Porównanie ELECTROLUX EW6T4262IP vs ELECTROLUX EWT11366HGW

od1659,00 wyprzedane
4,67 4,67 5 0 (4,7) 3,97 3,97 5 0 (4,0)
Najlepsze oferty

Dane podstawowe

Producent
Electrolux Electrolux
Sterowanie
Pokrętło Elektroniczne
Ładowanie
Od góry Od góry
Kierunek otwierania drzwi
Lewo Od góry
Ładowność
- 6 kg
Prędkość
- 1300 obr./min.

Etykieta energetyczna

Klasa energetyczna
A A+++
Klasa prania
A A
Poziom hałasu prania
51 dB 53 dB
Poziom hałasu wirowania
77 dB 77 dB
Klasa wirowania
- B
Roczne zużycie energii
- 138 kWh
Roczne zużycie wody
- 8390 l
Wody na cykl
- 42 litry

Parametry fizyczne

Kolor
Białe Białe
Szerokość
- 40 cm
Wysokość
- 89 cm
Głębokość
- 60 cm
Kolor drzwi
- Białe

Funkcje

Liczba programów
- 10
Programy
- Bawełna, Delikatne, Jeans, Sport, Syntetyki, Pościel, Wełna plus, Bawełna / ekonomiczny

Funkcje
- Opóźnienie startu pracy, Odświeżanie parowe, Zabezpieczenie przed zalaniem, Wyświetlacz
Zastosowane technologie
- Funkcja pary

Cechy Produktów

efektywność
głośność pracy
zużycie energii
ładowność
stabilność pracy
funkcjonalność

Opinie

Opinie kupujących
 • h...7
  4,00 4/5
  Produkt ok, ale lekko wykastrowany -brak płynnej regulacji ilości obrotów. Zamknięcie bębna w pozycji otwartej rysuje plastik obudowy.
  czytaj więcej
 • k...2
  5,00 5/5
  Pralka bdb
  czytaj więcej
 • Użytkownik Ceneo
  5,00 5/5
  Ok
  czytaj więcej
 • mario
  4,50 4,5/5
  pierze cicho, wiruje trochę głośniej. Jeśli nie wykręcisz 3 śrub zabezpieczających bęben w transporcie( są z tyłu pralki) to nawet bardzo głośno:) Ogólnie sprzęt ok
  czytaj więcej
 • Andreas
  5,00 5/5
  Pralka godna polecenia. Nie jest to najnowszy model, ale w swojej klasie góruje nad konkurencją i nie wszystkie sklepy maja ten model w swojej ofercie. Mnie udało się upolować w dobrej cenie.
  czytaj więcej
 • Arturditu
  4,00 4/5
  To kolejna pralka od electrolux . Wcześniejsza pracowala 16 lat. Doceniam zasługi. Co do nowej pralki nie mam zadnych zastrzeżeń do jakosci prania czy glosnosci. Ale mam do jakosci wykonania. Nie jest juz tak solidnie jak we wczesniejszej. Wiecej plastiku , mniej metalu. Jedno sie nie zmienilo , mianowicie zegar. We wczesniejszej jak i w obecnej pojecie czasu jest wzgledne. W tym wypadku jednostką czasu nie jest minuta tylko pewnie jakies electroluxy :-). Np. Zejscie zegara z 7 min do 5min zajmuje jej dobre 20 min . Nie zawsze, to tylko taki przyklad .Ciekawe dlaczego to firme przerasta? Wada moze nie jest jakas istotna puki nie musisz wyjsc i czekasz na koniec prania. I nagle sie okazuje ze program 1,5 h trwa 2 h. Tak czy siak electrolux jest wart swojej ceny . Polecam.
  czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
4/6 3/6
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Ładowność

Ładowność pralki to parametr wyrażony w kilogramach, który informuje nas o pojemności bębna urządzenia. Pralka może pomieścić od 3 do 9 kilogramów suchego prania. Ładowność pralki powinno się dopasować do potrzeb danego gospodarstwa domowego. Liczna rodzina będzie potrzebować większej ładowności, niż jedna osoba. Z kolei zbyt duża pralka, której nie jesteśmy w stanie zapełnić, oznacza marnotrawstwo wody, co jest nieekonomiczne i nieekologiczne.

