Porównanie Samsung RB34K6232SS vs Samsung RB34K6032SS

od2179,00 wyprzedane
4,86 4,86 5 0 (4,9) 4,59 4,59 5 0 (4,6)
Najlepsze oferty

Dane podstawowe

Producent
Samsung Samsung
Rodzaj
Z zamrażalnikiem dolnym Z zamrażalnikiem dolnym
Kolor
Srebrne Srebrne
Klasa klimatyczna
SN-N-ST-T SN-N-ST-T
Klasa zamrażania
**** ****
Poziom hałasu
38 dB 38 dB
Sterowanie
Elektroniczne Elektroniczne
Wymuszony obieg powietrza
Tak -
Zastosowane technologie
No-Frost No-Frost
Zdolność zamrażania [kg/24h]
13 13
System No Frost
Z systemem No Frost Z systemem No Frost
Czynnik chłodniczy
- R600a

Etykieta energetyczna

Klasa energetyczna
A++ A++
Zużycie energii [kWh/rok]
253 253

Pojemność

Pojemność całkowita
344 l 344 l
Pojemność użytkowa zamrażarki
98 l 98 l
Pojemność użytkowa chłodziarki
246 l 246 l

Parametry fizyczne

Wysokość [cm]
powyżej 191 powyżej 191
Wysokość
191,7 cm 191,7 cm
Głębokość
66,4 cm 66,4 cm
Szerokość
60 cm 60 cm
Liczba drzwi zewnętrznych
2 2

Wyposażenie

Dodatkowe wyposażenie
Alarm otwartych drzwi, Półka na wino, Tacka do lodu, Pojemnik na jajka, Pojemnik na nabiał, Oświetlenie LED, Szuflada na warzywa i owoce Wyświetlacz
Ilość szuflad w zamrażarce
3 3
Liczba półek
3 3
Obustronne drzwi
Tak Tak

Model
RB34K6232SS -
Położenie zamrażarki
Na dole Na dole

Cechy Produktów

głośność pracy
pojemność
wygoda
klasa energetyczna
oświetlenie
jakość wykończenia

Opinie

Opinie kupujących
 • a...a
  5,00 5/5
  Świetna ,bardzo dobrze wykonana,pojemna,przejrzysta i w pełni funkcjonalna,a do tego naprawdę cicha.Produkty w chłodziarce zachowują świeżość przez ponad tydzień,truskawki i warzywa,po wyjęciu z lodówki smakują tak jakby były prz
  czytaj więcej
 • Piotr
  5,00 5/5
  Mam ja od dwóch dni na tyle co moge powiedziec to super wygląd intuicyjna obsługa, cicha praca ma dużo miejsca jak narazie to super..
  czytaj więcej
 • Użytkownik Ceneo
  5,00 5/5
  Posiadam ta lodowke od jakiegos miesiaca i jestem bardzo z niej zadowolony. Dlugo szukalem i wybieralem az w koncu przez przypadek zauwazylem w sklepie wlasnie ten model. Pisalo nowosc. Ma duzo funkcji oraz cech wygladu z drozszych modeli chef collection a jest w przystepnej cenie. Dla mnie bardzo waznym parametrem byl halas. Wczesniej mialem zwykla lodowke wiec troche obawialem sie no frost szczegolnie ze wszyscy mowili o tym jakie to sa glosne. W rzeczywistosci jednak lodowka okazala sie byc cicha a w dodatku bardzo pojemna i funkcjonalna. Moge z czystym sumieniem polecic.
  czytaj więcej
 • Barbara Menge
  5,00 5/5
  Lodówka, pracuje bez zarzutów, bardzo ładnie się prezentuje, drobny mankament to lekkie wgniecenia na prawej ścianie lodowki . Obsługa w sklepie bardzo miła towar dostarczony w wyznaczonym czasie .
  czytaj więcej
 • Magdalena
  4,50 4,5/5
  Lodówka jest bardzo dobrze zaprojektowana i działa bez zarzutu. Wadą jest to, że drzwi w lodówce zamykają się od razu po otwarciu, co utrudnia wyjmowanie produktów z lodówki.
  czytaj więcej
 • Mirosław
  5,00 5/5
  Szybko osiągnięta temperatura pracy lodówki. wszystko OK. Jestem zadowolony z wyglądu i działania. Cicho i miło, a chłodzenie i mrożenie OK.
  czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
10/11 9/11
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Ilość agregatów

