Porównanie Bosch DWK065G60 vs Akpo WK-4 Nero Eco 60 Czarny

od889,00 od249,00
4,75 4,75 5 0 (4,8) 4,45 4,45 5 0 (4,5)
Najlepsze oferty

Dane podstawowe

Producent
Bosch Akpo
Typ okapu
Przyścienny Kominowy
Kolor
Czarne szkło Czarny
Funkcje
Wyciąg, Pochłaniacz Wyciąg

Dane techniczne

Wydajność wyciągu [m3/h]
530 320
Sterowanie
Mechaniczne Mechaniczne
Stopnie mocy wentylatora
- 3
Sensor zapachu
- Nie
Ilość silników
- 1
Funkcja opóźnionego włączenia
- Nie

Oświetlenie

Rodzaj oświetlenia
LED Halogen
Moc oświetlenia
- 70W

Dane fizyczne

Szerokość
od 51 cm do 60 cm od 51 cm do 60 cm

Etykieta energetyczna

Klasa energetyczna
C A
Głośność
70dB 48dB
Klasa wydajności przepływu dynamicznego
- F
Klasa sprawności oświetlenia
- F
Klasa efektywności pochłaniania zanieczyszczeń
- D

Model
- Nero Eco

Cechy Produktów

łatwość obsługi
jakość wykończenia
montaż
oświetlenie
głośność pracy
wydajność

Opinie

Opinie kupujących
 • Sławek
  5,00 5/5
  Ładny, elegancki, prostota niemiecka, bardzo dobry ciąg, maskownica rury za krótka bo mam wysokie mieszkanie , ale sobie poradziłem, a co do hałasu to ja jeszcze nie słyszałem o tego typu wyciągach żeby nie hałasowały, poza tym polecam produkt.
  czytaj więcej
 • Tomasz S
  4,50 4,5/5
  Fajnie i ładnie wykończony. Oświetlenie przyzwoite, nie oślepia. Łatwość czyszczenia filtra. O ile na 1 biegu głośność jest na przyzwoitym poziomie, to na 3 biegu dość mocno huczy.
  czytaj więcej
 • Dariusz
  5,00 5/5
  Okap bardzo łatwy w obsłudze, bardzo dobrej jakości wykonania, cichy oraz bardzo dobre oświetlenie. Każdy bez problemu powinien poradzić sobie z jego montażem.
  czytaj więcej
 • Bogusław
  4,50 4,5/5
  Produkt łatwy w montażu, jeśli zastosuje się wkład węglowy to skutecznie eliminuje niepożądane zapachy. Oświetlenie mogłoby mieć trochę większą moc. Poziom hałasu przy włączonym na max wentylatorze trochę przeszkadza. Ogólnie w takiej cenie trudno znaleźć okap o lepszych parametrach.
  czytaj więcej
 • Użytkownik Ceneo
  4,00 4/5
  Proszę państwa niestety nie zgodzę się z państwa opiniami, okap jest ładny (ta emalia wcale nie wygląda tak źle,a nawet powiem że jest łatwiejsza w czyszczeniu i nie pozostawia smug ,co do filtrów to prawda byłem pewien że są dwa ,ale nie ma biedy. Moja obudowa nad okapem jest ok, przyciski są w porządku. Jestem gastronomem z wykształcenia i pracowałem kilka lat w zawodzie, mimo okapo-wyciągów o dużej wydajności para była zawsze obecna w kuchni podczas gotowania a okna były zaparowane ,więc nie wymagajmy cudów od sprzętu tej klasy. Odnoszę wrażenie ,że chcą państwo kupić,, mercedesa w cenie poloneza" niestety tak się nie da!!! Pozdrawiam. Mirosław W.
  czytaj więcej
 • nicco2
  5,00 5/5
  Super produkt, takiego się spodziewałem i właśnie taki otrzymałem, skoro spełnia swoje zadanie to poco przepłacać w innych sklepach za ten sam towar, na dodatek sterowanie mechaniczne więc nic się nie zepsuje (dość mam tej wszechobecnej elektroniki - do tego mega szybka dostawa, polecam
  czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
2/5 3/5
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Wydajność wyciągu [m3/h]

Wydajność wyciągu okapu to parametr podawany w metrach sześciennych na godzinę (m3/h). Informuje nas o ilości powietrza filtrowanego przez okap w ciągu godziny. W dostępnych na rynku modelach, wydajność wynosi od 160 do 800 m3/h. Przed wyborem okapu do naszej kuchni powinniśmy prawidłowo wyliczyć wydajność jakiej potrzebuje nasza kuchni. W tym celu mnożymy kubaturę pomieszczenia przez 6, ponieważ tyle razy okap powinien przefiltrować powietrze podczas jednej godziny.

