Porównanie Sony A7 III Czarny Body vs Sony Alpha A7 II Czarny Body

od6 497,00 od3 747,00
4,89 4,89 5 0 (4,9) 4,78 4,78 5 0 (4,8)
Wybrane oferty

Podstawowe informacje

Marka
Sony Sony
Rodzaj
body body

Przetwornik obrazu

Rozdzielczość efektywna
24,2 Mpix 24,3 Mpix
Stabilizacja obrazu
Ze stabilizacją obrazu Ze stabilizacją obrazu
Rozdzielczość filmów
4096 x 2160 1920 x 1080
Rozmiar matrycy
24 x 36 mm 35.8 x 23.9 mm
Maksymalna szybkość zdjęć w serii
10 kl./s 5 kl./s
Zoom optyczny
30x 0x
Maksymalna rozdzielczość
6000 x 4000 6000 x 4000
Zoom cyfrowy
- 4x

Lampa błyskowa

Lampa błyskowa
Możliwość podpięcia Możliwość podpięcia

Zapis danych

Karty pamięci
Memory Stick Pro Duo, SD, SDHC, SDXC, microSDHC, microSDXC, microSD, Memory Stick Pro-HG Duo, Memory Stick Micro Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo, Memory Stick Pro-HD Duo, SD, SDHC, SDXC

Podgląd zdjęć

Wizjer
Z wizjerem Z wizjerem
Rozmiar wyświetlacza LCD
3" 3"

Techniczne

Rodzaj matrycy
CMOS CMOS
Szybkość migawki
1/8000 1/8000
Zasilanie
Akumulator dedykowany Akumulator dedykowany
Funkcje
Auto ISO, Tryb panoramy, Histogram, Focus peaking Auto ISO
Maksymalna wartość czułości ISO
204800 25600
Rodzaj migawki
Cyfrowa Szczelinowa, Cyfrowa
Złącza i porty
mini HDMI HDMI, mini jack, USB 2.0, Wężyk spustowy, Wi-Fi, NFC
Model
Alpha A7 III ILCE-7 M2
Komunikacja
Bluetooth, NFC, Wi-Fi NFC, Wi-Fi
Cechy dodatkowe
Obsługa formatu RAW, Niestandardowy balans bieli Hot Shoe, Obsługa formatu RAW, Niestandardowy balans bieli

Fizyczne

Waga
650 g 0,599 kg
Wysokość
95,6 mm 95,7 mm
Szerokość
126,9 mm 126,9 mm
Głębokość
73,7 mm 59,7 mm
Kolor
Czarne Czarne

Cechy Produktów

funkcjonalność
jakość zdjęć
szybkość działania

Opinie

Opinie kupujących
  • Jarek
    5,00 5/5
    Przede wszystkim waga, a co do innych aspektów to trudno mi się na tę chwilę wypowiedzieć, ponieważ bezlusterkowca mam kilka dni. Mądrzejsze głowy w tym aspekcie i profesjonalni recenzenci myślę, że już zrobili w tej kwestii swoją robotę.
    czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo
    5,00 5/5
    Najlepszy sprzęt o charakterze hybrydowym, świetnie sprawdza się do fotografii i filmowania.
    czytaj więcej
  • romanba
    5,00 5/5
    W porównaniu z A7 I, z którego korzystałem około roku: lepsza matryca - mniej szumu przy wyższym ISO, stabilizacja matrycy pozwala zrobić z ręki zdjęcia, które dotąd nie były możliwe, dwie karty - to jednak większa wygoda zwłaszcza przy wstępnej ocenie zdjęć, przy kasowaniu zdjęć z karty z raw pozostaje kopia na karcie jpg -jest to i plus, i minus. Bardziej rozbudowane menu daje nieco więcej możliwości dostrajania aparatu. Umieszczenie przycisków programowalnych - inaczej niż w I... to kwestia przyzwyczajenia. Działa z minoltami przez przejściówkę tak samo dobrze. Bateria - znacznie lepsza, zdecydowanie rzadziej ją ładuję. Powiększona ta część, za którą trzymamy - wygodniej. Nieco więcej waży, niż I - jest to wyczuwalne przy dłuższym trzymaniu aparatu w rękach. Ogólnie z minusów to chyba n
    czytaj więcej
  • b...t
    5,00 5/5
    Mój pierwszy aparat na takim poziomie, jak dla mnie rewelacja. Pokochałem każdy aspekt, wygląd, obsługę, to co wypluwa to jest kosmos :)
    czytaj więcej
  • Arek
    5,00 5/5
    Aparat użytkuję od 2 tygodni więc za dużo napisać nie mogę. W porównaniu do a6000, którego użytkowałem przez prawie 3 lata to zdjęcia lepszej jakości choć ogromnej różnicy nie ma. Aparat użytkuję z obiektywem samyang 35mm 1.4 i porównując do a6000 z obiektywem 18-105 jest co dźwigać. Na plus zdjęcia, szybkość działania lepiej trzyma się go rękach. Minus to bateria. Decydując się na sony a7 m2 warto dokupić dodatkowe baterie lub grip jeśli ktoś woli ale to znowu dodatkowy ciężar i zwiększa się wielkość aparatu. Ogólnie polecam.
    czytaj więcej
  • c...d
    5,00 5/5
    Aparat jest wciąż (mimo, że to stara generacja) bardzo dobry! Do zdjęć statycznych właściwie nic lepszego nie potrzeba. Główna przewaga nowszej generacji (A7M3) to lepszy, szybszy autofocus, który lepiej sprawdza się w dynamicznych ujęciach. Jednak AF w A7M2, mimo, że ustępuje nowszym konstrukcjom jest przyzwoity. Korpus dobrze współpracuje z adapterem Sigma MC-11 i innym adapterami, dzięki temu mamy dostęp do szerokiej oferty obiektywów. Dopiero zapoznaje się ze sprzętem, ale po używaniu przez kilka dni mogę stwierdzić, że jakość obrazka stoi na wysokim poziomie i nie różni się od tej z A7M3 czy A9-ek. Jedyne zastrzeżenie to przeciętna bateria, wystarcza na 200-250 zdjęć. To slaby wynik, kamery Sony APS-C nie są tak prądożerne, a nowy A7M3 ma już dużo lepszą, pojemniejszą baterie.
    czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
9/11 6/11
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rozdzielczość efektywna

