Porównanie Panasonic Lumix DC-GX800KEGK + 12-32mm czarny vs Canon EOS M100 czarny + 15-45mm

od1475,00 od1599,00
4,57 4,57 5 0 (4,6) 4,13 4,13 5 0 (4,1)
Najlepsze oferty

Podstawowe informacje

Producent
Panasonic Canon
Rodzaj
z obiektywem 12-32 mm z obiektywem 15-45

Przetwornik obrazu

Rozdzielczość efektywna
16 Mpix 24,2 Mpix
Stabilizacja obrazu
Ze stabilizacją obrazu Ze stabilizacją obrazu
Rozdzielczość filmów
3840 x 2160 1920 x 1080
Rozmiar matrycy
17.3 x 13 mm 22.3 x 14.9 mm
Maksymalna rozdzielczość
4592 x 3448 6000 x 4000
Maksymalna szybkość zdjęć w serii
- 6 kl./s
Zoom optyczny
- 10x

Zapis danych

Karty pamięci
microSDHC, microSDXC, microSD SD, SDHC, SDXC

Podgląd zdjęć

Wizjer
Bez wizjera Bez wizjera
Rozmiar wyświetlacza LCD
3,2" 3"

Techniczne

Rodzaj matrycy
Live MOS CMOS
Szybkość migawki
1/16000 1/4000
Zasilanie
Baterie lub akumulatory Akumulator dedykowany
Maksymalna wartość czułości ISO
25600 25600
Obsługa formatu RAW
Tak Tak
Rodzaj migawki
Szczelinowa Cyfrowa, Mechaniczna
Złącza i porty
micro USB 2.0, micro HDMI NFC, USB Hi-Speed, Bluetooth, mini HDMI (Typ C)
Model
DMC-GX800K EOS M100
Komunikacja
Bluetooth, Wi-Fi Bluetooth, NFC, Wi-Fi
Funkcje
- Auto ISO
Niestandardowy balans bieli
- Tak

Fizyczne

Waga
269 g 302 g
Wysokość
64,6 mm 67,1 mm
Szerokość
106,5 mm 108,2 mm
Głębokość
33,3 mm 35,1 mm
Kolor
Czarne Czarne

Lampa błyskowa

Lampa błyskowa
- Wbudowana

Cechy Produktów

funkcjonalność
jakość zdjęć
szybkość działania

Opinie

Opinie kupujących
 • Użytkownik Ceneo
  4,50 4,5/5
  Bardzo dobry dla początkujących i średniozaawansowanych
  czytaj więcej
 • wolfer
  4,50 4,5/5
  Bardzo dobry amatorski bezlusterkowiec w sam raz dla górskich łazików gdzie każdy gram się liczy.
  czytaj więcej
 • Użytkownik Ceneo
  4,50 4,5/5
  Wydaje się idealny dla początkującej Youtuberki
  czytaj więcej
 • RW
  5,00 5/5
  Ten aparat jest przeznaczony wąskiego grona odbiorców. Będą to ludzie którzy szukają małego aparatu który można zawsze zabrać ze sobą o możliwościach zbliżonych do lustrzanki, a dodatkowo mają ograniczony budżet.. Ten aparat łączy więc 3 zalety, dobre parametry, małe rozmiary i niską cenę, a wszystkie wady wynikają z jego zalet. Małe rozmiary powodują że wiele osób będzie narzekało na słabe trzymanie - w zasadzie brak GRIPa. Aparat jak na swój rozmiar jest dość ciężki, ale w praktyce nie jest tak źle, idzie się przyzwyczaić, choć na pewno nie można przyjąć że jest on wygodny w trzymaniu. Dobre parametry aparatu w zakresie wykonywania zdjęć, spowodowały że producent przyciął parametry w zakresie filmowania. Brak 4k oraz wejścia na zewnętrzny mikrofon w zasadzie dyskwalifikują ten a
  czytaj więcej
 • Adam
  5,00 5/5
  Kupiłem ten aparat, bo wszystkie jego recenzje miały jeden wspólny punkt: Nie trzeba znać się na fotografii, żeby robić świetne zdjęcia. Dokładnie na tym mi zależało i nie zawiodłem się. Ten aparat stanowi świetny punkt wejścia, dla osoby która chce robić lepsze zdjęcia, niż komórką czy kompaktem. Celujesz i pstrykasz i podziwiasz efekty. Po dwóch miesiącach użytkowania, prawie nie opuszczam trybu Auto, a cała rodzina podziwia zdjęcia. W sieci jest mnóstwo niepochlebnych recenzji, że nie jest rozbudowywalny (brak gniazda na lampę, mikrofon itp), że nie można go trzymać jak lustrzanki. Ten aparat nie jest dla osób przyzwyczajonych do lustrzanek. Jeżeli jesteś fotografem, który chce mieć coś mniejszego - podejrzewam, że to nie jest aparat dla Ciebie. To aparat dla amatorów, dla których t
  czytaj więcej
 • Użytkownik Ceneo
  4,00 4/5
  Aparat dla moich potrzeb ok robię w trybie manualnym zdjęcia głównie krajobrazy , najlepiej mi ostrzy obiektyw na przysłonie 10 w całym zakresie ogniskowych 15 - 45 więc też jest ok, możliwość ustawiania temperatury barwowej w kelwinach też cieszy, żeby robić dobre zdjęcia technicznie wcale nie trzeba nic droższego a jeśli dojdzie do tego dobra kompozycja i ciekawe światło, tu trzeba ruszyć głową to zdjęcia będą super.!!!
  czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
7/9 5/9
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rozdzielczość efektywna

