Porównanie Bosch DHL585B vs Toflesz OK-6 Linea Glass 60 700m3/h Czarny

od2246,00 od1259,00
5 5 5 0 (5,0) 4,67 4,67 5 0 (4,7)
Najlepsze oferty

Dane podstawowe

Producent
Bosch Toflesz
Typ okapu
Podszafkowy Podszafkowy
Kolor
Srebrny Czarny
Funkcje
Wyciąg Wyciąg, Pochłaniacz

Dane techniczne

Wydajność wyciągu [m3/h]
650 700
Sterowanie
Dotykowe Elektroniczne
Stopnie mocy wentylatora
3 -

Oświetlenie

Rodzaj oświetlenia
LED LED
Moc oświetlenia
2W -
Ilość punktów świetlnych
2 -

Dane fizyczne

Szerokość
od 51 cm do 60 cm od 51 cm do 60 cm

Etykieta energetyczna

Klasa energetyczna
C B
Klasa wydajności przepływu dynamicznego
D -
Klasa sprawności oświetlenia
A -
Klasa efektywności pochłaniania zanieczyszczeń
D -
Roczne zużycie energii
107 kWh -
Głośność
53dB 64dB

Filtr odtłuszczający
Metalowy -
Ilość filtrów odtłuszczających
1 -
Moc
275 W -
Model
DHL585B -
Średnica wylotu powietrza [cm]
15 -

Cechy Produktów

łatwość obsługi
jakość wykończenia
montaż
oświetlenie
głośność pracy
wydajność

Opinie

Opinie kupujących
 • kaje
  5,00 5/5
  polecam
  czytaj więcej
 • Jadzia
  5,00 5/5
  Okap jest świetny minus za beznadziejny pilot
  czytaj więcej
 • pietraszenka
  5,00 5/5
  ok
  czytaj więcej
 • Tomek
  4,50 4,5/5
  Produkt dobrej jakości
  czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
2/5 3/5
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Wydajność wyciągu [m3/h]

Wydajność wyciągu okapu to parametr podawany w metrach sześciennych na godzinę (m3/h). Informuje nas o ilości powietrza filtrowanego przez okap w ciągu godziny. W dostępnych na rynku modelach, wydajność wynosi od 160 do 800 m3/h. Przed wyborem okapu do naszej kuchni powinniśmy prawidłowo wyliczyć wydajność jakiej potrzebuje nasza kuchni. W tym celu mnożymy kubaturę pomieszczenia przez 6, ponieważ tyle razy okap powinien przefiltrować powietrze podczas jednej godziny.

Stopnie mocy wentylatora

Stopnie mocy wentylatora to parametr okapu, który określa ile stopni mocy posiada wentylator w danym okapie. Standardowe urządzenie posiada zazwyczaj dwa stopnie mocy, dzięki czemu można regulować wydajność z jaką pracuje wentylator. Jeśli nie gotujemy mocno zapachowego produktu, który wydziela dużo pary wodnej, możemy obniżyć moc z jaką działa urządzenie. Pobierze ono wtedy mniej prądu i będzie też ciszej pracować.

Moc oświetlenia

Moc oświetlenia to parametr okapu, który podawany jest w Watach. Określa on z jaką mocą oświetlenia roboczego okap oświetla płytę kuchenną. W zależności od modelu, moc oświetlenia może być stała, lub też możemy ją regulować do naszych potrzeb, ręcznie lub z wykorzystaniem pilota. Im większa jest moc oświetlenia, tym większe światło będzie dawał okap, co ma znaczenie, jeśli jest nam ono potrzebne do wykonywania prac w kuchni.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna to parametr okapu, który informuje o ilości pobieranego prądu podczas pracy urządzenia w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami. Klasa energetyczna jest określana przez skalę od A+++ do D, gdzie A+++ to okap o najwyższej klasie. Im wyższa klasa, tym mniej energii pobiera urządzenie, dzięki czemu jest bardziej ekonomiczny i ekologiczny. Wybierają urządzenia o wyższej klasie zmniejszamy rachunki za prąd.

Klasa wydajności przepływu dynamicznego

Klasa wydajności przepływu dynamicznego to parametr okapu ustalony przez rozporządzenie Unii Europejskiej. Klasę wydajności określa się w skali od A do G, gdzie A to najlepsza klasa wydajności. Im jest ona wyższa, tym efektywniej okap wyciąga powietrze na jednostkę pobieranej przez niego mocy. Klasa wydajności przepływu dynamicznego jest określana podczas optymalnej pracy urządzenia, czyli przy maksymalnej wydajności przepływu, poborze mocy i różnicy ciśnienia statystycznego.

Roczne zużycie energii

Roczne zużycie energii to parametr okapów, który określa, ile średnio rocznie prądu zużyje dany model urządzenia. Parametr ten jest mierzony przez producenta i podawany na etykiecie energetycznej. Im niższa jego wartość, tym mniej energii pobiera urządzenie, a więc jest bardziej ekologiczne i ekonomiczne. Rzeczywiste zużycie energii jest uzależnione od tego, w jaki sposób urządzenie użytkuje dane gospodarstwo domowe.

Głośność

Głośność w przypadku wyboru okapu kuchennego jest dosyć ważnym elementem, na który powinno się zwracać szczególną uwagę. Nie powinna ona przekraczać 50 dB przy standardowych obrotach. Na głośność pracy okapu mogą wpływać negatywnie takie elementy jak: niedrożność komina wentylacyjnego, zabrudzony filtr przeciwtłuszczowy, czy nieprawidłowy montaż. Zbyt głośna praca okapu może być dość uciążliwa przy codziennych pracach, czy gotowaniu.

Moc

Moc odkurzacza to jeden z parametrów, którzy informuje nas o tym, z jaką mocą działa jego silnik. Urządzenia dostępne na rynku nie mogą posiadać mocy większej niż 1600 W, zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej. W przypadku odkurzaczy, ich moc nie jest ściśle związana z ich efektywnością odkurzania, dlatego wprowadzone ograniczenia. Najważniejszym parametrem jest wskaźnik zbierania kurzu, od którego zależy wydajność odkurzacza.