Stopnie mocy wentylatora

Stopnie mocy wentylatora to parametr okapu, który określa ile stopni mocy posiada wentylator w danym okapie. Standardowe urządzenie posiada zazwyczaj dwa stopnie mocy, dzięki czemu można regulować wydajność z jaką pracuje wentylator. Jeśli nie gotujemy mocno zapachowego produktu, który wydziela dużo pary wodnej, możemy obniżyć moc z jaką działa urządzenie. Pobierze ono wtedy mniej prądu i będzie też ciszej pracować.

Moc oświetlenia

Moc oświetlenia to parametr okapu, który podawany jest w Watach. Określa on z jaką mocą oświetlenia roboczego okap oświetla płytę kuchenną. W zależności od modelu, moc oświetlenia może być stała, lub też możemy ją regulować do naszych potrzeb, ręcznie lub z wykorzystaniem pilota. Im większa jest moc oświetlenia, tym większe światło będzie dawał okap, co ma znaczenie, jeśli jest nam ono potrzebne do wykonywania prac w kuchni.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna to parametr okapu, który informuje o ilości pobieranego prądu podczas pracy urządzenia w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami. Klasa energetyczna jest określana przez skalę od A+++ do D, gdzie A+++ to okap o najwyższej klasie. Im wyższa klasa, tym mniej energii pobiera urządzenie, dzięki czemu jest bardziej ekonomiczny i ekologiczny. Wybierają urządzenia o wyższej klasie zmniejszamy rachunki za prąd.

Klasa wydajności przepływu dynamicznego

Klasa wydajności przepływu dynamicznego to parametr okapu ustalony przez rozporządzenie Unii Europejskiej. Klasę wydajności określa się w skali od A do G, gdzie A to najlepsza klasa wydajności. Im jest ona wyższa, tym efektywniej okap wyciąga powietrze na jednostkę pobieranej przez niego mocy. Klasa wydajności przepływu dynamicznego jest określana podczas optymalnej pracy urządzenia, czyli przy maksymalnej wydajności przepływu, poborze mocy i różnicy ciśnienia statystycznego.

Roczne zużycie energii

Roczne zużycie energii to parametr okapów, który określa, ile średnio rocznie prądu zużyje dany model urządzenia. Parametr ten jest mierzony przez producenta i podawany na etykiecie energetycznej. Im niższa jego wartość, tym mniej energii pobiera urządzenie, a więc jest bardziej ekologiczne i ekonomiczne. Rzeczywiste zużycie energii jest uzależnione od tego, w jaki sposób urządzenie użytkuje dane gospodarstwo domowe.

Głośność

Głośność w przypadku wyboru okapu kuchennego jest dosyć ważnym elementem, na który powinno się zwracać szczególną uwagę. Nie powinna ona przekraczać 50 dB przy standardowych obrotach. Na głośność pracy okapu mogą wpływać negatywnie takie elementy jak: niedrożność komina wentylacyjnego, zabrudzony filtr przeciwtłuszczowy, czy nieprawidłowy montaż. Zbyt głośna praca okapu może być dość uciążliwa przy codziennych pracach, czy gotowaniu.

Moc

Moc odkurzacza to jeden z parametrów, którzy informuje nas o tym, z jaką mocą działa jego silnik. Urządzenia dostępne na rynku nie mogą posiadać mocy większej niż 1600 W, zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej. W przypadku odkurzaczy, ich moc nie jest ściśle związana z ich efektywnością odkurzania, dlatego wprowadzone ograniczenia. Najważniejszym parametrem jest wskaźnik zbierania kurzu, od którego zależy wydajność odkurzacza.