Zegarki

(71723)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Zegarki - opinie

Zegarki to nieodłączny element życia wielu osób, służący do mierzenia czasu. Przyrząd ten może być jednak wykorzystywany na coraz to szerszą skalę, z uwagi na jego udoskonalanie. Służy nie tylko do dobowego pomiaru czasu, ale też sprawdzania daty i korzystania z wbudowanego stopera. Można go nosić na ręce lub też w kieszeni, zależnie od wybranego modelu. Obecnie najpopularniejszymi rodzajami są te z paskami skórzanymi oraz srebrnymi bransoletami. 

Zegarki - krótka historia

Historia zegarków rozpoczęła się w 1504 roku, kiedy to Peter Henlein stworzył pierwszy zegarek kieszonkowy, umieszczając w specjalnie zrobionym "pudełku" mechanizm sprężynowy. Ten typ był popularny aż do czasów I wojny światowej. Do połowy XX wieku bazowano na zegarkach napędzanych mechanicznie, dopiero potem zajęto się produkcją wersji kwarcowej. Zapoczątkowała to firma Seiko. W 1972 roku na rynku pojawił się z kolei pierwszy zegarek elektroniczny z wyświetlaczem LED. Na samym końcu pojawiły się smartwatche.

Zegarki - przeznaczenie oraz ich funkcje

Przeznaczenie zegarków oraz ich funkcje mogą być bardzo zróżnicowane. Przede wszystkim służą do pomiaru czasu, a więc mogą być wykorzystywane na treningach lub też na co dzień, kiedy zwykły użytkownik chce sobie sprawdzić aktualną godzinę. Ponadto popularne są także zegarki z funkcją datownika, dzięki czemu zawsze można być na bieżąco i nie stracić rachuby czasu. Najpopularniejsze funkcje zegarków to:

  • ⌚pulsometr,
  • ⌚stoper,
  • ⌚kompas,
  • ⌚kalkulator,
  • ⌚informacje o pogodzie.

Jest tego naprawdę sporo, a wszystko zależy od tego, z jakich zegarków będzie się korzystało. Najwięcej funkcji posiadają nowoczesne smartwatche.

Zegarki - z jakich materiałów są wykonywane?

Zegarki są wykonywane z różnorodnych materiałów. Są konstruowane tak, aby były wodoszczelne. Mogą być tworzone ze stali nierdzewnej, tworzywa sztucznego, szkła mineralnego, stali szlachetnej, mosiądzu, złota czy też srebra. W tym przypadku wykorzystuje się jednak najwyższej jakości materiały, aby zegarki były odporne na uszkodzenia mechaniczne, wyjątkowo trwałe i wytrzymałe.