Ilość agregatów - parametr określający ilość agregatów zastosowanych w danym modelu lodówki. W urządzeniu z jednym agregatem, jest on odpowiedzialny za chłodzenie w zamrażarce i chłodziarce jednocześnie. W przypadku dwóch agregatów, każdy z nich odpowiada za inną część lodówki. Dzięki temu można niezależnie regulować temperaturę, zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce, a nawet wyłączyć jedno urządzenie. Dwa agregaty zapewniają większą wydajność, ale również zwiększają koszty eksploatacji.

Ilość termostatów

Ilość termostatów to parametr lodówki, określający ile termostatów posiada dany model lodówki. Zazwyczaj lodówki mają od 1 do 3 termostatów, im jest ich więcej, tym bardziej swobodnie można zmieniać ustawienia różnych części lodówki. Jeden termostat zasila całe urządzenie i nie mamy możliwości dostosowania ustawień. Dwa termostaty, jeden dla chłodziarki i jeden dla zamrażarki, pozwalają np, wyłączyć całkowicie zamrażarkę, gdy jej nie używamy.

Poziom hałasu

Poziom hałasu lodówki to parametr podawany w decybelach, który zgodnie z rozporządzeniem unijnym, musi znaleźć się na etykiecie każdej lodówki. Określa on poziom hałasu jaki emituje urządzenie podczas swojej pracy. Im niższy parametr, ty ciszej pracuje lodówka. Poziom hałasu dla lodówek wynosi od 29 dB do 65 dB. Lodówki emitujące hałas poniżej 40 dB są określane mianem cichych urządzeń.

Wymuszony obieg powietrza

Wymuszony obieg powietrza to jedna z dodatkowych funkcji w nowoczesnych modelach lodówek. Komora chłodnicza posiada dodatkowe wentylatory, które wymuszają obieg powietrza wewnątrz chłodziarki. Powoduje to równomierne rozprowadzenie powietrza na wszystkich półkach, oprócz tych, które pozwalają na osobne ustawienia temperatury. Po otwarciu i zamknięciu lodówki, wymuszony obieg szybciej rozprowadza chłodne powietrze po produktach, dzięki czemu pozostają dłużej świeże i przydatne do spożycia.

Zdolność utrzymywania temperatury [h]

Zdolność utrzymywania temperatury [h] przez lodówkę - jest to parametr określający przez jaki okres czasu lodówka posiada zdolność utrzymania niskiej temperatury bez zasilania. Parametr ten jest wyrażony w godzinach i im więcej godzin tym lepiej. Funkcja utrzymywania temperatury jest przydatna podczas wszelkich awarii elektrycznych lub przerw w dostawie prądu. Dzięki niej produkty spożywcze, które przechowujemy w lodówce pozostaną świeże.

Zdolność zamrażania [kg/24h]

Zdolność zamrażania to parametr zamrażarki w lodówce, który podawany jest kilogramach na dobę(kg/24h). Mówi on o tym, ile kilogramów świeżej żywności zamrażarka skutecznie zamrozi w ciągu jednej doby. Zamrażarki, które są częścią lodówek, posiadają zdolność zamrażania od 2kg/24h do nawet 18kg/24h. Im większe zapasy chcemy zrobić i im więcej produktów do zamrożenia kupujemy, tym większą zdolność zamrażania powinna mieć lodówka.

