Porównanie Samsung Galaxy Watch Active SM-R500 różowe złoto vs Samsung Galaxy Watch SM-R810 42mm Różowe złoto

od568,00 od649,00
4,66 4,66 5 0 (4,7) 4,7 4,7 5 0 (4,7)
Najlepsze oferty

Dane podstawowe

Producent
Samsung Samsung
Rodzaj
Smartwatche Smartwatche
Współpraca z systemem
Android, iOS Android
System operacyjny
Tizen Tizen
Pamięć wewnętrzna
4 GB 4 GB
Pamięć RAM
768 MB 768 MB
Wbudowany aparat cyfrowy
Brak Brak
Stopień ochrony IP
IP68 IP68

Ekran

Przekątna ekranu
1,1 cala 1,3 cala
Technologia wyświetlacza
Super AMOLED Super AMOLED
Rozdzielczość ekranu
360x360 360x360

Łączność

Wersja Bluetooth
v4.2 v4.2
Moduł WiFi
Tak Tak

Funkcje

Odtwarzacz muzyki
Tak Tak
Krokomierz
Tak Tak
Pulsometr
Tak Tak
Akcelerometr
Tak Tak
Czujnik żyroskopowy
Tak Tak

Procesor

Model Procesora
Samsung Exynos 9110 Samsung Exynos 9110
Częstotliwość procesora
1,15GHz 1,15GHz
Ilość rdzeni procesora
2 2

Zasilanie

Technologia baterii
Li-Ion Li-Ion
Pojemność baterii
230mAh 270mAh

Parametry fizyczne

Kolor
Różowe Różowe
Pasek
Tworzywo sztuczne Gumowy
Wysokość
39,5 mm 45,7 mm
Szerokość
39,5 mm 41,7 mm
Grubość
10,5 mm 12,7 mm
Waga
25 g 49 g

Funkcje dodatkowe
GPS, Stoper, Powiadomienia z telefonu GPS, Powiadomienia z telefonu
Łączność
Bluetooth, Wi-Fi Bluetooth
Model
Galaxy Watch Active Galaxy Watch
Odbiornik GPS
Wbudowany odbiornik GPS Wbudowany odbiornik GPS
Pomiar
Pulsometr, Krokomierz, Kalorie, Dystans, Czas i jakość snu, Barometr, Wysokość Pulsometr, Krokomierz, Barometr
Wodoodporność
Tak Tak
Maksymalny czas pracy
- 168 godzin

Cechy Produktów

czas pracy na baterii
funkcjonalność
wyświetlacz

Opinie

Opinie kupujących
 • b...a
  4,00 4/5
  Sam wykrywa treningi, przypomina o aktywności, bardzo fajny, lekki, funkcjonalny zegarek.
  czytaj więcej
 • d...i
  5,00 5/5
  Ciekawy smartwatch, póki co żona używa od kilku dni i jest zadowolona, po pierwszym naładowaniu bateria wytrzymała 3 dni (był dużo używany )ma ciekawe funkcję i pięknie wygląda na zgrabnej ręce :)
  czytaj więcej
 • agusia257
  4,00 4/5
  Bardzo dużo funkcji. Dobra widoczność czytelność SMS, połączenia. Wada bardzo slaba bateria. Trzeba co dwa dni ładować. Przydałaby się instrukcja obsługi :)
  czytaj więcej
 • Gosia
  5,00 5/5
  Jestem zadowolona z zakupu, zegarek spełnia moje oczekiwania. Jest bardzo elegancki. Bardzo przydatny, wiele ciekawych aplikacji. Bardzo fajny gadżet do uprawiania sportu. Polecam
  czytaj więcej
 • Alicja
  5,00 5/5
  Jestem bardzo zadowolona, bateria może i długo nie trzyma, ale zawsze można wydłużyć żywotność „przykręcając” niektóre niepotrzebne powiadomienia.
  czytaj więcej
 • Gosia
  4,50 4,5/5
  Samsung Galaxy Watch jest po prostu piękny i praktyczny. Nie jest aktywną osobą (porzuciłam rower na rzecz elektrycznej hulajnogi :) ) i nie chciałam smartwatcha, który mnie do tej aktywności przekona. Mimo to uwielbiam ten zegarek bo przypomina mi, ze wychodząc z domu nie mam przy sobie telefonu (czyli gdy rozłacza się bluetooth) również na ekranie pojawia się odpowiednia ikona. Nie muszę juz w tym celu przeszukiwac torebki. Oczywiście smartwatch ma funkcję lokalizacji telefonu. Nie muszę również podchodzic do telefonu, by zobaczyc kto dzwoni, kto pisze, gdyz te informacje są widoczne na zegarku. Również nie biegnę do telefonu by go odebrać, tylko rozmawiam przez zegarek. Rano mam poustawiane milion alarmów w telefonie (na wszelki wypadek) teraz mogę je szybko wyłączać zegarkiem ogra
  czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
13/14 13/14
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Krokomierz

Krokomierz to jedna z funkcji dostępna w Smartwatchach i Smartbandach, której zadaniem jest liczenie kroków wykonanych przez użytkownika. Urządzenie rejestruje ruchy bioder i na tej podstawie liczy kroki. Dzięki niemu możemy na bieżąco monitorować naszą aktywność fizyczną i wprowadzać zmiany do naszego trybu życia, jeśli uznamy, że zbyt mało się ruszamy. Krokomierz może być czynnikiem motywującym nas do większego ruchu i chodzenia na spacery.

Pulsometr

Pulsometr to jedna z funkcji w Smartwatchach i Smartbandach, której zadaniem jest pomiar tętna użytkownika i wyświetlanie go na bieżąco. Jest to przydatne dla osób aktywnych, które uprawiają sport, np. biegają i potrzebują obserwować swój puls, by móc kontrolować przebieg treningu. Pulsometr może być również przydatny dla osób, które mają problem z ze zdrowiem. Na bieżąco mogą sprawdzać wysokość swojego tętna.

Akcelerometr

Akcelerometr to jedna z funkcji dostępna w Smartwatchach lub Smartbandach. Mierzy on przyśpieszenie liniowe i wyznacza kąt odchylenia urządzenia od pionu. Pozwala to wykryć położenie urządzenia, a następnie automatycznie dostosować orientację wyświetlanego na ekranie obrazu. Dzięki temu w każdej chwili możemy odczytać obraz, bez konieczności zmiany położenia urządzenia. Smartwatch z akceleratorem oferuje nam taki sam komfort użytkowania, jak w przypadku smartfona.

Czujnik żyroskopowy

Czujnik żyroskopowy to jedna z funkcji dostępnych w Smartwatchach lub Smartbandach. Pozwala on wykryć położenie urządzenia, a także śledzić jego ułożenie względem osi X, Y i Z. Pozwala to na sterowanie różnymi funkcjami urządzenia poprzez poruszanie nim, co często jest wykorzystywane w grach lub aplikacjach. Czujnik żyroskopowy zbiera również dokładne informacje o ruchach użytkownika, co może być użyteczne, np. podczas treningów sportowych.

Częstotliwość procesora

Częstotliwość procesora to jeden z parametrów smarfona, który podawany jest w herzach. Parametr ten określa liczbę operacji, którą procesor może wykonać podczas jednej sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność urządzenia, a więc jego płynne działanie. Ma to szczególne znaczenie, jeśli korzystamy z kilku aplikacji jednocześnie. Zbyt niska częstotliwość będzie powodować zawieszenie i wyłączenie aplikacji, lub zawieszenie samego urządzenia.