Wyciskarki do owoców i warzyw

(577)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj
Strefy producentów

Wyciskarki do owoców - opinie

Czy zastanawiasz się jak wprowadzić do swojego menu, jeszcze jedną porcję zdrowia w ciągu dnia? A może masz dość sklepowych soków, w których większość to cukier i sztuczne aromaty? Jeśli tak, trafiłeś w idealne miejsce! Najlepsze soki, stworzysz w zaciszu swojego domu.

Jak działa wyciskarka do owoców?

Wyciskarki do soków, używają technologii powolnego miażdżenia. Najważniejszym podzespołem, jest w tych urządzeniach wałek ślimakowy, którego zadaniem jest właśnie miażdżenie i wyciskanie owoców lub warzyw. Urządzenia te pracują w zakresie od 70 do 120 obrotów na minutę, co sprawia, że nie natleniamy i nie nagrzewamy uzyskiwanego surowca. Stąd też możemy spotkać określenie wyciskarka wolnoobrotowa. Dzięki temu, że wyciskarki do owoców działają kilkuetapowo, mamy pewność, że do naszej szklanki trafiają wszystkie możliwe witaminy, minerały i substancje odżywcze, zawarte uprzednio w warzywach lub owocach. Do zewnętrznego pojemnika,usunięty zostaje suchy miąższ. Soki pozyskane dzięki tej metodzie są gęste, pełnowartościowe i w przeciwieństwie do sokowirówek, pozwalają na przechowywanie soków w lodówce, nawet do 72 godzin. Mniejsze natlenienie, charakteryzuje się też mniejszą ilością piany. To zdecydowana zaleta.

Jaka wyciskarka do owoców sprawdzi się najlepiej?

Na rynku, możemy spotkać urządzenia:
  • ręczne
  • automatyczne
  • pionowe
  • poziome
  • jednoślimakowe
  • i dwuślimakowe

O ile na pewno odróżniamy mechanizm ręczny od automatycznego, pozostałe parametry świadczą o różnicach w konstrukcji. Czym różni się wyciskarka pozioma, od pionowej? Najważniejszą różnicą jest ustawienie wałka ślimakowego - pionowe, lub poziome. Mechanizm pionowy, często przyciąga większą uwagę, ze względu na atrakcyjniejszy wygląd. Wyciskarka z mechanizmem pionowym, jest wyższa i smuklejsza. Poza tym, pionowy system wyciskania, nie wymaga popychania surowca. Działa tutaj grawitacja. Jeśli chcemy porównać jakość tłoczonego soku - nie ma praktycznie żadnej różnicy. Ewentualne odstępstwa, to fakt, że mechanizm pionowy, działa nieco szybciej, niż poziomy, jednak jest trudniejszy w myciu. Posiada sporo zakamarków, do których trudno dotrzeć.
Co wyróżnia pozytywnie urządzenia z mechanizmem poziomym? Wiele modeli, zostało zaopatrzonych w nowoczesne systemy dodatkowe, które dla wielu, mogą być bardzo atrakcyjne, a których nie znajdziemy w urządzeniach z mechanizmem pionowym. Opcja miażdżenia, bez oddzielania miąższu od soku, pozwoli nam przygotować papki i przeciery. Bez problemu zrobimy więc musy owocowe, czy pure z buraka do pysznego obiadu, szybko przygotujemy zdrowe, domowe posiłki dla niemowląt czy orzeźwiający sorbet na letnie upały. Nie trudno znaleźć również modele, posiadające funkcję mielenia kawy lub ziół. Świeżo zmielona kawa czy przyprawy, nie mają szans z wyrobem gotowym, który możemy kupić w sklepie. Co jeszcze może zaskoczyć? A gdyby tak nakładka do robienia makaronu albo funkcja Anti drip - czyli uniknięcie problemu kapania? To wszystko pozwala stwierdzić, że lepszym wyborem dla wymagających będzie opcja z mechanizmem poziomym. Nasz wybór, rzecz jasna, zależy od tego, jakie mamy potrzeby i oczekiwania.
Jest jeszcze jeden wybór, przed którym staniemy.

Wyciskarka jednoślimakowa, czy dwuślimakowa? Czym się różnią?

wydajnością i jakością gotowego produktu. Wyciskarki dwuślimakowe są najwydajniejszymi urządzeniami, dostępnymi obecnie na rynku. Miąższ pozostały po wyciśnięciu soku, jest praktycznie suchy i sypki. Nie zostają w nim nawet najmniejsze ilości wartości odżywczych. Nadają się idealnie do wyciskania soków w ramach najróżniejszych diet i kuracji. Nie zawiodą nas jako urządzenia do użytku komercyjnego. Wiele modeli posiada również funkcje dodatkowe, tak jak jest to opisane w wypadku jednoślimakowej, poziomej wyciskarki do soków. Czy posiadają wady? W Urządzenia dwuślimakowe, są trudniejsze w myciu a wyciskanie soków to sprawa bardziej czasochłonna, jednak za tym wszystkim, stoi najwyższa jakość otrzymanego produktu. Podsumowując - warto zastanowić się, do jakich celów będzie nam potrzebna wyciskarka do soków. Istotne jest jaki poziom jakości uzyskanego produktu nas interesuje i czy funkcje dodatkowe będą nam przydatne. Zdecydowanie, najwięcej zapłacimy za urządzenia dwuślimakowe z funkcjami dodatkowymi, najtańszą wersją urządzenia będzie wyciskarka wolnoobrotowa, jednoślimakowa, bez funkcji dodatkowych. Wszystkie te urządzenia, bez problemu znajdziesz i porównasz na ceneo.pl. Nie zwlekaj, skorzystaj z wygodnego interfejsu wyszukiwania i znajdź z ceneo.pl idealną wyciskarkę dla ciebie i twojej rodziny.