Porównanie Thule Proride 598 Srebrny vs Thule Proride 591

od719,00 od544,00
4,87 4,87 5 0 (4,9) 4,65 4,65 5 0 (4,7)
Wybrane oferty

Dane podstawowe

Marka
Thule Thule
Model
Proride 598 Proride 591
Liczba rowerów
1 1
Ładowność
20 kg 20 kg
Miejsce montażu
Na dach Na dach
Punkt mocowania roweru
Koło, Rama, Widelec Koło, Rama
Średnica ramy
20-100 mm 22-80 mm
Cechy dodatkowe
Zamknięcie w uchwycie Zabezpieczenie antykradzieżowe
Rozmiar opony z obręczą
Dowolny Dowolny
Materiał
Aluminium Aluminium

Dane fizyczne

Długość
145 cm 145 cm
Szerokość
32 cm 32 cm
Wysokość
8,5 cm 8,5 cm
Waga
4,2 kg 4 kg
Maksymalna waga roweru
20 kg 20 kg

Cechy Produktów

kształt
łatwość montażu
wygląd

Opinie

Opinie kupujących
  • a...d
    5,00 5/5
    Fajny produkt, już parę razy przewoziłem rowerki - jeden ~15kg, drugi - ~19kg i sprzęt daje se sprawę. Jedynie co miałem to skrzypienie uchwyta w końcu pierwszej wycieczki z tym ciężkim rowerem, jeździłem z prędkością ~125 na trasie z uchyleniami. Trzeba było rozebrać uchwyt (1 minuta), i podkręcić obejmę i już wszystko w porządku. Spalania drastycznie się zwiększa na dużych dozwolonych prędkościach (benzyna +20-30%), ale na 90-100 jest o drobinę większe. Oczywiście przy wyborze takich uchwytów warto pamiętać gdzie będziecie jeździli i patrzyć ostrożnie na wiszące nad drogą przewody oraz drzewa. Na przykład nie da się z tym przejechać do MaDrive (z moim rowerkiem), parkingów podziemnych, których są dużo w Europie i Polsce. Do tego uchwytu trzeba jeszcze mieć belki na dach. Uchwyty się pro
    czytaj więcej
  • m...o
    5,00 5/5
    Wysoka estetyka i jakość wykonania, dobre materiały. Bardzo łatwy montaż uchwytu na belkach i roweru w uchwycie. Ramię pewnie i stabilnie trzyma rower - nie musimy się zastanawiać, czy na pewno dobrze dokręciliśmy mocowanie, gdyż zastosowane sprzęgło nas w tym wyręcza. Koła dobrze zablokowane w przeznaczonych do tego uchwytach - na paskach gumowe nakładki chroniące przed ewentualnym porysowaniem. W czasie jazdy brak niepokojących lub denerwujących odgłosów. Trochę kosztuje, lecz w tym przypadku płacimy za jakość. Produkt naprawdę przemyślany i godny polecenia.
    czytaj więcej
  • Wojtek J.
    5,00 5/5
    Używałem uchwytów Thule 530, ProRide 591, a teraz ProRide 598 - podzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami, może komuś przyda się mój skrótowy opis. Thule 530 ma prostą konstrukcję, jest cichy i niezawodny, ale równocześnie mało wygodny w użytkowaniu. Korzystanie z niego wymaga ciągłego użycia dwóch rąk (trzeba trzymać uchwyt w odpowiedniej pozycji podczas podnoszenia roweru), lepszej koordynacji ruchów (trzeba uważać by rower w trakcie montażu na dachu nie przewrócił się), sposób w jaki uchwyt zaciska się na ramie roweru często budzi obawy (ma się wrażenie, że rower wyleci z uchwytu lub odwrotnie ... rower trzyma się pewnie w uchwycie, ale czy rama roweru to wytrzyma?). Przejechałem z dwoma Thule 530 na dachu dobrych kilka tysięcy kilometrów i uważam, że jest co najwyżej poprawnym produk
    czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo
    5,00 5/5
    Jestem barszo zadowolony z zakupu w tym sklepie.
    czytaj więcej
  • Jakub
    5,00 5/5
    Bardzo fajny bagażnik, łatwy w montażu i wygodny jeśli chodzi o mocowanie roweru do bagażnika. Plus za zamykanie i bagażnika do belek oraz roweru do bagażnika na kluczyk. Gdyby tylko to Thule było trochę tańsze... Ale tu zdecydowanie widać za co się płaci.
    czytaj więcej
  • wojtek byby
    5,00 5/5
    zgodny z ofertą, jednak ramię bagażnika nie trzyma roweru w pionie i podczas jazdy rower się minimalnie odchyla - oczywiście bagażnik trzyma dobrze, dlatego ogólnie go polecam tym, którzy nie patrzą na cień auta jak jadą ok. 100 na godz.
    czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
1/2 1/2
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Liczba rowerów

Liczba rowerów opisuje, ile maksymalnie rowerów można bezpiecznie przewozić przy pomocy danego uchwytu. Przestrzeganie tej liczby jest ważne dla zachowania bezpieczeństwa na drodze, a także w celu uniknięcia uszkodzeń pojazdów.

Ładowność

Ładowność odnosi się do maksymalnego ciężaru, który uchwyt bądź bagażnik jest w stanie utrzymać bez uszkodzenia lub zagrożenia bezpieczeństwa. Oznacza to maksymalną wagę roweru lub zestawu rowerowego bądź przedmiotów, jakie można bezpiecznie przewozić.

Miejsce montażu

Miejsce montażu uchwytu rowerowego to miejsce, w którym uchwyt jest montowany w samochodzie. Jest to kluczowy element, który określa, jakiego typu uchwyt rowerowy można zainstalować w danym pojeździe. Na przykład, uchwyty rowerowe na dachu samochodu są popularne, ponieważ pozwalają na łatwe i szybkie przewożenie rowerów, bez blokowania tylnej klapy.

Punkt mocowania roweru

To miejsce w którym rower jest przymocowany do uchwytu. Celem punktu mocowania jest zapewnienie stabilności i bezpieczeństwa podczas transportu roweru, a także minimalizowanie ryzyka uszkodzenia roweru lub samochodu w trakcie podróży.