Porównanie Juki HzL-27z vs Singer 8280

od990,00 od538,99
4,85 4,85 5 0 (4,9) 4,64 4,64 5 0 (4,6)
Wybrane oferty

Podstawowe informacje

Marka
Juki Singer
Rodzaj
Tradycyjna Tradycyjna

Ściegi

Ilość ściegów
22 7
Rodzaje ściegów
Dziurki, Owerlokowe, Proste Trykotowe
Maksymalna szerokość ściegu
- 5,5 mm

Stopka

Rodzaje stopek
Do dziurek Do wszywania zamków, Do przyszywania guzików, Uniwersalna, Do dziurek

Techniczne

Rodzaj chwytacza
Rotacyjny Wahadłowy
Wolne ramie
Tak Tak
Moc
- 70 W
Funkcje
Automatyczne nawlekanie igły, Oświetlenie LED Regulacja docisku stopki, Regulacja naprężenia nici, Szycie wstecz, Płynna regulacja prędkości szycia, Możliwość zastosowania podwójnej igły, Automatyczne nawlekanie igły, Automatyczne nawijanie szpulki
Funkcje szycia
Obrębianie, Obszywanie dziurek, Szycie dekoracyjne Obrębianie, Obszywanie dziurek, Podszywanie brzegów, Przyszywanie aplikacji, Zszywanie, Wykańczanie brzegów, Wszywanie zamków błyskawicznych, Wszywanie gumy, Haftowanie
Kolor
Białe Białe
Waga
5,9 kg 6 kg

Cechy Produktów

głośność pracy
łatwość obsługi
trwałość

Opinie

Opinie kupujących
  • d...h
    5,00 5/5
    Maszyna Juki HzL-27z jest wykonana z dobrej jakości materiałów. Dobra cena. Mam ją kilka miesięcy jest cicha, sprawdza się przy szyciu cienkich jak i grubych materiałów. Plusem jest też podświetlenie miejsca szycia. Polecam osobą, które szukają pierwszej maszyny jak i tym co korzystają z niej na co dzień.
    czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo
    5,00 5/5
    Maszyna jest super, wróciły mi chęci do szycia. Podświetlenie pola szycia jest idealne, nie razi mocno. Piękne ściegi. Dobra regulacja prędkości szycia.
    czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo
    5,00 5/5
    Idealna
    czytaj więcej
  • m...5
    5,00 5/5
    Maszyna bardzo dobra ,mocna a przy tym bardzo lekka.Nie jest hałaśliwa ,prościutka w obsłudze ,praca na niej to sama przyjemność.Dodatkowy pokrowiec ,torba ułatwia przewożenie maszyny dzięki czemu niema prawa nic się uszkodzić. Bardzo jestem zadowolona .Do tego przemiły sprzedawca i szybka wysyłka. Polecam na 100 %.
    czytaj więcej
  • agnieszka
    4,00 4/5
    Ta maszyna kosztowała mnie sporo czasu i nerwów, żeby ją w ogóle uruchomić. Instrukcja twierdzi, że maszyna jest gotowa do szycia. Gdzie tam. Moja to była zagadka, szperanie po internecie, a potem przestawianie wszystkiego, co się dało. Po pierwsze transporter materiału był wyzerowany, czyli maszyna szyła w miejscu. Szyłam przez lata na Łuczniku, nie wiem, jak to wygląda tam, ale po prostu nigdy nie napotkałam czegoś takiego. Tak czy inaczej, przyzwoicie napisana instrukcja powinna takie rzeczy wyjaśniać. Kiedy udało mi się uruchomić ten transporter (przestawienie dwóch rzeczy), maszyna zaczęła potwornie pętlić. Przyczyna? Ukryty haczyk, za który trzeba przewlec nitkę pod plastikową łopatką, znowu na rysunku nic takiego nie ma. Naprawdę sądziłam, że produkt niemieckiej myśli technicznej ni
    czytaj więcej
  • dant
    4,50 4,5/5
    Jak na razie maszyna zgodna z oczekiwaniami. Pierwszy raz w życiu miałem kontakt z maszyną do szycia i nie miałem z tym żadnych problemów. Oświetlenie mogłoby być włączane osobno a nie razem z całą maszyną, co powoduje, że jeśli chce się nawlekać igłę z włączonym oświetleniem to pedał jest gotowy do pracy i przypadkowe naciśnięcie może uruchomić igłę. Pracuje według mnie cicho w porównaniu z maszyną mojej mamy, którą było słychać w całym domu. Co do trwałości nie mogę nic powiedzieć bo mam ją za krótko.
    czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów
1/2 1/2
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj

Określa jej przeznaczenie i możliwości. Istnieją maszyny do szycia domowe, przemysłowe i specjalistyczne. Maszyny domowe są przeznaczone dla hobbystów, oferują szeroki zakres podstawowych i dekoracyjnych ściegów. Maszyny przemysłowe są bardziej wydajne i służą do produkcji. Specjalistyczne maszyny, takie jak overlocki, służą do wykończenia brzegów materiałów.

Ilość ściegów

Liczba różnych rodzajów ściegów, jakie maszyna może wykonywać. Standardowe maszyny mają od kilku do kilkudziesięciu ściegów, obejmujące podstawowe, dekoracyjne i specjalistyczne. Więcej ściegów daje większe możliwości kreatywności i wykończenia projektów, ale nie zawsze jest konieczne. Wybór zależy od poziomu zaawansowania i rodzaju prac, jakie zamierzasz wykonywać.

Rodzaje ściegów

Istnieje wiele rodzajów ściegów, takich jak prosty, zygzak, ścieg haftu, ścieg overlock, ścieg chwytający, ścieg dekoracyjny i wiele innych. Każdy rodzaj ściegu ma swoje unikalne zastosowanie i pozwala na różne efekty szycia, od prostego zszywania materiału po bardziej zaawansowane ozdabianie i wykończenie.

Rodzaj chwytacza

Określa, jak maszyna chwytająca nici i tworząca ściegi. Najpopularniejsze rodzaje to chwytacz suwakowy (w dolnym chwytaczu) i chwytacz wahadłowy (w górnym chwytaczu). Chwytacz suwakowy jest bardziej powszechny i łatwiejszy w obsłudze. Chwytacz wahadłowy jest bardziej zaawansowany i często stosowany w profesjonalnych maszynach.

Moc

Jest to wydajność urządzenia. Mierzy się ją w watach (W) lub kilowatach (kW). Im wyższa moc, tym urządzenie działa szybciej i skuteczniej. Wybór mocy zależy od indywidualnych potrzeb i zastosowania urządzenia.

Funkcje

Obejmują regulację prędkości, automatyczne nawlekanie nici, obcinanie nici, ściegi dekoracyjne, owerlokowanie, ściegów elastycznych, czy przeszycie guzików. Zaawanszone modele mogą mieć wyświetlacze, pamięć ściegów, stopki do różnych zadań i wiele innych. Funkcje wpływają na komfort pracy, precyzję i wydajność maszyny.