Produkt promowany

Systemy operacyjne

(388)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Systemy operacyjne - opinie

Każdy ktoś choć troszkę zna się na komputerach, wie, że najpopularniejszym systemem operacyjnym jest Windows. W różnorakich odsłonach. Dla tych osób jednak, dużym zaskoczeniem będzie fakt, że na Ceneo znajdziemy ponad dwa tysiące rodzajów systemów operacyjnych! Komputer bowiem, nie zawsze musi posiadać popularnego Windowsa.

Bo choć Windows wciąż jest bardzo popularny (a na Ceneo można kupić go w wersji XP, Vista, Server, oraz numerycznych 7 i najnowszego 8), to istnieje aż tysiąc siedemset alternatywnych wersji w systemie Linux. Do tego dochodzą jeszcze systemy na sprzęt Apple, czyli na coraz popularniejsze komputery MAC. I choć wydaje się, że przykładowy Windows 7 jest tylko jeden – na Ceneo zobaczymy ile jest jego rodzajów (32 lub 64 bitowe, w wersji OEM lub BOX, Home Premium, Ultimate lub Professional).

Jak wybrać odpowiedni system? Przede wszystkim trzeba zastanowić się, jakie mamy oczekiwania wobec komputera, jakie wymagania sprzętowe oraz ile pieniędzy chcemy przeznaczyć. Jeśli nie jesteśmy biegli w tej tematyce, dobrze jest wybrać system popularny, co do którego, nawet w razie awarii, łatwo znajdziemy rozwiązanie problemów. Wybór systemu jest istotny z jednego punktu widzenia, wszystkie pozostałe elementy (gry, programy, aplikacje) musimy dopasowywać później właśnie pod system operacyjny.