Karty pamięci do telefonów

(1015)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Karty pamięci - opinie

Artykuły eksperckie


W przypadku takiej jak telefony, karty pamięci są wręcz nieodzownym ich elementem. Choć smartfony posiadają coraz to większą pojemność, to nie zawsze jest ona wystarczająco duża. W związku z tym, wiele osób decyduje się na rzeczone karty pamięci, które poszerzają - jak sama ich nazwa wskazuje - pamięć telefonu i pozwalają na przechowywanie większej ilości zdjęć, filmów i muzyki czy też ściąganie kolejnych aplikacji na kartę, kiedy te nie zmieszczą się już na wewnętrznej pamięci.

Karty pamięci i ich pojemność

Karty pamięci to tak zwany półprzewodnikowy nośnik dany, które służą w głównej mierze do zapisywania i przenoszenia danych. Wśród standardowych karty pamięci wymienia się między innymi CompactFlash CF, Secure Digital SD, MultiMedia Card MMC, Memory Stick MS, SmartMedia SM, xD oraz T-Flash, znane lepiej pod nazwą MicroSD.
Wyróżnia się również różne standardy pojemności, takie jak 2GB, 4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, a nawet 200GB i więcej.

Cechy kart pamięci

Nie da się ukryć, iż karty pamięci zyskały rzesze zwolenników i uznanie osób na całym świecie. Wszystko za sprawą pewnych cech. Są one przede wszystkim mobilne - zmieszczą się zarówno w kieszeni, jak i portfelu, posiadają wszechstronne zastosowanie - można je nie tylko włożyć do telefonów, ale i między innymi aparatów, kamer i tym podobne. Co ciekawe, posiadają również kompaktowe rozmiary, bowiem - w stosunku do pen-drive'ów oraz dysków zewnętrznych - są znacznie mniejsze oraz posiadają prostą instalację w systemie plug-and-play, czyli włóż i korzystaj.
W kwestii takiej jak telefony karty pamięci spisują się doskonale. Istnieją jednak różne rodzaje, to jest SD posiadające kartę pojemności do 2GB, SDHC, które zawierają pojemność od 4GB do 32GB, a także SDXC, czyli pamięć mogącą pomieścić od 64GB nawet aż do 2TB danych. Należy pamiętać zatem, aby wybierać odpowiedni rodzaj karty pamięci pod względem modelu smartfona, bowiem nie wszystkie mogą ze sobą współgrać.