Porównanie Singer SMC4411 vs Juki HZL-353ZR-A

od848,99 od1 390,00
4,76 4,76 5 0 (4,8) 4,92 4,92 5 0 (4,9)
Wybrane oferty

Podstawowe informacje

Marka
Singer Juki
Rodzaj
Tradycyjna -

Ściegi

Ilość ściegów
11 21
Rodzaje ściegów
Proste, Zygzakowe, Owerlokowe, Kryte, Satynowe, Ozdobne Owerlokowe
Maksymalna szerokość ściegu
6 mm -

Stopka

Rodzaje stopek
Do wszywania zamków, Do przyszywania guzików, Uniwersalna, Krawędziowa, Do automatycznego obszywania dziurek -

Techniczne

Rodzaj chwytacza
Rotacyjny Rotacyjny
Wolne ramie
Tak Tak
Funkcje
Możliwość zastosowania podwójnej igły, Regulacja naprężenia nici, Szycie wstecz Automatyczne nawijanie szpulki, Automatyczne nawlekanie igły, Możliwość zastosowania podwójnej igły, Szycie wstecz
Kolor
Szare Białe
Model
4411 -

Cechy Produktów

głośność pracy
łatwość obsługi
trwałość

Opinie

Opinie kupujących
  • dasza
    5,00 5/5
    Prosta w obsłudze, cicha ale bardzo mocna maszyna do szycia! Domowa ale spełnia funkcije fabrycznej maszyny! Polecam!!!
    czytaj więcej
  • Beata
    4,50 4,5/5
    Maszyna solidna,mocna,szybka,bez zbędnych udziwnień.Lekka w prowadzeniu,czuła na błędy użytkownika.Ten model to prostota,której trzeba się jednak nauczyć, bo mocno odbiega od starych maszyn do szycia,mimo że zasady są takie same.Stereotypowym użytkownikom może sprawiać początkowo nieoczekiwane problemy.Źle ustawiona odmawia współpracy,co jest plusem.Obcinarka nici ma złą lokalizację co prowokuje konieczność użycia nożyczek,słabe udogodnienie bez oszczędności nici. Szkoda,że producent nie przewidział również więcej akcesoriów np.igieł do streczu i kilku dodatkowych ponadpodstawowych stopek np. do pikowania.Ogólnie bardzo dobry produkt do użytku domowego za dobrą cenę.
    czytaj więcej
  • Ilona
    5,00 5/5
    Ciężko po 2 czy 3 dniach dać opinie. Jest to co prawda moja druga maszyna, ale tamtej nie miałam jakoś długo. Póki co się uczę, szybko szyje, coś mi się już ze dwa razy zacięło, ale to może być źle dobrany materiał do igy itp. Dopiero się uczę. Jednak wygląda na naprawdę dobrą maszynę. Jest prosta w użyciu, nie ma wielu ściegów, ale mi wystarczy. Jak jest za dużo bajerów to nie dobrze. Maszyna kosztowała ponad 600zł nie 1600, więc trzeba pamiętać, że jak by było za dużo, to nie mogłoby być dobrze. Przeszyłam już kilka rzeczy i poszło szybko. ZObaczymy za jakiś czas.
    czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo
    5,00 5/5
    Na pierwszy rzut oka maszyna wydaje się bardzo solidna. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z szyciem dlatego z elementów praktycznych nie jestem w stanie za wiele opisać. Na pewno jest idealna dla osób mieszkających w bloku, szyje bardzo cicho, jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze nawet dla takiego laika jak ja :). Ledowe podświetlanie to bardzo przydatna funkcja a nawlekacz igły działa "bezboleśnie". Na pewno polecę skorzystanie dla osób uczących się, z podpowiadacza na płycie DVD dołączonej do zestawu. Jest w języku angielskim ale bez problemu każdy z instrukcji wideo otrzyma poszukiwane wskazówki. Niestety dla osób uczących się szycia instrukcja pisemna nie do końca spełniła moje oczekiwania. Do zestawu jest dołączona walizka do przechowywania urządzenia.
    czytaj więcej
  • Izabella
    5,00 5/5
    Maszyna do szycia Juki HZL-353, zgodnie z opisem producenta spełnia oczekiwania klienta. Jest estetyczna, bardzo łatwa w obsłudze. Sporym ułatwieniem jest obrazkowa instrukcja (narysowana bezpośrednio na maszynie) prowadzenia nici zarówno do nawijania szpulki jak i do szycia. Dużą zaletą maszyny jest bardzo cicha praca nawet na najwyższych obrotach. Dodatkową jej zaletą znacznie ułatwiającą pracę, jest automatyczne nawlekanie igły. Do maszyny dołączona jest instrukcja obsługi (również na płycie DVD). Instrukcja w sumie dosyć dobrze opisuje wszystkie czynności i możliwości urządzenia, jednak jej wadą jest to, że obrazki do danego zagadnienia są na innej stronie niż sam opis.
    czytaj więcej
  • 1...a
    5,00 5/5
    Dobra firma sprawdzona jakość
    czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
1/2 1/2
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj

Określa jej przeznaczenie i możliwości. Istnieją maszyny do szycia domowe, przemysłowe i specjalistyczne. Maszyny domowe są przeznaczone dla hobbystów, oferują szeroki zakres podstawowych i dekoracyjnych ściegów. Maszyny przemysłowe są bardziej wydajne i służą do produkcji. Specjalistyczne maszyny, takie jak overlocki, służą do wykończenia brzegów materiałów.

Ilość ściegów

Liczba różnych rodzajów ściegów, jakie maszyna może wykonywać. Standardowe maszyny mają od kilku do kilkudziesięciu ściegów, obejmujące podstawowe, dekoracyjne i specjalistyczne. Więcej ściegów daje większe możliwości kreatywności i wykończenia projektów, ale nie zawsze jest konieczne. Wybór zależy od poziomu zaawansowania i rodzaju prac, jakie zamierzasz wykonywać.

Rodzaje ściegów

Istnieje wiele rodzajów ściegów, takich jak prosty, zygzak, ścieg haftu, ścieg overlock, ścieg chwytający, ścieg dekoracyjny i wiele innych. Każdy rodzaj ściegu ma swoje unikalne zastosowanie i pozwala na różne efekty szycia, od prostego zszywania materiału po bardziej zaawansowane ozdabianie i wykończenie.

Rodzaj chwytacza

Określa, jak maszyna chwytająca nici i tworząca ściegi. Najpopularniejsze rodzaje to chwytacz suwakowy (w dolnym chwytaczu) i chwytacz wahadłowy (w górnym chwytaczu). Chwytacz suwakowy jest bardziej powszechny i łatwiejszy w obsłudze. Chwytacz wahadłowy jest bardziej zaawansowany i często stosowany w profesjonalnych maszynach.

Moc

Jest to wydajność urządzenia. Mierzy się ją w watach (W) lub kilowatach (kW). Im wyższa moc, tym urządzenie działa szybciej i skuteczniej. Wybór mocy zależy od indywidualnych potrzeb i zastosowania urządzenia.

Funkcje

Obejmują regulację prędkości, automatyczne nawlekanie nici, obcinanie nici, ściegi dekoracyjne, owerlokowanie, ściegów elastycznych, czy przeszycie guzików. Zaawanszone modele mogą mieć wyświetlacze, pamięć ściegów, stopki do różnych zadań i wiele innych. Funkcje wpływają na komfort pracy, precyzję i wydajność maszyny.