Rozdzielczość efektywna aparatu cyfrowego jest określana za pomocą dwóch liczb określających liczbę pikseli w matrycy. Pierwsza to liczba wszystkich pikseli (np. 8,2MP), druga to liczba pikseli efektywnych (np.8,0MP). Liczba wszystkich pikseli określa nam, ile pikseli światłoczułych jest na matrycy aparatu. Liczba pikseli efektywnych określa z kolei, ile z tych pikseli stanowi punkty robionego zdjęcia (w praktyce jest równa iloczynowi wskazanej rozdzielczości aparatu).

Stabilizacja obrazu

Stabilizacja obrazu to jedna z funkcji w aparatach z wymienną optyką. Są dwa rodzaje stabilizacji: stabilizacja w korpusie lub stabilizacja w obiektywie. Stabilizacja umieszczona w korpusie aparatu jest bardzie powszechna, gdyż jest skuteczniejsza niż ta dostępna w obiektywie. Możemy również założyć na aparat dowolny obiektyw, również taki bez stabilizacji (jest on tańszy od obiektywu ze stabilizacją), a funkcja ta wciąż będzie działać.

Zoom cyfrowy

Zoom cyfrowy to jedna z funkcji dostępnych w aparacie cyfrowym, która pozwala na powiększenie przez urządzenie utrwalonego na matrycy obrazu cyfrowego. Po wykonaniu zdjęcia możemy powiększyć jego konkretny obszar, niestety odbywa się to ze stratą dla jakości obrazu. Jest to sztuczne powiększenie tworzone przez procesor w aparacie, które daje nam pozorne przybliżenia. Wybierając aparat cyfrowy lepiej kierować się możliwościami zoomu optycznego.

Rozdzielczość filmów

Rozdzielczość filmów to parametr mówiący o tym, w jakiej rozdzielczości będą nagrywane filmy przez dany apart cyfrowy. Główną rolą aparatu jest robienie zdjęć, dlatego nagrywane filmy będą zazwyczaj gorszej jakości, niż te nagrane sprzętem do tego przeznaczonym. Jest to dodatkowa funkcja. Standardowa rozdzielczość nagrań aparatem cyfrowym wynosi 160x120, 320x240, lub 640x480 pikseli. Nawet najwyższa rozdzielczość nie zapewni dobrej jakość filmów.

Rozmiar matrycy

Rozmiar matrycy w aparatach bezlusterkowych wpływa na jakość obrazu. Wyróżniamy APS-C, Micro Four Thirds oraz pełnoklatkowe. Im większa matryca, tym lepsza jakość zdjęć, szczególnie przy słabym oświetleniu.

Maksymalna szybkość zdjęć w serii

Maksymalna szybkość zdjęć w serii to parametr aparatów cyfrowych podawany w klatkach na sekundę. Informuje nas o tym, ile maksymalnie klatek zapisze aparat w ciągu jednej sekundy, jeśli uruchomimy funkcję zdjęć seryjnych. W profesjonalnym sprzęcie może to być nawet 10 klatek na sekundę. Jest to uzależnione od szybkości działania całego aparatu, również od szybkości transferu danych do pamięci wewnętrznej.

Zoom optyczny

Zoom optyczny to jeden z parametrów aparatu cyfrowego. Informuje nas o tym, ile razy można zwiększyć ogniskową w obiektywnie zmiennoogniskowym, a więc jaki jest zakres przybliżenia. Przykładowo, pięciokrotny zoom (zoom x5 ]) mówi o tym, że najdłuższa ogniskowa w danym obiektywie będzie pięć razy dłuższa, niż jego najkrótsza ogniskowa. Zoom optyczny to ważny parametr, gdyż umożliwia wykonania przybliżenia na interesujący nas obiekt.

