Teleskopy Bresser

(40)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Przed zakupem( odpowiedniego dla Twoich wymagań) teleskopu powinieneś poszerzyć swoją wiedzę w zakresie optyki oraz jego działania. Jeśli zdobędziesz wystarczające informacje na temat urządzenia, łatwiej i sprawniej odnajdziesz interesujący Cię model. Pierwsze pytanie, na które musisz sobie odpowiedzieć przed zamówieniem teleskopu na Ceneo.pl brzmi następująco: kto będzie obserwatorem -nastolatek czy dorosła, doświadczona osoba. Miłośnik astronomii z pewnością zakupi sprzęt najlepszej jakości optycznej.
Innym pytaniem powinno być: jakie będzie miejsce obserwacji. Inny teleskop nada się do obserwacji natury w mieście, inny w terenach wiejskich, górach, nad morzem etc.
Ważna będzie pogoda oraz stopień zasłonięcia nieba chmurami. Istotne jest także, aby sprecyzować typ obserwowanych obiektów. Na pierwszą poważną obserwację proponujemy zakup mniejszego instrumentu, który będzie dobrej jakości. Zapewni on kontrastowy obraz, pozwalający na obserwację Księżyca i planet.
Oczywistym kryterium jest przenośność czyli transport. Duży i solidny teleskop potrzebuje dwóch osób do jego przeniesienia. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie teleskopu( np. 1-2 okularów), sztywność montażu, powiększenie( w droższym sprzęcie powiększenia nie mogą przekracza ć dwukrotnej średnicy obiektywu/ lustra. Wartość ta wyrażana jest w milimetrach).
Uważaj na niestandardowe wyciągi okularowe, bardzo małą średnicę obiektywu, optykę polimerową, połączenia teleskopu i mikroskopu. Zwróć też uwagę na jakość statywu oraz jego wysokość.
Przed zakupem obejrzyj naszą atrakcyjną i szeroką ofertę najlepszych teleskopów.
Życzymy przyjemnych wrażeń wynikających z obserwacji astronomicznych.