Porównanie Electrolux EW6F428BP PerfectCare vs Samsung AddWash WW70K5210UW

od1 599,00 od1 899,00
5 5 5 0 (5,0) 4,57 4,57 5 0 (4,6)
Najlepsze oferty

Dane podstawowe

Producent
Electrolux Samsung
Ładowność
8 kg 7 kg
Pojemność bębna
53 l -
Prędkość
1200 obr./min. 1200 obr./min.
Sterowanie
Elektroniczne Pokrętło, Przyciski, Elektroniczne
Ładowanie
Od frontu Od frontu
Kierunek otwierania drzwi
Lewo Lewo

Etykieta energetyczna

Klasa energetyczna
A+++ A+++
Klasa wirowania
B A
Klasa prania
A B
Poziom hałasu prania
50 dB 54 dB
Poziom hałasu wirowania
73 dB 74 dB
Roczne zużycie energii
156 kWh 122 kWh
Roczne zużycie wody
9999 l 7400 l
Wody na cykl
52 litry 34 litrów

Funkcje

Liczba programów
12 14
Programy
Bawełna, Delikatne, Kołdry, Sport, Syntetyki, Wełna, Jedwab, Program szybki, Bawełna / ekonomiczny, Antyalergiczny Bawełna, Syntetyki, Wełna, Pościel, Intensywne, Pranie codzienne , Ciemne materiały, Pranie wstępne, Dziecięcy, Super Eco

Parametry fizyczne

Szerokość
60 cm 60 cm
Wysokość
85 cm 85 cm
Głębokość
52 cm 55 cm
Kolor
Białe Białe
Kolor drzwi
Czarne Czarne

Funkcje
Program szybki, Opóźnienie startu pracy, Czas do końca prania, Sensor załadunku bębna, Blokada rodzicielska, Zabezpieczenie przed zalaniem, Wyświetlacz Program szybki, Opóźnienie startu pracy, Czas do końca prania, Blokada rodzicielska, Wyświetlacz
Klasa energetyczna (N)
A A
Zastosowane technologie
PerfectCare AddWash, Eco Bubble
Model
- WW70K5210UW

Cechy Produktów

efektywność
głośność pracy
zużycie energii
ładowność
stabilność pracy
funkcjonalność

Opinie

Opinie kupujących
 • p...c
  5,00 5/5
  Zobaczymy ile przetrwa :-)
  czytaj więcej
 • DamaPik
  5,00 5/5
  Fajna pralka za rozsądną cenę. Energooszczędna i Wodooszczędna. Świetnie dopiera nawet bardziej zabrudzone ubrania. Stabilna i w miarę cicha. Polecam.
  czytaj więcej
 • Łukasz
  4,00 4/5
  Pralkę mamy od ponad roku. Jak do tej pory nie mamy co do niej większych zastrzeżeń. Dobrze spełnia swoją funkcję. Jest ładna. Drzwiczki AddWash to fajny bajer, czasami przydają się żeby wrzucić do prania drobiazg, o którym się zapomniało. Są w zasadzie tylko dwa problemy, które zauważyliśmy. 1. Jeżeli pierzecie skarpetki, to często zdarza się, że jedna czy dwie wpadną między szkło drzwiczek i gumowy kołnierz. Wtedy bęben obracając się już ich nie "wybierze" i zostają tam do końca prania, na końcu mokre i nie odwirowane. 2. Brak jakiejś blokady przed przypadkowym wyłączeniem pralki. Przycisk wyłączenia to jakieś nieporozumienie. Bardzo łatwo o przypadkowe wciśnięcie go, co powoduje wyłączenie pralki i trzeba zaczynać wszystko od nowa.
  czytaj więcej
 • Bena
  5,00 5/5
  Pojemna, efektywnie pierze nawet w krótkim cyklu i w niewysokiej temperaturze, cicho pracuje.
  czytaj więcej
 • Elwira
  5,00 5/5
  Produkt wysokiej klasy, prosty w obsłudze i jaki energooszczędny. Polecam!
  czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
8/11 5/11
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Ładowność

Ładowność pralki to parametr wyrażony w kilogramach, który informuje nas o pojemności bębna urządzenia. Pralka może pomieścić od 3 do 9 kilogramów suchego prania. Ładowność pralki powinno się dopasować do potrzeb danego gospodarstwa domowego. Liczna rodzina będzie potrzebować większej ładowności, niż jedna osoba. Z kolei zbyt duża pralka, której nie jesteśmy w stanie zapełnić, oznacza marnotrawstwo wody, co jest nieekonomiczne i nieekologiczne.