Prędkość

Prędkość to parametr pralki podawany w obrotach na minutę. Informuje on o ilości obrotów na minutę wykonywanych przez urządzenie. Parametr ten jest uzależniony od mocy silnika. Klasyczny silnik pozwoli na wykonanie do 800 obrotów na minutę, a silniki inwerterowe i komutatorowe wykonają do 1800 obrotów na minutę. Im więcej obrotów, tym skuteczniej pierze i odwirowuje pralka. Mniej potrzeba wtedy czasu na suszenie.

Ładowanie

Ładowanie - chodzi o sposób umieszczania rzeczy przeznaczonych do prania w pralce. Wyróżniamy dwa typy pralek: ładowane od góry oraz ładowane od frontu.

Klasa energetyczna

Klasa Energetyczna- wskazuje na poziom zużycia energii elektrycznej podczas pracy. Zgodnie ze standardami UE pralki klasyfikuje się od najbardziej oszczędnej A do najmniej G. Wraz z rozwojem technologii pojawiły się urządzenia klasy A+ i A++ zużywające jeszcze mniej energii

Klasa wirowania

Klasa wirowania - określa skuteczność odwirowania wody z pranych rzeczy. Klasy oznaczane są literami A-G. Najwyższą jakość zapewniają pralki z klasą A - wilgotność resztkowa po odwirowaniu nie powinna być w nich wyższa niż 45%. W pralkach klasy G, czyli najniższej dostępnej wilgotność ta może wynosić >90%. Na parametr ten wpływ mają zarówno prędkość, jak i czas wirowania.

Klasa prania

Klasa prania to parametr każdej pralki informujący o tym, jak skutecznie pralka usuwa zabrudzenia z naszych ubrań. Klasa prania jest określona w siedmiostopniowej skali, od A do G. Klasa prania danej pralki jest określona na podstawie prania w programie bawełna w 60 stopniach. Pralki o klasie A mają najlepszą skuteczność w usuwaniu zabrudzeń, nawet tych trudnych, a klasa G najgorszą skuteczność.

Poziom hałasu prania

Poziom hałasu prania to parametr informujący nas o tym, jaki hałas emituje pralka podczas cyklu prania. Podaje się go w decybelach i średnio pralki emitują hałas a wartości 46-67 decybeli. Im mniejszy poziom hałasu, tym mniej uciążliwa jest dla nas i naszego otoczenia praca urządzenia. Praca pralki jest podzielona na dwa etapy: pranie i wirowanie, dla których określa się osobne poziomy hałasu.

Poziom hałasu wirowania

Poziom hałasu wirowania pralki to parametr, który informuje nas o tym, jaki hałas emituje pralka podczas cyklu prania. Ustala się go mierząc hałas przy standardowym programie prania Bawełna w temperaturze 60 stopni i przy pełnym załadowaniu. Poziom ten jest liczony oddzielnie dla etapu prania i oddzielnie dla etapu wirowania. Podczas prania, pralka może emitować hałas na poziomie 46-67 dB, a podczas wirowania 68-85 dB.

Wody na cykl

Pobór wody na cykl prania to parametr w każdej pralce informujący o tym, ile litrów wody zostanie zużytych podczas jednego prania. Ilość pobranej wody może być bardzo różna, dlatego warto sprawdzić ten czynnik przed zakupem. Rozpiętość może wynosić nawet od 31 do 85 litrów na jeden cykl prania. Im mniej pralka pobiera wody, tym mniejsze są koszty korzystania z urządzenia.

Liczba programów

Liczba programów pralki to parametr mówiący o tym, ile programów posiada dany model pralki. Nowoczesne urządzenia, oprócz standardowych programów, posiadają też wiele dodatkowych funkcji, dzięki którym pranie staje się bardziej efektywne. Funkcja pupila dla posiadaczy zwierząt, usunie z ubrań sierść, aktywny tlen eliminuje z ubrań wszelkie zarazki, do pralki możemy też dodać dodatkowe sztuki odzieży w trakcie prania, lub komunikować się z nią za pomocą smartfona.