Stojaki choinkowe

(45)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Stojak pod choinkę - jaki wybrać? W asortymencie sklepów możemy znaleźć zarówno stojaki plastikowe, metalowe, jak i w formie donic. Który jest najlepszy dla danych potrzeb?

Stojak plastikowy

Zazwyczaj jest najtańszą opcją, łatwo dostępną w sklepach stacjonarnych i internetowych. Nie jest zbyt trwały ani stabilny (można próbować go dociążyć poprzez dosypanie piasku). To idealne rozwiązanie w przypadku niewielkich żywych drzewek lub choinek sztucznych.

Stojak metalowy

Trwalszy od plastikowego, ale przez to również odrobinę droższy. Nadaje się wyłącznie do żywych drzewek, ponieważ śruby wkręca się w pień. Dużo bardziej stabilny od plastikowego, zajmuje stosunkowo mało miejsca. Można go stosować zarówno do dużych, jak i mniejszych choinek.

Donice pod choinki

Idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy kupujemy drzewko z korzeniami i planujemy je później przesadzić do gruntu. Ich wadą jest duża waga (w donicy należy umieścić piasek/ziemię). Są też stosunkowo duże, przez co zajmują sporo miejsca. Jednak ze wszystkich propozycji najlepiej stabilizują drzewko.