Rozdzielczość efektywna aparatu cyfrowego jest określana za pomocą dwóch liczb określających liczbę pikseli w matrycy. Pierwsza to liczba wszystkich pikseli (np. 8,2MP), druga to liczba pikseli efektywnych (np.8,0MP). Liczba wszystkich pikseli określa nam, ile pikseli światłoczułych jest na matrycy aparatu. Liczba pikseli efektywnych określa z kolei, ile z tych pikseli stanowi punkty robionego zdjęcia (w praktyce jest równa iloczynowi wskazanej rozdzielczości aparatu).

Stabilizacja obrazu

Stabilizacja obrazu to jedna z funkcji w aparatach z wymienną optyką. Są dwa rodzaje stabilizacji: stabilizacja w korpusie lub stabilizacja w obiektywie. Stabilizacja umieszczona w korpusie aparatu jest bardzie powszechna, gdyż jest skuteczniejsza niż ta dostępna w obiektywie. Możemy również założyć na aparat dowolny obiektyw, również taki bez stabilizacji (jest on tańszy od obiektywu ze stabilizacją), a funkcja ta wciąż będzie działać.

Zoom cyfrowy

Zoom cyfrowy to jedna z funkcji dostępnych w aparacie cyfrowym, która pozwala na powiększenie przez urządzenie utrwalonego na matrycy obrazu cyfrowego. Po wykonaniu zdjęcia możemy powiększyć jego konkretny obszar, niestety odbywa się to ze stratą dla jakości obrazu. Jest to sztuczne powiększenie tworzone przez procesor w aparacie, które daje nam pozorne przybliżenia. Wybierając aparat cyfrowy lepiej kierować się możliwościami zoomu optycznego.

Rozdzielczość filmów

Rozdzielczość filmów to parametr mówiący o tym, w jakiej rozdzielczości będą nagrywane filmy przez dany apart cyfrowy. Główną rolą aparatu jest robienie zdjęć, dlatego nagrywane filmy będą zazwyczaj gorszej jakości, niż te nagrane sprzętem do tego przeznaczonym. Jest to dodatkowa funkcja. Standardowa rozdzielczość nagrań aparatem cyfrowym wynosi 160x120, 320x240, lub 640x480 pikseli. Nawet najwyższa rozdzielczość nie zapewni dobrej jakość filmów.

Maksymalna szybkość zdjęć w serii

Maksymalna szybkość zdjęć w serii to parametr aparatów cyfrowych podawany w klatkach na sekundę. Informuje nas o tym, ile maksymalnie klatek zapisze aparat w ciągu jednej sekundy, jeśli uruchomimy funkcję zdjęć seryjnych. W profesjonalnym sprzęcie może to być nawet 10 klatek na sekundę. Jest to uzależnione od szybkości działania całego aparatu, również od szybkości transferu danych do pamięci wewnętrznej.