Prędkość

Prędkość to parametr pralki podawany w obrotach na minutę. Informuje on o ilości obrotów na minutę wykonywanych przez urządzenie. Parametr ten jest uzależniony od mocy silnika. Klasyczny silnik pozwoli na wykonanie do 800 obrotów na minutę, a silniki inwerterowe i komutatorowe wykonają do 1800 obrotów na minutę. Im więcej obrotów, tym skuteczniej pierze i odwirowuje pralka. Mniej potrzeba wtedy czasu na suszenie.

Ładowanie

Ładowanie - chodzi o sposób umieszczania rzeczy przeznaczonych do prania w pralce. Wyróżniamy dwa typy pralek: ładowane od góry oraz ładowane od frontu.

Klasa energetyczna

Klasa Energetyczna- wskazuje na poziom zużycia energii elektrycznej podczas pracy. Zgodnie ze standardami UE pralki klasyfikuje się od najbardziej oszczędnej A do najmniej G. Wraz z rozwojem technologii pojawiły się urządzenia klasy A+ i A++ zużywające jeszcze mniej energii

Klasa wirowania

Klasa wirowania - określa skuteczność odwirowania wody z pranych rzeczy. Klasy oznaczane są literami A-G. Najwyższą jakość zapewniają pralki z klasą A - wilgotność resztkowa po odwirowaniu nie powinna być w nich wyższa niż 45%. W pralkach klasy G, czyli najniższej dostępnej wilgotność ta może wynosić >90%. Na parametr ten wpływ mają zarówno prędkość, jak i czas wirowania.

Klasa prania

Klasa prania to parametr każdej pralki informujący o tym, jak skutecznie pralka usuwa zabrudzenia z naszych ubrań. Klasa prania jest określona w siedmiostopniowej skali, od A do G. Klasa prania danej pralki jest określona na podstawie prania w programie bawełna w 60 stopniach. Pralki o klasie A mają najlepszą skuteczność w usuwaniu zabrudzeń, nawet tych trudnych, a klasa G najgorszą skuteczność.

Poziom hałasu prania

Poziom hałasu prania to parametr informujący nas o tym, jaki hałas emituje pralka podczas cyklu prania. Podaje się go w decybelach i średnio pralki emitują hałas a wartości 46-67 decybeli. Im mniejszy poziom hałasu, tym mniej uciążliwa jest dla nas i naszego otoczenia praca urządzenia. Praca pralki jest podzielona na dwa etapy: pranie i wirowanie, dla których określa się osobne poziomy hałasu.

Poziom hałasu wirowania

Poziom hałasu wirowania pralki to parametr, który informuje nas o tym, jaki hałas emituje pralka podczas cyklu prania. Ustala się go mierząc hałas przy standardowym programie prania Bawełna w temperaturze 60 stopni i przy pełnym załadowaniu. Poziom ten jest liczony oddzielnie dla etapu prania i oddzielnie dla etapu wirowania. Podczas prania, pralka może emitować hałas na poziomie 46-67 dB, a podczas wirowania 68-85 dB.

Wody na cykl

Pobór wody na cykl prania to parametr w każdej pralce informujący o tym, ile litrów wody zostanie zużytych podczas jednego prania. Ilość pobranej wody może być bardzo różna, dlatego warto sprawdzić ten czynnik przed zakupem. Rozpiętość może wynosić nawet od 31 do 85 litrów na jeden cykl prania. Im mniej pralka pobiera wody, tym mniejsze są koszty korzystania z urządzenia.

Liczba programów

Liczba programów pralki to parametr mówiący o tym, ile programów posiada dany model pralki. Nowoczesne urządzenia, oprócz standardowych programów, posiadają też wiele dodatkowych funkcji, dzięki którym pranie staje się bardziej efektywne. Funkcja pupila dla posiadaczy zwierząt, usunie z ubrań sierść, aktywny tlen eliminuje z ubrań wszelkie zarazki, do pralki możemy też dodać dodatkowe sztuki odzieży w trakcie prania, lub komunikować się z nią za pomocą smartfona.