Porównanie GORENJE DVG 600 ZBE vs Amica OKC623S

wyprzedane od759,00
4,59 4,59 5 0 (4,6) 4,42 4,42 5 0 (4,4)
Wybrane oferty

Dane podstawowe

Marka
Gorenje Amica
Typ okapu
Kominowy Kominowy
Kolor
Czarny Czarny
Funkcje
Wyciąg, Pochłaniacz Pochłaniacz, Wyciąg

Dane techniczne

Wydajność wyciągu [m3/h]
305 400
Sterowanie
Mechaniczne Mechaniczne
Stopnie mocy wentylatora
3 3
Sensor zapachu
Nie Nie
Ilość silników
1 1
Funkcja opóźnionego włączenia
Nie Nie

Oświetlenie

Rodzaj oświetlenia
LED Halogen
Moc oświetlenia
51 W 40W
Ilość punktów świetlnych
2 2

Dane fizyczne

Szerokość
od 51 cm do 60 cm od 51 cm do 60 cm

Etykieta energetyczna

Klasa energetyczna
D C
Klasa wydajności przepływu dynamicznego
E E
Klasa sprawności oświetlenia
A A
Klasa efektywności pochłaniania zanieczyszczeń
G E
Roczne zużycie energii
53 kWh 60 kWh
Głośność
58dB 57dB
Filtr odtłuszczający
Aluminiowy Aluminiowy
Ilość filtrów odtłuszczających
1 1
Moc
117,4 W 121 W
Średnica wylotu powietrza [cm]
12 15
Dokładna Szerokość
- 60 cm
Głośność maksymalna
- 63 dB
Głośność minimalna
- 47 dB
Minimalna odległość od płyty elektrycznej [cm]
- 45
Minimalna odległość od płyty gazowej [cm]
- 65

Cechy Produktów

łatwość obsługi
jakość wykończenia
montaż
oświetlenie
głośność pracy
wydajność

Opinie

Opinie kupujących
  • Użytkownik Ceneo
    5,00 5/5
    Bardzo ładny i estetycznie wykonany okap. Co do wydajności trudno mi ocenić nie gotujemy zbyt często i zbyt wiele. Gotowanie ziemniaków + kalafior na drugim palniku. na włączonym wiatraku poziomie 1. wchłaniało całość oparów. Nie było brzydkiego zapachu w pozostałej części mieszkania.
    czytaj więcej
  • Paweł
    5,00 5/5
    Jestem 100% zadowolony z produktu. Tego właśnie szukałem. Oglądałem inne okapy o niższej cenie, nieznanych firm, były głośne, niezbyt dobrze dopasowane elementy. Gdybym miał kupować okap do 500 zł, wybrałbym go jeszcze raz. Polecam wszystkim w ciemno. Poza tym, gwarancja producenta 2 lata Door to Door mówi sama za siebie.
    czytaj więcej
  • Maja
    5,00 5/5
    Okap może nie jest idealny, ale w tej cenie na pewno nie znajdzie się lepszego. Najważniejsze, że spełnia swoją funkcję. Może jest troszkę głośny, ale nie jest to sprzęt, który chodzi cały czas, więc się nie czepiam. Do tego wizualnie - super. Jak sprzęt o kilkaset złotych droższy.
    czytaj więcej
  • p...y
    4,00 4/5
    Wizualnie bardzo ładny okap. Oświetlenie działa bez zarzuty, daje dużo światła. Pierwszy stopień regulacji bardzo delikatnie ciągnie, dwójka i trojka są w porządku, ale ciut głośne. Ogólnie okap polecam.
    czytaj więcej
  • Daniel
    5,00 5/5
    Super model .Tylko mogli by dodawać chociaż jeden filtr węglowy .poza tym polecam .
    czytaj więcej
  • m...m
    4,00 4/5
    Bardzo ładny i funkcjonalny okap. Po dokupieniu filtrów węglowych, można użytkować bez podłączenia do wentylacji. Polecam
    czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
5/10 7/10
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Typ okapu

Odnosi się do różnych rodzajów okapów kuchennych dostępnych na rynku. Istnieją trzy główne typy okapów: okapy wyspowe, przyścienne i zabudowane. Wybór zależy od układu kuchni, preferencji estetycznych i konkretnych potrzeb w zakresie oczyszczania powietrza.

Funkcje

Funkcje okapów różnią się w zależności od modelu. Typowe funkcje obejmują odsysanie oparów i zapachów, oświetlenie kuchni oraz czasomierze. Najbardziej zaawansowane okapy oferują czujniki jakości powietrza, regulację prędkości wentylatora i możliwość połączenia z systemami smart home. Wybór zależy od potrzeb użytkownika i rodzaju kuchni.

Wydajność wyciągu [m3/h]

Wydajność wyciągu okapu to parametr podawany w metrach sześciennych na godzinę (m3/h). Informuje nas o ilości powietrza filtrowanego przez okap w ciągu godziny. W dostępnych na rynku modelach, wydajność wynosi od 160 do 800 m3/h. Przed wyborem okapu do naszej kuchni powinniśmy prawidłowo wyliczyć wydajność jakiej potrzebuje nasza kuchni. W tym celu mnożymy kubaturę pomieszczenia przez 6, ponieważ tyle razy okap powinien przefiltrować powietrze podczas jednej godziny.

