Zasilacze Acer - Travelmate - 800LCI

(3)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Jednym z najpotrzebniejszych akcesorii do laptopów są zasilacze, bez których ani rusz.
Pamiętaj, że nie każdy zasilacz będzie pasował do Twojego sprzętu.
Proponujemy zakup najlepszych zasilaczy do laptopów, które znajdziesz w ofercie poniżej.
Ceneo.pl wie, że te urządzenia często są wymieniane lub...gubione. Wychodzimy Ci na przeciw i proponujemy zakup ciekawych i efektywnych zasilaczy do laptopów.
Skoro znajdujesz się w tym miejscu to prawdopodobnie masz jeden z następujących problemów:
przerwany kabel, awaria wtyczki lub nieładujący się laptop, mimo wpięcia ładowarki do prądu.
Aby dobrze i skutecznie dopasować rodzaj i model zasilacza należy zwrócić przede wszystkim uwagę na parametry, jakie powinien posiadać oraz rodzaj jego wtyczki.
Parametrami zasilania prądu przemiennego są: napięcie zasilacza v oraz natężenie prądu A, moc zasilaczaW oraz wtykmm. Ten ostatni zależy od producenta i modelu laptopa. Jeśli nie możemy dowiedzieć się jaki mamy wymiar wtyku, powinniśmy zmierzyć go za pomocą suwmiarki, po czym porównać z wymiarami wtyczki nowego zasilacza.
Jak w praktyce wybrać typ ładowarki? Po pierwsze sprawdź z oryginalnego zasilacza jakie jest oznaczenie modelu. Zapewne będą to różne cyfry i litery. Niestety na tym etapie jeszcze niczego nie wiemy. Należy teraz przejść do sprawdzenia parametrów. Można odczytać je z oryginalnego zasilacza- dane OUTPUT oraz z tabliczki znamionowej, która znajduje się na spodzie komputera- INPUT. Wówczas dowiadujemy się, jakie nasza ładowarka powinna mieć: napięcie i natężenie.
Pora na wybór wtyku zasilacza. Jeśli nie jesteśmy pewni jej wymiarów i średnic, powinniśmy zmierzyć je za pomocą odpowiednich narzędzi. Potrzebna nam będzie wewnętrzna i zewnętrzna średnica.
Wybierz interesujący Cię produkt korzystając z naszej niezawodnej wyszukiwarki oraz filtrów.