System No Frost

System No Frost to jedna z funkcji niektórych modeli lodówek, dzięki której na ściankach urządzenia nie osadza się szron. Zapobiega to powstawaniu lodu i całkowicie eliminuje potrzebę odmrażania lodówki i zamrażarki. W urządzeniu następuje cyrkulacja powietrza, ciepłe powietrze jest usuwane, a na jego miejsce wtłaczane jest chłodne powietrze, które osusza wnętrze. Dzięki temu w lodówce zawsze panuje stała temperatura i poziom wilgoci.

Zużycie energii [kWh/rok]

Zużycie energii [kWh/rok] to parametr podawany dla lodówki, który informuje nas o tym, ile średnio rocznie energii pobierze urządzenie. Określa się to w normalnych warunkach w cyklu 24 godzinnym. Im mniej wynosi ten parametr, tym bardziej energooszczędne jest urządzenie. Rzeczywiste zużycie energii jest uzależnione od tego, w jaki sposób dane gospodarstwo domowe użytkuje lodówkę, np. jakie stosuje ustawienia chłodzenia.

Pojemność użytkowa zamrażarki

Pojemność zamrażarki to jeden z parametrów lodówki, który określa jaka jest pojemność zamrażarki w danym modelu lodówki. Parametr podawany jest w litrach, a jego wartość jest uzależniona od wymiarów lodówki. Im jest ona większa, tym większa pojemność zamrażarki i tym więcej produktów do zamrożenia w niej zmieścimy. Pojemność zamrażarki powinna być dostosowana do potrzeb gospodarstwa domowego, ilości osób i ilości zapasów przechowywanych w zamrażarce.

Pojemność użytkowa chłodziarki

Pojemność chłodziarki - wskazuje ile litrów żywności jest w stanie pomieścić chłodziarka. Pojemność ma bezpośrednie przełożenie na zużycie energii, im jest ona większa tym większe zużycie energii.

Ilość szuflad w zamrażarce

Ilość szuflad w zamrażarce to parametr informujący o ilości szuflad w zamrażarce danego modelu lodówki. Standardowo zamrażarki mają 2 lub trzy szuflady, ale w nowszych urządzeniach, np. dwudrzwiowych szuflad może być więcej. Większa ilość szuflad pozwoli lepiej zorganizować produkty spożywcze w zamrażarce, ułożyć oddzielnie mięso i ryby, a także inne grupy produktów. Dzięki temu łatwiej później odnaleźć mrożonkę, której potrzebujemy.

Balkoniki w chłodziarce

Balkoniki w chłodziarce to element wyposażenia lodówki, który ułatwia organizację produktów wewnątrz chłodziarki. Znajdują się one na drzwiach urządzenia i często można je dowolnie regulować, zgodnie z naszymi preferencjami. Dzięki temu mamy dostęp do żywności zawsze, gdy tego potrzebujemy. Standardowe balkoniki, które znajdziemy w chłodziarce, różnią się między sobą głębokością, co pozwala na umieszczenie na nich produktów różnej wysokości.

Sposób odszraniania chłodziarki

Sposób odszraniania chłodziarki to jedna z funkcji lodówki, która mówi o tym, w jaki sposób następuje odszranianie komory chłodniczej. Głównie stosowane technologie odszraniania w lodówkach to automatyczne odszranianie i system No Frost. Dzięki nim, na ściankach urządzenia nie tworzy się szron, który może też przekształcić się w lód. Nie jest konieczne rozmrażanie lodówki, co bardzo ułatwia jej użytkowanie.

Sposób odszraniania zamrażaki

Sposób odszraniania zamrażarki to jedna z funkcji lodówki, która mówi nam o tym, w jaki sposób następuje odszranianie zamrażarki. Stosowane technologie odszraniania zamrażarek to: automatyczne odszranianie, system No Frost i Twin Tech. Dzięki nim w zamrażarce nie osadza się szron i nie jest konieczne jej manualne odmrażanie. Bardzo ułatwia to korzystanie z urządzenia, wystarczy je tylko myć dla zachowania higieny.