Włóczki - Różowe

(116)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Nic nie daje tyle ciepła co szalik albo sweter zrobiony na drutach czy szydełku przez babcię, mamę lub samodzielnie. Modne są również dziergane sukienki czy bluzeczki. A każdy element garderoby, który jest ręczną robótką można nosić z jeszcze większą dumą. Dodatkowo takie rękodzieło pozwala na stworzenie wymarzonych rzeczy w kształtach i kolorach, jakie tylko nam się wyśnią. Warto więc zaopatrzyć się w włóczkę i od razu rozpocząć naukę robienia na drutach lub szydełku. A jeśli takie prace nie są nam obce warto wybierać nowe faktury i ściegi.

WEŁNA, RODZAJE I DOMIESZKI

Włóczka z wełny doskonale sprawdzi się na zimę. Nie ma cieplejszych szalików czy czapek niż te wykonane z wełny, zwłaszcza z merynosów lub alpaki. Do wykonania sweterka można również wybrać wełny w pełni naturalne lub z domieszkami np. akrylu. Do wykonania ciepłych skarpetek warto sięgnąć po wełnę z domieszką nylonu. Dzięki temu ubranie po założeniu będzie delikatniejsze dla skóry. Do tego również genialnie sprawdzi się wełna kaszmirowa, agora lub moher. Te ostatnie są bardzo delikatne i puszyste, a jednocześnie ciepłe.

WŁÓCZKI POCHODZENIA ROŚLINNEGO

Wyroby z wełny bardzo dobrze sprawdzają się w czasie chłodniejszych pór roku. Jednak jeśli chcemy wykonać delikatny sweterek, szal lub bluzeczkę na wiosnę i lato lepiej sięgnąć po włóczkę pochodzenia roślinnego. Do tego można również dołączyć jedwab, który jest jednak pochodzenia zwierzęcego. Delikatne dzianiny, które powstaną z bawełny, lnu czy bambusa będą pozwalały skórze oddychać. Nie utrzymują również ciepła tak mocno jak wełna.

GRUBOŚĆ WŁÓCZKI

Oznaczenia grubości włóczki podawane przez producentów na etykietkach mogą różnić się między sobą. Dlatego najlepiej zawsze zwracać uwagę na podaną grubość drutów odpowiednią dla danego motka. Nitka cieńsza i delikatniejsza sprawi, że dzianina będzie mniej zbita. Taki wybór jest lepszy do wykonania garderoby na cieplejsze dni. Zaletą grubej nici jest ciepło, które zapewnia. Dzięki takiemu wyborowi dużo szybciej skończymy robótkę, dlatego warto się na nią zdecydować na początku przygody z drutami. Sprawdzi się ona również do wykonania ślicznych zabawek na szydełku. Dla uzyskania efektu większych dziur, na przykład w szalu, oprócz wyboru odpowiedniego ściegu można sięgnąć po druty grubsze od sugerowanych.