Porównanie Amica FZ238.3 vs Amica FZ208.3AA

wyprzedane od1 449,00
4,79 4,79 5 0 (4,8) 4,63 4,63 5 0 (4,6)
Wybrane oferty

Podstawowe informacje

Marka
Amica Amica
Rodzaj
Szufladowa Szufladowa

Wymiary

Szerokość
60 cm 54,5 cm

Pojemność

Pojemność
215 L 152 L
Czas utrzymania temperatury w przypadku braku zasilania
20 h 22 h
Funkcje
Szybkie zamrażanie Szybkie zamrażanie
Głębokość
66,5 cm 59,7 cm
Klasa emisji hałasu
C C
Klasa energetyczna
F E
Klasa klimatyczna
N ST
Klasa zamrażania
**** */***
Kolor
Białe Białe
Liczba komór
6 1
No Frost
Nie Nie
Poziom hałasu
41 dB 40 dB
Wysokość
145 cm 125,2 cm
Zdolność zamrażania [kg/24h]
24 10
Zużycie energii [kWh/rok]
- 163
Roczne zużycie energii (N)
- 183,31 kWh
Kod certyfikacji
- 306585
Ilość szuflad
- 5
Regulowany termostat
- Tak
Szybkie zamrażanie
- Nie
Model
- FZ208.3AA

Cechy Produktów

głośność pracy
pojemność
wygoda
no frost
jakość wykończenia
zużycie energii

Opinie

Opinie kupujących
  • Użytkownik Ceneo
    5,00 5/5
    Zamrażarkę mamy od sierpnia 2014 r. Uważam ją za dobry zakup na electro.pl. Porównując poprzednią skrzyniową, to ta co do wygody i innych wymienionych przeze mnie zalet, jest nieporównywalnie lepsza. Fakt jest trochę droższa od skrzyniowych ale ten wydatek w codziennym użytkowaniu zamrażarki szybko się wraca. Dla naszej czteroosobowej rodziny pojemność w sam raz, ale jeżeli chcesz mrozić duże ilości owoców i mięsa to oczywiście, zastanów się nad większą. Ta ku naszemu zadowoleniu jest naprawdę oszczędna w zużyciu energii, więc ode mnie 5,0
    czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo
    5,00 5/5
    Zamrażarką jak w opisie, bardzo miła obsługa szybka dostawa polecam
    czytaj więcej
  • z...u
    4,00 4/5
    ok, ale bardzo trudno otworzyć drzwi. Trzeba dużo siły!!!
    czytaj więcej
  • asiekk - Joanna
    5,00 5/5
    Bardzo dobry zakup. Mam już 3 zamrażarki, a w ogrodzie całe mnóstwo owoców i warzyw, które mrożę na cały sezon. Szuflady bardzo łatwo się otwierają i zamykają. Enegrooszczędność jest duża - sprawdzone miernikiem. Mimo częstego otwierania i zamykania w upały nie zauważyłam istotnej szybkości zaladzania się ścianek.
    czytaj więcej
  • Leczok
    5,00 5/5
    Dla naszych założeń sprawdza się bardzo dobrze. Odpowiednia pojemność, dobre chłodzenie. Nie oceniam głośności pracy, gdyż z założenia nie był to czynnik decydujący (stoi w garażu). Do sypialni bym jej na pewno nie wstawił, ale tragedii nie ma. Nie podejmuję się oceniać w tym zakresie. Ponownie podjąłbym decyzję o zakupie.
    czytaj więcej
  • Krzysztof
    5,00 5/5
    Bardzo zgrabna a zarazem pojemna zamrazarka,szuflady pojemne,przyzwoitej jakosci,troszke wydaje mi sie glosna choc mi to nie przeszkadza w jakis znaczacy sposób.Mrozi rewelacyjnie wstepnie na 3/4 mocy bylo -23 st.C w sierpniu!Jak narazie sprawuje sie bardzo dobrze(2 miesiace)
    czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
3/5 2/5
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj

Zamrażarki są dostępne w różnych rodzajach, z myślą o różnych potrzebach. Najczęstsze to zamrażarki wolnostojące, które można swobodnie ustawić w dowolnym miejscu. Istnieją również zamrażarki do zabudowy, montowane w meblach kuchennych. Zamrażarki kufry to kolejny rodzaj, o dużym pojemności. Zamrażarki szufladowe zapewniają wygodny dostęp do zamrożonych produktów. Wybór zależy od preferencji i przestrzeni w kuchni.

Szerokość

Szerokość - wyrażona w centymetrach szerokość zamrażarki.

Pojemność

Pojemność- wskazuje ile litrów żywności jest w stanie pomieścić zamrażarka. Pojemność ma bezpośrednie przełożenie na zużycie energii, im jest ona większa, tym większe zużycie energii.

Koszt zużycia energii [kWh/24h]

Przybliżony koszt energii elektrycznej zużywanej przez urządzenie przez dobę.

Koszt zużycia energii [kWh/rok]

Przybliżony koszt energii elektrycznej zużywanej przez urządzenie przez cały rok.

Koszt zużycia energii [kWh/cykl]

Przybliżony koszt energii elektrycznej zużywanej przez urządzenie w jednym cyklu pracy.

Funkcje

Zamrażarki oferują różne funkcje, w tym regulację temperatury, system No Frost, szybkie zamrażanie, alarmy o otwartych drzwiach, wskaźniki temperatury, ułatwiające kontrolę, koszyki i szuflady na wygodne przechowywanie oraz funkcje oszczędzania energii. Niektóre modele mają też systemy alarmowe na wypadek awarii, blokady dzieci, wygodne rozmieszczenie półek, czy funkcję Super Cool do szybkiego schładzania świeżych produktów.