Sterowanie

Określa sposób kontrolowania urządzenia. Może to być sterowanie mechaniczne (np. pokrętłami), elektroniczne (panel dotykowy), zdalne (pilot), głosowe (za pomocą asystentów) lub przez aplikację mobilną. Wybór zależy od rodzaju urządzenia i preferencji użytkownika. Sterowanie elektroniczne zapewnia precyzję, a zdalne oraz głosowe dodają wygodę. Aplikacje mobilne pozwalają na zdalny monitoring i kontrolę.

Stopnie mocy wentylatora

Stopnie mocy wentylatora to parametr okapu, który określa ile stopni mocy posiada wentylator w danym okapie. Standardowe urządzenie posiada zazwyczaj dwa stopnie mocy, dzięki czemu można regulować wydajność z jaką pracuje wentylator. Jeśli nie gotujemy mocno zapachowego produktu, który wydziela dużo pary wodnej, możemy obniżyć moc z jaką działa urządzenie. Pobierze ono wtedy mniej prądu i będzie też ciszej pracować.

Rodzaj oświetlenia

Rodzaj oświetlenia w okapach ma istotny wpływ na funkcjonalność kuchni. Może to być tradycyjne oświetlenie, energooszczędne LED, ambientowe, podszafkowe lub punktowe, zależnie od preferencji i potrzeb użytkownika.

Moc oświetlenia

Moc oświetlenia to parametr okapu, który podawany jest w Watach. Określa on z jaką mocą oświetlenia roboczego okap oświetla płytę kuchenną. W zależności od modelu, moc oświetlenia może być stała, lub też możemy ją regulować do naszych potrzeb, ręcznie lub z wykorzystaniem pilota. Im większa jest moc oświetlenia, tym większe światło będzie dawał okap, co ma znaczenie, jeśli jest nam ono potrzebne do wykonywania prac w kuchni.

Szerokość

Określa wymiary urządzenia wzdłuż jego przedniej ściany. Wartość ta jest istotna podczas montażu, gdyż okap powinien być dostosowany do szerokości kuchenki lub płyty grzejnej. Standardowe szerokości okapów to 60, 70 lub 90 cm, ale dostępne są także modele o innych rozmiarach. Wybór szerokości okapu powinien być zgodny z rozmiarem i układem kuchni, zapewniając efektywne usuwanie oparów i zapachów podczas gotowania oraz estetyczne dopasowanie do wnętrza.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna to parametr okapu, który informuje o ilości pobieranego prądu podczas pracy urządzenia w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami. Klasa energetyczna jest określana przez skalę od A+++ do D, gdzie A+++ to okap o najwyższej klasie. Im wyższa klasa, tym mniej energii pobiera urządzenie, dzięki czemu jest bardziej ekonomiczny i ekologiczny. Wybierają urządzenia o wyższej klasie zmniejszamy rachunki za prąd.

Klasa wydajności przepływu dynamicznego

Klasa wydajności przepływu dynamicznego to parametr okapu ustalony przez rozporządzenie Unii Europejskiej. Klasę wydajności określa się w skali od A do G, gdzie A to najlepsza klasa wydajności. Im jest ona wyższa, tym efektywniej okap wyciąga powietrze na jednostkę pobieranej przez niego mocy. Klasa wydajności przepływu dynamicznego jest określana podczas optymalnej pracy urządzenia, czyli przy maksymalnej wydajności przepływu, poborze mocy i różnicy ciśnienia statystycznego.

Roczne zużycie energii

Roczne zużycie energii to parametr okapów, który określa, ile średnio rocznie prądu zużyje dany model urządzenia. Parametr ten jest mierzony przez producenta i podawany na etykiecie energetycznej. Im niższa jego wartość, tym mniej energii pobiera urządzenie, a więc jest bardziej ekologiczne i ekonomiczne. Rzeczywiste zużycie energii jest uzależnione od tego, w jaki sposób urządzenie użytkuje dane gospodarstwo domowe.

Głośność

Głośność w przypadku wyboru okapu kuchennego jest dosyć ważnym elementem, na który powinno się zwracać szczególną uwagę. Nie powinna ona przekraczać 50 dB przy standardowych obrotach. Na głośność pracy okapu mogą wpływać negatywnie takie elementy jak: niedrożność komina wentylacyjnego, zabrudzony filtr przeciwtłuszczowy, czy nieprawidłowy montaż. Zbyt głośna praca okapu może być dość uciążliwa przy codziennych pracach, czy gotowaniu.

Moc

Moc odkurzacza to jeden z parametrów, którzy informuje nas o tym, z jaką mocą działa jego silnik. Urządzenia dostępne na rynku nie mogą posiadać mocy większej niż 1600 W, zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej. W przypadku odkurzaczy, ich moc nie jest ściśle związana z ich efektywnością odkurzania, dlatego wprowadzone ograniczenia. Najważniejszym parametrem jest wskaźnik zbierania kurzu, od którego zależy wydajność odkurzacza.