Porównanie Shell Helix ULTRA ECT 5W30 1L vs SHELL HELIX ULTRA ECT 5W30 4L

od33,00 od116,00
4,78 4,78 5 0 (4,8) 4,78 4,78 5 0 (4,8)
Wybrane oferty

Podstawowe informacje

Marka
Shell Shell
Model
Helix Ultra ECT C3 Helix Ultra ECT C3
Rodzaj
Syntetyczne Syntetyczne
Przeznaczenie
Samochody osobowe Samochody osobowe
Klasa lepkości
5W30 5W30
Pojemność
1L 4L
Specyfikacja jakościowa
ACEA A3/B4 ACEA A3/B3

Cechy Produktów

jakość
smarowanie
trwałość

Opinie

Opinie kupujących
  • Kuba F.
    5,00 5/5
    Olej do forda mondeo mk4 2,0 tdci 163km. Wcześniej uzywałem motorcrafta xr synth 5w30 ale mam wrażenie, że ten jest lepszy. Według danych technicznych jest rzadszy. Czuć przy odpalaniu, auto lepiej startuje, a silnik mruczy ciszej i bardziej basowo. Spalanie chwilowe z 0,6 spadło na 0,5l/hr więc to nie ściema. wszystko wskazuje że jest to olej dobrej jakości. Wymiana po 15tkm, nie warto przedłużać moim zdaniem do 20tkm jak podają. Czuć, że silnik się cieszy.
    czytaj więcej
  • czernh
    4,50 4,5/5
    olej został zakupiony zgodnie z zaleceniami producenta do eksploatowanego przeze mnie samochodu.mogę jedynie potwierdzić zgodność zamieszczonych na opakowaniu wskaźników jakości i lepkości z wymaganymi.W ofercie sklepu brak w/ oleju o wskaźniku lepkości SAE 5 lub10W40
    czytaj więcej
  • Jaycobs86
    5,00 5/5
    Mechanik mówi, że silniki, które miały zalane Shella Helix Ultra na prawdę wyglądają po rozebraniu niebo lepiej niż po innych. Poza tym... Ferrari nie zalewałoby swoich silników byle bublem :D
    czytaj więcej
  • Sebastian
    5,00 5/5
    Rewelacyjny olej, silnik pracuje zdecydowanie ciszej w porównaniu do MOTULA. Podczas wypalania filtra cząstek stałych auto bardzo mało dymi. vectra c 1.9.cdti 150km.
    czytaj więcej
  • Tom45
    5,00 5/5
    Stosuję od 2 lat. Super olej. Mam wrażenie, że silnik pracuje ciszej niż na poprzednim oleju Motul, a napewno przy zimnym silniku nie słychać tak zaworów jak poprzednio.
    czytaj więcej
  • k...6
    5,00 5/5
    Ładny kolorek, nie śmierdzi... A co jeszcze można napisać o oleju, no może to, że mógłby być o 2 dychy tańszy (kosztował ok. 90 zł). Na temat oleju powinien wypowiedzieć się silnik! ;)
    czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
2/2 1/2
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj

Rodzaj olejów silnikowych odnosi się do ich właściwości i składu chemicznego. Wyróżnić można między innymi oleje syntetyczne, półsyntetyczne czy mineralne. Wybór odpowiedniego rodzaju oleju ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania i ochrony silnika.

Przeznaczenie

Przeznaczenie olejów określa, do jakiego rodzaju pojazdów jest przeznaczony dany produkt. Odpowiednio dobrany olej zapewnia skuteczną ochronę i wydajność silnika, dostosowaną do jego specyfiki.

Klasa lepkości

Klasa lepkości w olejach silnikowych określa ich odporność na przepływ w różnych temperaturach i jest oznaczana przez dwie liczby, na przykład 5W30 lub 10W40. Pierwsza liczba oznacza lepkość przy niskiej temperaturze, a druga liczba oznacza lepkość przy wysokiej temperaturze. Im niższa pierwsza liczba, tym lepiej olej działa w niskich temperaturach a im wyższa druga liczba, tym lepiej olej silnikowy działa w wysokich temperaturach.

Pojemność

Pojemność określa, ile oleju silnikowego znajduje się w danym opakowaniu.