale z tym robotem chyba zostanę szefem kuchni :D Wczoraj upiekłam ciasto marchewkowe i pierwszy raz w życiu mi wyszło!
  czytaj więcej
 • Użytkownik Ceneo
  5,00 5/5
  Po pierwszym dniu użytkowania jestem bardzo zadowolona. Dokupiłam sokowirowke i młynek :) i działam
  czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
8/8 7/8
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Liczba poziomów obrotów

Liczba poziomów obrotów to parametr robota kuchennego, który informuje nas o tym, ile różnych poziomów obrotów ma dane urządzenie. Parametr ten jest uzależniony od mocy silnika. Najtańsze modele robotów kuchennych o małej mocy, będą posiadały tylko jeden poziom obrotów, a więc nie możemy kontrolować szybkości pracy. Nowe modele mogą posiadać od 2 do nawet 12 poziomów obrotów, co umożliwia różne funkcje urządzenia.

Pojemność misy

Pojemność misy to jeden z parametrów robota kuchennego, który podawany jest litrach. Im większe posiłki przygotowujemy, tym większą pojemność misy powinniśmy wybrać. Dla mniejszych posiłków wystarczy misa o pojemności do 3 litrów, dla posiłków przygotowywanych dla większej liczy osób, będzie potrzebna misa o pojemności powyżej 3 litrów. Należy pamiętać, że im większa misa, tym więcej miejsca do przechowywania sprzętu potrzebujemy.

Praca pulsacyjna

Praca pulsacyjna to jedna z funkcji dostępnych w robotach kuchennym. W tym trybie, urządzenie działa jedynie wtedy, gdy użytkownik naciska odpowiedni przycisk lub pokrętło. Robot wykonuje wtedy krótkie, pulsacyjne ruchy. Praca pulsacyjna jest przydatna, jeśli chcemy pokruszyć produkt lub kiedy jest on zbyt twardy. Możemy kontrolować stopień rozdrobnienia, a powolne praca w przypadku zbyt twardych produktów, chroni urządzenie przed przegrzaniem.