Głębokość

Odległość od przodu do tyłu, mierząca się w centymetrach lub calach. Ten parametr jest kluczowy przy wyborze zamrażarki do zabudowy, ponieważ musi pasować do dostępnego miejsca w kuchennych szafkach. Standardowe zamrażarki wolnostojące mają większą głębokość niż zamrażarki do zabudowy. Warto dokładnie zmierzyć przestrzeń, w której zamierzamy umieścić zamrażarkę, aby zapewnić odpowiedne dopasowanie i swobodny dostęp do urządzenia.

Klasa emisji hałasu

Wskazuje na poziom generowanego dźwięku podczas pracy urządzenia. Skale podziału różnią się w zależności od producenta, ale zazwyczaj oznaczają one, że niższa klasa emisji hałasu jest związana z cichszym urządzeniem. Wybór klasy zależy od preferencji użytkownika i poziomu komfortu akustycznego w kuchni lub innym miejscu, w którym urządzenie jest użytkowane.

Klasa energetyczna

Zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej od marca 2021 r. na nowych produktach AGD i RTV pojawiły się zmienione etykiety energetyczne oparte na prostszej skali (od A do G). Na etykietach znajdują się też kody QR, które kierują do internetowej karty produktu w bazie EPREL. Nowe etykiety mogą również zawierać ikony z użytecznymi informacjami o pojemności lub wymiarach produktu, o poziomie hałasu lub zużyciu wody.

Klasa klimatyczna

Określa, w jakich warunkach urządzenie będzie działać efektywnie. Oznaczenia, takie jak N, ST, SN, lub T, wskazują na zakres temperatur otoczenia, w którym urządzenie zapewnia optymalne działanie. Na przykład, klasa N (od +16°C do +32°C) jest odpowiednia dla normalnych warunków klimatycznych w mieszkaniach. Klasy ST (od +16°C do +38°C), SN (od +10°C do +32°C) i T (od +16°C do +43°C) są dedykowane do bardziej wymagających warunków, na przykład w garażach lub pomieszczeniach nieogrzewanych.

Klasa zamrażania

Oznaczenie poziomu zdolności do zamrażania żywności. Skala klas kształtuje się od 1 do 4, przy czym klasa 4 oznacza najniższą zdolność zamrażania, a klasa 1 - najwyższą. Wyższa klasa zapewnia szybsze i bardziej efektywne zamrażanie, co jest istotne dla zachowania jakości żywności. Wybór klasy zależy od potrzeb użytkownika i ilości przechowywanych produktów mrożonych.

Liczba komór

Ilość oddzielnych przestrzeni przechowujących mrożone produkty. W standardowych zamrażarkach jednokomorowych jest tylko jedna przestrzeń. W zamrażarkach dwukomorowych lub wielokomorowych można przechowywać różne rodzaje mrożonych produktów w osobnych komorach, co pozwala na lepszą organizację i uniknięcie mieszania się zapachów i smaków. To przydatne rozwiązanie, zwłaszcza w większych gospodarstwach domowych.

No Frost

Zaawansowana technologia eliminująca osadzanie się szronu i lodu na ściankach. Dzięki temu nie trzeba rozmrażać zamrażarki ręcznie, co ułatwia utrzymanie stałej temperatury i świeżości produktów. Utrzymuje też wydajność zamrażarki, zapobiegając obniżeniu efektywności chłodzenia. To rozwiązanie przyspiesza proces zamrażania i utrzymuje jednolitą temperaturę w całej przestrzeni urządzenia.

Poziom hałasu

Poziom hałasu jest mierzony w decybelach (dB). Niższy poziom hałasu oznacza cichszą pracę urządzenia. Wybierając sprzęt, warto uwzględnić poziom hałasu, szczególnie w małych przestrzeniach lub jeśli zależy Ci na ciszy w domu.

Wysokość

Kluczowy parametr określający, ile miejsca zajmie urządzenie w kuchni lub łazience. Dostępne standardowe wysokości pozwalają na łatwą instalację pod zabudowę lub ustawienie pod blatem. Ważne jest, aby dostosować wysokość urządzenia do dostępnej przestrzeni, zachowując komfort użytkowania. Standardowe wysokości to mniej więcej 85-88 cm dla pralko-suszarek oraz 80-88 cm dla zamrażarek, w zależności od modelu i producenta.

Zdolność zamrażania [kg/24h]

Zdolność zamrażania zamrażarki to parametr informujący nas o liczbie kilogramów żywności, które urządzenie może zamrozić podczas jednej doby. Standardowo zamrażarka może zamrozić od 3 do 14 kilogramów produktów na dobę. Są też dostępne urządzenie posiadające zdolność zamrażania do 25 kg. Dobór zamrażarki z odpowiednią zdolnością zamrażania, jest uzależniony od tego, czy kupujemy duże ilości żywności, którą następnie mrozimy, czy też są to małe porcje.

Zużycie energii [kWh/rok]

Zużycie energii [kWh/rok] to parametr podawany dla lodówki, który informuje nas o tym, ile średnio rocznie energii pobierze urządzenie. Określa się to w normalnych warunkach w cyklu 24 godzinnym. Im mniej wynosi ten parametr, tym bardziej energooszczędne jest urządzenie. Rzeczywiste zużycie energii jest uzależnione od tego, w jaki sposób dane gospodarstwo domowe użytkuje lodówkę, np. jakie stosuje ustawienia chłodzenia.