Mała czarna - sukienki

(23)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Mała czarna to sukienka, której nie może zabraknąć w szafie żadnej kobiety. Jej ponadczasowa elegancja podbiła wybiegi mody na całym świecie. Dziś sukienka mała czarna jest synonimem dobrego smaku i kobiecości.

Czarna sukienka została rozpowszechniona przez słynną projektantkę – Coco Chanel, wtedy też stała się symbolem emancypacji kobiet. Dziś czarna krótka sukienka to przede wszystkim uniwersalny element garderoby, który zawsze jest odpowiedzią na pytanie: co na siebie włożyć?

Mała czarna sukienka powinna być krótka – kończyć się maksymalnie przed kolanami. W kolekcjach dominuje przede wszystkim obcisła mała czarna, podkreślająca kształty, aczkolwiek wybór fasonów jest tak naprawdę bardzo duży – każda kobieta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Klasyczna mała czarna – fasony dla każdej kobiety

Czarne sukienki są uniwersalne, można je założyć na każdą okazję. Kontrowersję wzbudza jedynie mała czarna na wesele, ponieważ przyjęło się, że ten kolor nie jest odpowiedni na takie uroczystości.

Mała czarna z koronką to wybór bardzo kobiecy, lecz jednocześnie elegancki. Koronkowa, ściśle dopasowana może być tylko góra, a dół luźno puszczony. Szczególnie że czarna sukienka rozkloszowana to klasyk, obok którego nie może przejść obojętnie żadna kobieta.

Czarna sukienka mini,o długości do połowy uda, to świetna propozycja na imprezy. Optycznie wydłuża też nogi. Taka zwykle jest mała czarna na sylwestra, choć tu nie powinno zabraknąć cekinów lub innych błyszczących elementów.

Bardziej stonowanym wyborem jest mała czarna z długim rękawem, która będzie odpowiednia na eleganckie przyjęcia. Takie samo wrażenie sprawia czarna sukienka z białym kołnierzykiem.