Wózki spacerowe

(3616)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Wózki spacerowe - opinie

Gdy nasze dziecko rośnie, pojawia się potrzeba, by zakupić dla niego wózek spacerówkę. Nasz maluch jest jeszcze za mały, by pokonywać długie trasy, może też nie posiadać do tego wystarczających umiejętności. Jednocześnie jest już za duży, by dalej wozić go w wózku dla niemowlaków. Potrafi już samodzielnie siedzieć i spacerówka pozwoli mu poznawać świat.

Wózek spacerówka – jak go wybrać?

Wózek do spacerów przydaje się również rodzicom. Nie muszą nosić coraz cięższego malucha, gdy rozbolą go nóżki. I łatwiej będzie zorganizować spacery, zakupy lub wycieczki. Jednak, żeby spacerówka rzeczywiście była dla nas komfortowa, musimy dobrać ją zgodnie z naszymi potrzebami. Wbrew pozorom wózek spacerówka może posiadać wiele różnych parametrów i dodatkowych funkcji, od których zależy to, czy będzie się go wygodnie użytkować. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, od zwykłych, przez coraz popularniejsze wózki 3w1, po nawet specjalne wózki dla biegaczy. Przed zakupem modelu dla naszej rodziny, powinniśmy określić, gdzie będziemy wózka używać. Pozwoli nam to ustalić jakie cechy musi posiadać. W przeciwnym razie, możemy znaleźć się w posiadaniu wózka, którego używanie do katorga i każde wyjście będzie powodowało naszą złość. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, jak torba lub wielkość kosza. Ucieczkę małemu uciekinierowi uniemożliwią pasy bezpieczeństwa, a moskitiera przyda się podczas letnich spacerów.

Parametry wózków, na które warto zwrócić uwagę

O komforcie używania decydują głównie koła wózka. Możemy wybrać wózek z trzema lub czterema kołami, ale tak naprawdę ważna jest ich wielkość. Małe koła umożliwiają jedynie jazdę po równej nawierzchni. Jeśli jednak zamierzamy wybierać się w miejsca, gdzie drogi są kamieniste lub nierówne, jak choćby do parku lub lasku, lepszym wyborem będzie wózek na większych kołach. Dobrym rozwiązaniem będzie również małe koło z przodu i większe, pompowane z tyłu. Zdarza się dosyć często, że wózek musimy wnieść lub znieść po schodach, albo przenieść przez jakąś nierówność terenu, np. wnieść do autobusu. Ważna jest więc waga wózka, lekka spacerówka to o wiele mniej kilogramów do dźwigania. Warto jednak pamiętać, że zbyt lekka spacerówka, oznacza że ma mało lub nawet wcale nie posiada dodatkowego wyposażenia, które często decyduje o komforcie i bezpieczeństwie naszego dziecka. Bardzo lekka spacerówka będzie również posiadała małe kółka. Jeśli wózek się składa, będziemy mogli go łatwo schować do samochodu lub samolotu i zabrać go na wakacje. Taką opcję zapewnia wózek typu parasolka, ale dostępne są również inne modele, które również można wygodnie złożyć. Wybierając regulowane oparcie i podnóżek, zapewnimy maluchowi komfortową jazdę i możliwość drzemki podczas spaceru. Warto również sprawdzić, w jaki sposób budka chroni dziecko, gdy siedzi lub gdy leży. Dobry wózek zapewnia ochronę w każdej pozycji, jeśli tego nie robi, możemy dokupić parasolkę lub dodatkowy daszek. Zdarzają się sytuacje, gdy musimy prowadzić wózek jedną ręką. Musi więc mieć zwrotne kółka i dawać się łatwo prowadzić. Możemy to sprawdzić przed zakupem, wkładając do wózka dziecko i próbując przejść się po sklepie między półkami, manewrując jedynie jedną ręką.

Wózki 3w1, czyli gondola, spacerówka i fotelik w jednym

Wydają się bardzo wygodną opcją, gdyż za jednym zamachem kupujemy od razu trzy elementy do przewożenia malucha. Warto jednak przyjrzeć się uważnie każdemu elementowi z osobna, by mieć pewność, że każdy będzie również komfortowy. Najmniej uwagi możemy poświęcić gondoli, która zazwyczaj jest długa i głęboka, dzięki czemu wygodna dla niemowlaka. Warto zwrócić uwagę na stelaż, który zazwyczaj jest dość ciężki i nieporęczny, gdyż na takim stelażu montowane są gondole. Jeśli wymienimy ją na siedzisko spacerowe, całość może ważyć nawet 12-18 kilogramów, plus nasze cały czas rosnące dziecko. Nie mają również opcji złożenia, tak jak zwykłe spacerowe wózki. Ostatnim elementem jest fotelik samochodowy, który jest najważniejszy, zapewnia bezpieczeństwo naszemu dziecku. Powinien mieć wszystkie atesty i wysoką ocenę w Crash Testach, tak jak foteliki, które kupujemy pojedynczo. Jeśli nie uda nam się znaleźć zestawu, który spełni wszystkie nasze wymogi, lepiej kupić każdy element osobno, tym bardziej że będzie rozłożone to w czasie. Nie warto też kierować się ceną, często zestawy są niewiele droższe, niż kupno dobrego i bezpiecznego fotelika. Już po cenie wiadomo więc, że nie otrzymamy wysokiej jakości produktu.