Porównanie Samsung Dual Cook NV68R5545CB vs Samsung Dual Cook NV70M5520CB

od2299,00 od2149,99
3,25 3,25 5 0 (3,3) 4 4 5 0 (4,0)
Najlepsze oferty

Dane podstawowe

Producent
Samsung Samsung
Rodzaj
Elektryczny Elektryczny
Front
Nowoczesne Nowoczesne
Pojemność
68 l 70 l
Prowadnice
Teleskopowe Teleskopowe
Sterowanie
Sensorowe Sensorowe

Funkcje

Ilość funkcji piekarnika
40 40
Termoobieg
Tak Tak
Rożen
Nie Nie
Wyświetlacz
Tak Tak
Czyszczenie
Parowe, Kataliza Parowe

Etykieta energetyczna

Moc
3600 W 3800 W
Klasa energetyczna
A A

Parametry fizyczne

Kolor
Czarne Czarne
Szerokość
59,5 cm 59,5 cm

Funkcje
Grill, Termoobieg Termoobieg
Głębokość
57 cm 56,6 cm
Model
NV68R5545CB NV70M5520CB
Pojemność piekarnika [l]
61 - 70 61 - 70
Szerokość zabudowy
57 - 60 cm 57 - 60 cm
Wysokość
59,5 cm 59,5 cm

Cechy Produktów

łatwość czyszczenia
łatwość obsługi
wygoda
jakość wykończenia
funkcjonalność
wyposażenie

Opinie

Opinie kupujących
 • Użytkownik Ceneo
  5,00 5/5
  Wygląd SUPER. Jeszcze nie podłączona więc za wiele powiedzieć nie mogę.
  czytaj więcej
 • Bartłomiej
  1,50 1,5/5
  Plusy ze piecze a reszta to same wady, placuje sie, przycisk zasilania jako jedyny nie ma podświetlenia, irytacji mozna dostac gdy przegroda non stop wylacza poekarnik gdy uzywamy samej gory lub dolu. Nigdy wiecej.
  czytaj więcej
 • Jola
  5,00 5/5
  POLECAM piekarnik jest super
  czytaj więcej
 • Rafał
  5,00 5/5
  super sprzet.....
  czytaj więcej
 • Użytkownik Ceneo
  1,00 1/5
  Nie polecam ze wzgędu na źle rozwiąnaną kwestię dualcook. Niestety ale przegroda rozdzielająca dwie strefy nie ma żadnej fizycznej blokady przez co potrafi poruszyć się od samego otwierania drzwiczek przez co wszystkie ustawienia pieczenia się resetują i piekarnik się wyłącza. Bardzo upierliwa sprawa.
  czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
7/11 10/11
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Pojemność

Pojemność to jeden z parametrów piekarnika, który podawany jest w litrach. Parametr ten określa liczbę dań, które jednocześnie można przyrządzić w piekarniku i jest on uzależniony od wymiarów urządzenia. Najmniejsze, kompaktowe piekarniki, o pojemności 30-50 litrów, pozwolą przyrządzić jedno danie. Standardowe piekarniki mają pojemność 50-80 litrów i są najczęściej wybierane przez rodziny. Urządzenia o największych wymiarach będą mieć największą pojemność od 80 do 90 litrów.

Termoobieg

Termoobieg - mechanizm, który za pomocą wiatraków umożliwia cyrkulację gorącego powietrza w piekarniku. Piekarniki z termoobiegiem rozprowadzają ciepło równomiernie w całym piecu, usuwając przy tym całkowicie znajdujące się w nim zimne powietrze, co konsekwencji tego umożliwia bardziej równomierne, szybsze i dzięki niższej wymaganej dla piekarnika temperaturze - oszczędniejsze gotowanie niż w konwencjonalnych piekarnikach.

Grill

Grill to jedna z funkcji piekarników, dzięki której, możliwe jest przygotowanie w nim większej ilości różnego rodzaju potraw. Grillowanie potraw w piekarniku, polega na umieszczenie ich bezpośrednio pod źródłem ciepła. Otrzymujemy w ten sposób zapieczoną, chrupiącą powierzchnię i upieczony środek. Bardzo często grill nastawiamy dopiero pod koniec pieczenia, by nie wysuszyć potrawy, gdyż moc grilla jest większa niż standardowego pieczenia.

Rożen

Niektóre nowsze piekarniki mają w swoim wyposażeniu rożen, często również obrotowy, który pozwala na idealne wypieczenie potraw - najczęściej mięsnych - równomiernie z każdej strony. Dokonując wyboru nowego piekarnika, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on wyposażony w tę funkcję. Ułatwia on i przyśpiesza przyrządzanie potraw.

Wyświetlacz

Wyświetlacz to element piekarnika, który pokazuje czas i wybrany tryb pracy, służy również do zaprogramowania pracy urządzenia. Obecnie, jest to coraz bardziej rozbudowany element i zwiększa się jego rola. Najnowsze modele posiadają kolorowe, przewijane wyświetlacze TFT, które steruje się osobnymi sensorami lub dotykowo. Posiadają one od 3 do 7 cali i wiele dodatkowych funkcji, np. mogą się łączyć z internetem.

Moc

Moc to jeden z parametrów piekarnika. Podaje się go w watach i określa on maksymalną moc z jaką działa piekarnik. Im większa moc urządzenia, tym szybciej będzie ono się nagrzewało to pożądanej przez nas temperatury, a więc szybciej przygotujemy posiłek. Szybkość nagrzewania piekarnika to dość istotna cecha, zwłaszcza wtedy, gdy mamy mało czasu. Niestety wiąże się to również z większym poborem energii.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna- wskazuje na poziom zużycia energii podczas pracy. Zgodnie ze standardami UE piekarniki klasyfikuje się od najbardziej oszczędnej A do najmniej G. Wraz z rozwojem technologii pojawiły się urządzenia klasy A+ i A++ zużywające jeszcze mniej energii

Pojemność piekarnika [l]

Pojemność piekarnika jest parametrem podawanym w litrach, który mówi o tym ile potraw możemy upiec w nim jednocześnie. Zakres pojemności w dostępnych na rynku urządzeniach jest bardzo duży i wynosi od 23 litrów do nawet 90 lirów. Małe, kompaktowe piekarniki oprócz mniejszej pojemności, będą również mieć węższe blachy, a więc nie każde naczynie w nich umieścimy. Jeśli pieczemy więcej niż jedną potrawę, warto wybrać piekarnik o pojemności minimum 50 litrów.