Zakrętarki Akumulatorowe

(242)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj
Potrzebujesz skręcić meble albo wykonać drobne prace remontowe w domu? Na pewno w takim przypadku przyda się dobra zakrętarka, która ułatwi ci pracę i skróci czas na nią potrzebny. Czym kierować się przy zakupie zakrętarki? Wielu kieruje się ceną, ale warto poświęcić czas na trochę głębszą analizę i porównać parametry poszczególnych urządzeń, gdyż najtańsze zakrętarki w eksploatacji nie zawsze okazują się najlepszym wyborem.
Przede wszystkim nasz wybór będzie oczywiście zależał od tego jak często zakrętarka będzie używana i jaki rodzaj prac wykonujemy najczęściej. W każdym przypadku warto zwrócić uwagę na rodzaj wykorzystywanej w niej baterii. Jeżeli jest to akumulator NiCD, to musimy wziąć pod uwagę, iż jest to model już nieco przestarzały, który przed kolejnym ładowaniem musi być zawsze rozładowany. W przeciwnym razie bateria traci część pojemności i po jakimś czasie całkowicie straci moc. Zdecydowanie nowocześniejszym rozwiązaniem są akumulatory Li-ion, które są mniejsze, lżejsze i posiadają dużo większą żywotność. Trzeba też pamiętać o sprawdzeniu czasu ładowania baterii. Godzinny bądź krótszy czas ładowania będzie oznaczał ładowarkę inteligentną, znacznie lepszą od zwykłego zasilacza.
Oczywiście zawsze warto poznać producenta urządzenia i wybierać marki sprawdzone, posiadające doświadczenie w produkcji urządzeń elektrycznych i cieszące się dobrą opinią na rynku. Gwarantuje nam to satysfakcję z zakupu i udany remont w domu.