Uchwyty rowerowe - Liczba rowerów: 2 Thule

(8)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Uchwyty rowerowe - opinie

Artykuły eksperckie

Wyjeżdżając na wakacje, często nie starcza nam miejsca na zabranie ze sobą całego bagażu. Co dopiero roweru. Tym bardziej, jeśli nasza rodzina liczy 3 - 4 osoby. Nawet jeśli jeździmy Vanem, czy Suvem. Miejsca na rowery dla wszystkich i tak może nam zabraknąć. Wypożyczenie rowerów, szczególnie dla kilku osób wiąże się z dodatkowym,często sporym kosztem. Jeśli mieszkamy w mieście, czasem zwyczajnie, mamy chęć na przejażdżkę rowerową po lesie, czy parku. Nie łatwo się dostać do celu z rowerem komunikacją miejską.
Co możesz zrobić?
Możesz zainwestować w bagażnik na rowery. Samochodowe uchwyty na rowery możemy - w zależności od wybranej opcji - zamontować na dachu samochodu lub z tyłu, na haku. Wiele zależy od tego, jakim jeździmy samochodem. Od jego wielkości i wysokości.

Bagażniki rowerowe - jaki wybrać

Wybierając idealny bagażnik rowerowy da siebie, powinniśmy mieć na uwadze, aby montaż był szybki i łatwy, aby uchwyty rowerowe nie niszczyły rowerów i jego elementów i najważniejsze - aby przewożenie na nim rowerów, było w pełni bezpieczne.
Możemy rozróżnić dwa rodzaje bagażników. Bagażniki dachowe, mocowane do belek i uchwyty rowerowe mocowane do haka.

Jeśli jeździmy typowym sedanem, i nie pokonujemy autem z rowerem długich dystansów, możemy brać pod uwagę bagażnik dachowy. Ważne, żeby, wykonany był wysokim z trwałego metalu a mocowanie zarówno samego bagażnika, jak i roweru nie wymagało wożenia ze sobą dodatkowych narzędzi. Jeśli zdecydujemy się na ten rodzaj bagażnika, powinniśmy się liczyć z wyższą ceną. Te, z najniższej półki, będą wykonane z miękkich metali a ich mocowanie może być żmudne i nietrwałe.
Samochodowe uchwyty na rower, mocowane na dachu, nie sprawdzą się przy pokonywaniu dużych dystansów i wysokich prędkościach.
Jeśli chodzi o komfort użytkowania, wrzucanie roweru, na dach auta, nie należy do najłatwiejszych, w szczególności, że trzeba go tam jeszcze solidnie przymocować. W tym wypadku, najczęściej potrzebna jest pomoc drugiej osoby.

Jeśli jeździmy wysokim suvem, multivanem lub typową terenówką, bagażnik dachowy będzie zdecydowanie kiepskim pomysłem. Wsadzenie roweru na dach terenówki, przy dwóch osobach będzie trudne... w pojedynkę będzie wręcz niewykonalne. Przeważa tu wysokość auta. Najlepszym rozwiązaniem, będzie bagażnik mocowany do haka. Oczywiście tutaj, warunkiem jest posiadanie w aucie haka holowniczego. W tym rozwiązaniu, komfortowe jest to, że możemy wybrać - zależnie od budżetu - czy chcemy mieć bagażnik zamknięty, czy otwarte rynienki, na których mocujemy rowery. Kolejny plus - częsta zmora osób robiących zakupy w galeriach handlowych - bagażniki rowerowe, montowane na haku, nie zmieniają wysokości całkowitej naszego pojazdu, dzięki czemu, nie zdarzy nam się nieprzyjemny wypadek w postaci wybitej szyby. Ten platformy na hak zapewniają stabilne mocowanie i bezpieczną jazdę. Zdecydowanie są warte swojej ceny.

Możemy jeszcze spotkać uchwyty do zawieszenia rowerów, również montowane do haka holowniczego. Zaletą są zróżnicowane opcje cenowe i zazwyczaj, solidne wykonanie. Zdecydowaną wadą jest niezbyt stabilne mocowanie rowerów na wieszakach, możliwe problemy przy mocowaniu damki a dodatkowo, rowery przy większych nierównościach na drodze mogą się o siebie obijać i jednocześnie uszkadzać. Co najgorsze, może nas spotkać przykra niespodzianka w postaci mandatu, ze względu na zasłoniętą tablicę rejestracyjną pojazdu.

Na ceneo.pl znajdziesz pełną ofertę bagażników rowerowych. Zaznacz odpowiednie parametry, interesujący Cię przedział cenowy i ciesz się bezbłędnym wyszukiwaniem, dedykowany, właśnie dla ciebie.