Produkt promowany

Suszarki Beko

(20)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Suszarki - opinie

Artykuły eksperckie

Suszarki nowoczesnej generacji wyposażone są zazwyczaj w system wykorzystujący chłodzący i grzewczy element pompy ciepła zapewniając najlepsze rezultaty w niższej temperaturze suszenia. Wybierając urządzenie dla siebie, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które pozwalają stwierdzić, czy sprzęt będzie funkcjonalny, ekonomiczny oraz trwały.

Najważniejsze parametry i funkcje suszarek

Suszarki mają różne klasy efektywności energetycznej. Wartość ta jest wyrażana literami alfabetu. Najbardziej oszczędne są urządzenia klasy A+++. Niektóre modele suszarek wyposażone są w automatyczny czujnik suszenia, który umożliwia dostosowanie poziomu wilgoci oraz dobranie najlepszej temperatury. Czujnik wilgoci sprawia, że ubrania wysychają równomiernie. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest ładowność suszarki. Najpopularniejsze modele umożliwiają załadowanie 7-10 kg prania. Parametr ten jest szczególnie istotny, jeśli mamy dużą rodzinę.

Czas pracy suszarki

Kolejną bardzo wygodną opcją jest możliwość ustawiania czasu pracy urządzenia. Zabiegane osoby z pewnością docenią funkcję opóźnionego startu. To za jej pomocą można dostosować pracę urządzenia do harmonogramu dnia. Posiadanie niewielkiej łazienki czy garderoby wcale nie wyklucza zakupu suszarki. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość zakupu specjalnego łącznika, który umożliwi ustawienie suszarki na pralce. To doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w małych mieszkaniach.

Suszarki a delikatne ubrania

Wiele osób niepotrzebnie obawia się, że suszarki mogą uszkodzić delikatne tkaniny. Jest to bezpodstawna obawa, ponieważ większość modeli oferuje program dedykowany delikatnym materiałom. Dzięki temu ubrania nie tracą swoich właściwości i fasonu. Po wyjęciu prania z suszarki można zauważyć, że suche rzeczy są gotowe do noszenia, bez śladów od sznurków charakterystycznych dla klasycznych suszarek. Osoby, które korzystają z ubrań wodoodpornych często stoją przed dylematem związanym z praniem tego typu odzieży. Na szczęście część suszarek ma dostępny program outdooorowy, który pozwala zachować właściwości wspomnianych ubrań, a dodatkowo wręcz je przywraca! Stała temperatura, utrzymana na specjalnie dobranym poziomie, pomaga odbudowywać wodoodporność membrany w odzieży funkcyjnej.