Maksymalna rozdzielczość

Maksymalna rozdzielczość to jeden z parametrów aparatów cyfrowych, który podawany jest megapikselach i określa on maksymalną liczbę foto-czułych komórek na elemencie światłoczułym aparatu. Każda komórka odpowiada jednemu pikselowi zdjęcia. Im większa maksymalna rozdzielczość, tym lepszej jakości zdjęcia otrzymamy po ich wywołaniu. w celu określenia potrzebnej rozdzielczości powinniśmy ustalić wielkość zdjęć do wywołania. Im jest ona większa, tym większej rozdzielczości potrzebujemy.

Lampa błyskowa

Lampa błyskowa to wbudowane źródło światła w aparatach bezlusterkowych, pomagające oświetlić scenę podczas robienia zdjęć w warunkach słabego oświetlenia. Zapewnia dodatkowe światło, poprawiając jakość zdjęć i redukując efekty cieni oraz czerwonych oczu.

Karty pamięci

Karty pamięci w aparatach bezlusterkowych to nośniki danych, na których zapisywane są zdjęcia i filmy. Popularne rodzaje to karty SD oraz ich wersje rozszerzone, jak SDHC i SDXC. Wielkość karty zależy od potrzeb użytkownika i możliwości aparatu.

Wizjer

Wizjer - element aparatu fotograficznego, który umożliwia podgląd kadru przed wykonaniem zdjęcia. Istnieje podział wizjerów na elektroniczne, charakterystyczne dla bezlusterkowców, i optyczne, które znajdziemy w lustrzankach. Wizjery mogą różnić się budową i działaniem. Lustrzanki w wizjerze przedstawiają obraz naturalny, podczs gdy aparaty cyfrowe ukazują obraz cyfrowo przetworzony. Wybierając zatem bezlusterkowec wysokiej jakości, należy zawsze szukać modelu z wysoką rozdzielczością wizjera.

Rozmiar wyświetlacza LCD

Określa wielkość ekranu, na którym można podglądać i przeglądać zrobione zdjęcia oraz ustawienia aparatu. Większy ekran zazwyczaj oznacza wygodniejsze korzystanie z interfejsu, podgląd detali i kompozycji zdjęć oraz łatwiejsze kadrowanie.

Rodzaj matrycy

Rodzaj matrycy w aparatach bezlusterkowych to czynnik kluczowy wpływający na jakość obrazu. Wyróżniamy matryce APS-C, Micro Four Thirds oraz pełnoklatkowe. Każdy rodzaj oferuje inne parametry i cechy, wpływając na rozmiar, zakres dynamiki oraz czułość aparatu.

Szybkość migawki

Szybkość migawki to jeden z parametrów występujący w aparatach cyfrowych. Jest to czas otwarcia migawki liczony w ułamkach sekundy lub w całych sekundach. Podczas tego momentu, naświetlany jest element światłoczuły w aparacie. Czas naświetlania jest uzależniony od jakości oświetlenia w jakim wykonujemy dane zdjęcie. Przy słaby oświetleniu potrzebny jest dłuższy czas naświetlenia, czyli czas otwarcia migawki powinien być dłuższy.

Zasilanie

Zasilanie w aparatach bezlusterkowych opiera się głównie na akumulatorach litowo-jonowych, zapewniając mobilność i wydłużony czas pracy. Niektóre modele oferują także opcję zasilania zewnętrznego przez port USB, co zwiększa elastyczność użytkowania.

Maksymalna wartość czułości ISO

Maksymalna wartość czułości ISO to parametr w aparacie, który określa wrażliwość sensora na światło. Im wyższy ten parametr, tym matryca mocniej reaguje na światło. Im wyższa czułość, tym mniejsza jakość zdjęć. Pojawiają się szumy, zmniejsza się szczegółowość, kontrast i nasycenie. Wyższą wartość czułości ISO zazwyczaj wykorzystuje się podczas robienia zdjęć w nocy, podczas zdjęć dziennych możemy ją wykorzystać dla uzyskania specjalnego efektu na zdjęciu.

Rodzaj migawki

Rodzaj migawki w aparatach bezlusterkowych może być mechaniczny, elektroniczny, hybrydowa lub szczelinowa.

Złącza i porty

Złącza i porty w aparatach bezlusterkowych to interfejsy do podłączania dodatkowych akcesoriów i przesyłania danych. Mogą zawierać porty USB, HDMI, mikrofonowe, słuchawkowe i gniazdo dla karty pamięci. Umożliwiają ładowanie, przesyłanie zdjęć oraz podłączanie mikrofonów czy innych akcesoriów.

Komunikacja

Komunikacja to proces przekazywania sygnałów dźwiękowych między różnymi urządzeniami lub głośnikami, obejmuje połączenia przewodowe, takie jak HDMI, optyczne lub analogowe, oraz bezprzewodowe, takie jak Bluetooth, Wi-Fi lub NFC, umożliwiając różne sposoby podłączenia i strumieniowania dźwięku.

Cechy dodatkowe

Cechy dodatkowe w aparatach bezlusterkowych to funkcje, które rozszerzają możliwości fotografowania.