Zoom optyczny

Zoom optyczny to jeden z parametrów aparatu cyfrowego. Informuje nas o tym, ile razy można zwiększyć ogniskową w obiektywnie zmiennoogniskowym, a więc jaki jest zakres przybliżenia. Przykładowo, pięciokrotny zoom (zoom x5 ]) mówi o tym, że najdłuższa ogniskowa w danym obiektywie będzie pięć razy dłuższa, niż jego najkrótsza ogniskowa. Zoom optyczny to ważny parametr, gdyż umożliwia wykonania przybliżenia na interesujący nas obiekt.

Maksymalna rozdzielczość

Maksymalna rozdzielczość to jeden z parametrów aparatów cyfrowych, który podawany jest megapikselach i określa on maksymalną liczbę foto-czułych komórek na elemencie światłoczułym aparatu. Każda komórka odpowiada jednemu pikselowi zdjęcia. Im większa maksymalna rozdzielczość, tym lepszej jakości zdjęcia otrzymamy po ich wywołaniu. w celu określenia potrzebnej rozdzielczości powinniśmy ustalić wielkość zdjęć do wywołania. Im jest ona większa, tym większej rozdzielczości potrzebujemy.

Wizjer

Wizjer - element aparatu fotograficznego, który umożliwia podgląd kadru przed wykonaniem zdjęcia. Istnieje podział wizjerów na elektroniczne, charakterystyczne dla bezlusterkowców, i optyczne, które znajdziemy w lustrzankach. Wizjery mogą różnić się budową i działaniem. Lustrzanki w wizjerze przedstawiają obraz naturalny, podczs gdy aparaty cyfrowe ukazują obraz cyfrowo przetworzony. Wybierając zatem bezlusterkowec wysokiej jakości, należy zawsze szukać modelu z wysoką rozdzielczością wizjera.

Szybkość migawki

Szybkość migawki to jeden z parametrów występujący w aparatach cyfrowych. Jest to czas otwarcia migawki liczony w ułamkach sekundy lub w całych sekundach. Podczas tego momentu, naświetlany jest element światłoczuły w aparacie. Czas naświetlania jest uzależniony od jakości oświetlenia w jakim wykonujemy dane zdjęcie. Przy słaby oświetleniu potrzebny jest dłuższy czas naświetlenia, czyli czas otwarcia migawki powinien być dłuższy.

Maksymalna wartość czułości ISO

Maksymalna wartość czułości ISO to parametr w aparacie, który określa wrażliwość sensora na światło. Im wyższy ten parametr, tym matryca mocniej reaguje na światło. Im wyższa czułość, tym mniejsza jakość zdjęć. Pojawiają się szumy, zmniejsza się szczegółowość, kontrast i nasycenie. Wyższą wartość czułości ISO zazwyczaj wykorzystuje się podczas robienia zdjęć w nocy, podczas zdjęć dziennych możemy ją wykorzystać dla uzyskania specjalnego efektu na zdjęciu.

Niestandardowy balans bieli

Niestandardowy balans bieli to jedna z funkcji w aparacie cyfrowym, która pozwala samodzielnie dostosować balans bieli podczas wykonywania zdjęć. Funkcja ta jest zazwyczaj wykorzystywana w nietypowych warunkach oświetlenia. Aby jej użyć, należy najpierw ją uruchomić, a następnie wykadrować biały obiekt w taki sposób, by wypełnił cały kadr. Dzięki temu, aparat ustawi wartość niestandardowego balansu bieli, która zostanie ustawiona do zdjęć.

Hot Shoe

Hot Shoe to złącze umieszczone w górnej części korpusu aparatu cyfrowego, które służy do łączenia ze specjalnie ukształtowanym elementem zewnętrznej lampy błyskowej. Pozwala ono na bezpośrednie przekazywanie sygnałów między aparatem i lampą. Możliwe jest również zainstalowanie specjalnego adaptera "gorącej stopki" na aparacie, który umożliwia instalację wszelkich dodatkowych akcesoriów, a nawet drugiego aparatu. Jest to przydatne rozwiązanie zwłaszcza dla profesjonalistów.