Porównanie Łucznik EWA II 2014 vs ŁUCZNIK Karina 910

od519,00 od528,89
4,58 4,58 5 0 (4,6) 4,61 4,61 5 0 (4,6)
Wybrane oferty

Podstawowe informacje

Marka
Łucznik Łucznik
Rodzaj
Tradycyjna Tradycyjna

Ściegi

Ilość ściegów
10 22
Rodzaje ściegów
Owerlokowe Owerlokowe, Trykotowe

Stopka

Rodzaje stopek
Do przyszywania guzików, Do automatycznego obszywania dziurek -

Techniczne

Rodzaj chwytacza
Wahadłowy Wahadłowy
Wolne ramie
Tak Tak
Moc
70 W -
Funkcje
Automatyczne nawijanie szpulki, Możliwość zastosowania podwójnej igły, Płynna regulacja prędkości szycia, Szycie wstecz Automatyczne nawijanie szpulki, Możliwość zastosowania podwójnej igły, Pozycjonowanie igły, Regulacja naprężenia nici, Szycie wstecz, Oświetlenie LED
Kolor
Białe Białe
Funkcje szycia
Obrębianie, Obszywanie dziurek, Pikowanie, Przyszywanie aplikacji, Wszywanie zamków błyskawicznych, Haftowanie -
Waga
6,9 kg -
Model
2014 EWA II -

Cechy Produktów

głośność pracy
łatwość obsługi
trwałość

Opinie

Opinie kupujących
  • Ola
    5,00 5/5
    Polecam serdecznie! jestem bardzo zadowolona z zakupu. Kierowałam się opiniami innych i nie rozczarowałam się. Maszyna jest cicha, solidnie wykonana. Bardzo prosta w obsłudze. W pakiecie dodatkowe igły, stopka do przyszywania guzików, i parę innych drobiazgów. Już ją przetestowałam , piękne ściegi , szyje jak po maśle:-))
    czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo
    4,00 4/5
    Wygodna maszyna, prosta w obsłudze, łatwa do regulacji, szyje nawet dość grube materiały (drelich 260g). zajmuje niewiele miejsca. Jedynym mankamentem jest głośna praca. Polecam.
    czytaj więcej
  • Hanna
    5,00 5/5
    Maszyna lekka i prosta w obsłudze. Niektóre opisy w instrukcji nie dość czytelne, ale mozna sprawdzić na filikach w internecie. Ogolnie maszyna spełnienia oczekiwania dla osoby szyjącej hobbystycznie i półprofesjonalnie.
    czytaj więcej
  • w...a
    4,00 4/5
    Instrukcja napisana niezbyt jasno. Inne oznakowania na maszynie inne w instrukcji.
    czytaj więcej
  • Agnieszka
    5,00 5/5
    Maszyna bardzo ładna, intuicyjna, odpowiednia do szycia dla siebie, do drobnych przeróbek i napraw. Plusem jest to, że pracuje dość cicho (przynajmniej w porównaniu do poprzedniej). Jedyne czego mi brakuje to włącznik. Maszynę wyłączą się odłączając kabel, co nie jest zbyt wygodne, szczególnie jeśli ma się w domu małe ciekawskie istotki i maszynę należy wyłączyć od prądu przy każdym odejściu od maszyny.
    czytaj więcej
  • jacek
    5,00 5/5
    Przesyłki nie otrzymałem. Taka sama maszyna (pożyczona) na której pracowała moja żona, w jej ocenie dla początkujących bardzo dobra.
    czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
2/2 1/2
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj

Określa jej przeznaczenie i możliwości. Istnieją maszyny do szycia domowe, przemysłowe i specjalistyczne. Maszyny domowe są przeznaczone dla hobbystów, oferują szeroki zakres podstawowych i dekoracyjnych ściegów. Maszyny przemysłowe są bardziej wydajne i służą do produkcji. Specjalistyczne maszyny, takie jak overlocki, służą do wykończenia brzegów materiałów.

Ilość ściegów

Liczba różnych rodzajów ściegów, jakie maszyna może wykonywać. Standardowe maszyny mają od kilku do kilkudziesięciu ściegów, obejmujące podstawowe, dekoracyjne i specjalistyczne. Więcej ściegów daje większe możliwości kreatywności i wykończenia projektów, ale nie zawsze jest konieczne. Wybór zależy od poziomu zaawansowania i rodzaju prac, jakie zamierzasz wykonywać.

Rodzaje ściegów

Istnieje wiele rodzajów ściegów, takich jak prosty, zygzak, ścieg haftu, ścieg overlock, ścieg chwytający, ścieg dekoracyjny i wiele innych. Każdy rodzaj ściegu ma swoje unikalne zastosowanie i pozwala na różne efekty szycia, od prostego zszywania materiału po bardziej zaawansowane ozdabianie i wykończenie.

Rodzaj chwytacza

Określa, jak maszyna chwytająca nici i tworząca ściegi. Najpopularniejsze rodzaje to chwytacz suwakowy (w dolnym chwytaczu) i chwytacz wahadłowy (w górnym chwytaczu). Chwytacz suwakowy jest bardziej powszechny i łatwiejszy w obsłudze. Chwytacz wahadłowy jest bardziej zaawansowany i często stosowany w profesjonalnych maszynach.

Moc

Jest to wydajność urządzenia. Mierzy się ją w watach (W) lub kilowatach (kW). Im wyższa moc, tym urządzenie działa szybciej i skuteczniej. Wybór mocy zależy od indywidualnych potrzeb i zastosowania urządzenia.

Funkcje

Obejmują regulację prędkości, automatyczne nawlekanie nici, obcinanie nici, ściegi dekoracyjne, owerlokowanie, ściegów elastycznych, czy przeszycie guzików. Zaawanszone modele mogą mieć wyświetlacze, pamięć ściegów, stopki do różnych zadań i wiele innych. Funkcje wpływają na komfort pracy, precyzję i wydajność maszyny.