Sklep Decathlon - Tenis i pokrewne

(924)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj
Tenis podobnie jak golf był jeszcze do niedawna uważany za sport dla elit. Obecnie każdy może się nim cieszyć, podobnie jak innymi podobnymi rozrywkami. Wyróżniamy 2 rodzaje gry w tenisa: ziemny i stołowy. W tenisa ziemnego gra się na specjalnie stworzonym korcie. Gra polega na przebiciu rakietką tenisową piłki na drugą stronę siatki. Jest to gra wytrzymałościowa, na rozegranie każdego seta jest zaledwie 20 sekund, a przerwy w grze trwają maksymalnie 120 sekund. Jest to sport zaliczany do letnich igrzysk sportowych, na których gra jest tak mocna, że po każdym rozegraniu trzeba wymieniać piłeczki, które nie są wcale takie łatwe do zepsucia.

Tenis i pokrewne gry

Najbardziej popularną podobną grą jest badminton. Ta gra nie jest już taka trudna i wymagająca jak tenis ziemny. Zamiast piłki używa się lekkich lotek, rakietki także są lżejsze i mniej wytrzymałe. Jest to dyscyplina olimpijska od 1992 roku. Tym co łączy tę grę z tenisem jest sposób rozgrywania gry. Po obu stronach siatki ustawiają się zawodnicy. Ich zadaniem jest przerzucenie lotki na drugą stronę, oraz nie dopuszczenie, aby dotknęła kortu po ich stronie. W tę grę może walczyć jedna lub dwie pary.

Jakie gry są podobne do tenisa?

W dwudziestym pierwszym wieku powstała nowa dyscyplina zwana „padel”. Sport ten nie jest tak wymagający jak zwyczajny tenis, jest dużo łatwiejszy i nie wymaga dużej siły fizycznej. Można powiedzieć że jest to sport ogólnorozwojowy dla każdego. Gra toczy się do dwóch zwycięstw przez jednego gracza pod rząd. Zazwyczaj grany jest na raz przez 4 graczy. W przeciwieństwie do tenisa, serw zawsze jest odbijany od dołu. W czasie gry piłka może dotknąć kortu, ale tylko raz, w przeciwnym razie oznacza to stratę punktu.
Są to wszystkie gry typu tenis i pokrewne, które dotyczą sportów ziemnych. Co dziwne tenis stołowy zwany inaczej ping pongiem nie ma żadnych gier pokrewnych. Ta gra jest tak samo ekscytująca jak wszystkie inne tutaj wymienione, nie wymaga jednak tak dużych sił fizycznych, zamiast tego gracze muszą być szybcy oraz posiadać wysokie umiejętności koordynacji oko ręka, gdyż znajdują się bardzo blisko siebie. Punkty są nadawane za nieodbicie piłki po jednym odbiciu, lub za pozwolenie na podwójne uderzenie.