Porównanie Beckers Farba Lateksowa Designer White 10L vs Tikkurila Super White 10l

od161,90 od138,90
4,45 4,45 5 0 (4,5) 3,96 3,96 5 0 (4,0)
Wybrane oferty

Podstawowe informacje

Marka
Beckers Tikkurila
Rodzaj
Lateksowe Lateksowe
Przeznaczenie
Do ścian Do ścian

Parametry fizyczne

Pojemność
10 L 10 L
Kolor
Białe Białe
Odcień
Biały Biały
Stopień połysku
Matowe Matowe

Dane szczegółowe

Wydajność
14 m2/l 12 m2/l
Sposób rozcieńczenia
Woda Woda
Czas pełnego wyschnięcia (h)
4 1
Czas schnięcia w dotyku (h)
2 1
Czas pomiędzy położeniem drugiej warstwy (h)
4 3

Cechy Produktów

łatwość malowania
wygląd
wytrzymałość

Opinie

Opinie kupujących
  • Marcin
    5,00 5/5
    Kolejna farba Beckers, ktora mnie nie zawiodla. Kryje bardzo dobrze, jest wydajna, kosztuje mniej niz najdrozsze farby. Nie jestem w stanie ocenic odpornosci na zmywanie/scieranie jezeli chodzi o kolor bialt bo jeszcze jej nie ubrudzilem ale inne kolory, ktorymi malowalismy do tej pory byly bardzo odporne.
    czytaj więcej
  • p...6
    5,00 5/5
    Farba super pięknie kryje, firma kurierska nie spisała sie produkt uszkodzony.....
    czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo
    4,50 4,5/5
    Farba jakościowo jest super, fajnie kryje. W promocyjnej cenie nie jest bardzo droga
    czytaj więcej
  • W.
    5,00 5/5
    Cenię tę farbę i używam od dawna. Namówił mnie do niej profesjonalista, który malował mi mieszkanie. Powiedział ta, albo Beckers. Cena zadecydowała. Żona narzeka trochę na kolor, ale mnie nie przeszkadza.
    czytaj więcej
  • Maciej
    5,00 5/5
    Najlepsza biała farba jaką kiedykolwiek malowałem. Malowałem już kilkoma farbami w mieszkaniu (Dulux, Dekoral, Śnieżka, Jedynka) i ta jak dla mnie na razie wygrywa (jedynie śnieżka satynowa jej dorównuje, ale Tikkurila jest lepsza). Pierwsza i największa zaleta jest taka że kryje fenomenalnie. Miałem żółty przedpokój i już po pierwszym malowaniu jest idealnie biały (szok w porównaniu do innych farb). Malowałem dwie warstwy, ale drugą warstwą pomalowałem tylko 80% (brakło mi farby). Miałem dokupić, ale przysięgam, że nie widać żadnej różnicy w miejscach, gdzie malowałem tylko raz a tymi, gdzie dwa razy. Dla mnie to szok zwłaszcza po ostatnich zmaganiach z Duluxem, gdzie po 4 (!) warstwach jeszcze gdzieniegdzie widać niedociągnięcia, Tikkurilę polecam więc z całego serca. (Kolejny pokój
    czytaj więcej
  • k...h
    4,00 4/5
    Produkt jakościowy. Uwaga na opakowanie. Średnio co piąte opakowanie dotarło (przesyła kurierska) uszkodzone. Sprzedawca wymieniał w ramach rekompensaty na opakowanie 2,5 l.
    czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
1/2 1/2
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj

Rodzaj farby odnosi się do typu użytego środka wiążącego, czyli substancji, która łączy ze sobą pigmenty i tworzy trwały film farby na powierzchni. Najczęściej stosowane rodzaje farb to farby wodorozcieńczalne, alkidowe, lateksowe (akrylowe) i olejne. Farby wodorozcieńczalne rozpuszczone są w wodzie, a farby alkidowe w rozpuszczalnikach organicznych.

Przeznaczenie

Przeznaczenie w farbach odnosi się do jakiego rodzaju powierzchni lub materiałów farba jest przeznaczona do malowania. Przeznaczenie farby może określać, czy farba jest odpowiednia do malowania na powierzchniach wewnętrznych lub zewnętrznych, na metalu, drewnie, betonie czy też innych rodzajach podłoża.

Pojemność

Pojemność to ilość materiału, którą można pomieścić w pojemniku, naczyniu lub zbiorniku. Pojemność może być wyrażana w różnych jednostkach objętości, takich jak litry, mililitry, galony, kwarty, itp.

Stopień połysku

Stopień połysku w farbach określa poziom refleksyjności powierzchni pokrytej farbą. Oznacza to, jak bardzo powierzchnia odbija światło i czy ma ona matowe, półmatowe, półbłyszczące, błyszczące czy wysokobłyszczące wykończenie.

Wydajność

Wydajność farb określa ilość farby potrzebnej do pokrycia określonej powierzchni. Jest to ważna cecha farb, ponieważ wpływa na koszty i czas wymagany do przeprowadzenia malowania. Wydajność farb jest zwykle podawana w metrach kwadratowych na litr farby lub w metrach kwadratowych na jedno opakowanie farby. Im wyższa wydajność farby, tym mniejsza ilość farby będzie potrzebna do pokrycia danej powierzchni, co oznacza niższe koszty i krótszy czas potrzebny do malowania.

Sposób rozcieńczenia

Stopień rozcieńczenia w farbach odnosi się do stosunku ilości rozpuszczalnika (zwykle woda lub rozpuszczalnik organiczny) do ilości farby w mieszaninie. Jest to stosunek objętościowy lub wagowy, zwykle wyrażany w procentach.

Czas pełnego wyschnięcia (h)

Czas pełnego wyschnięcia w farbach to czas, który potrzebny jest do całkowitego wyschnięcia powłoki farby po jej nałożeniu na powierzchnię. Wyschnięcie farby to proces utwardzania, w którym składniki farby reagują ze sobą i z otaczającym powietrzem, co prowadzi do utworzenia trwałej powłoki na powierzchni. Czas pełnego wyschnięcia farby zależy od rodzaju farby, temperatury i wilgotności otoczenia oraz grubości warstwy farby.

Czas schnięcia w dotyku (h)

Czas schnięcia w dotyku to czas, jaki upływa od momentu nałożenia farby na powierzchnię do momentu, gdy farba przestaje być lepka i można ją dotknąć bez ryzyka zniszczenia wykończenia. Wartość ta może być określona przez producenta farby i jest zwykle podana na opakowaniu lub w specyfikacji produktu. Czas schnięcia w dotyku zależy od rodzaju farby, warunków aplikacji i warunków otoczenia, takich jak temperatura i wilgotność powietrza.