Środki ochrony roślin

(1311)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Środki ochrony roślin - opinie

Każdy rolnik, sadownik czy ogrodnik zdaje sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywają środki ochrony roślin przy ich codziennej pracy. Pomagają one walczyć z zabójczymi szkodnikami, niszczycielskimi chwastami, szkodliwymi grzybami czy innymi niepożądanymi czynnikami zagrażającymi naszym plantacjom. Czasami stanowią one wyłącznie "suplement diety", poprawiając skuteczność działania substancji bazowej (czyli tzw. adiuwanty). Niezależnie od tego, jakie działanie ma mieć Twój środek ochronny - zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Środki ochrony roślin w walce ze szkodnikami, grzybami i chwastami

Większość środków ochrony roślin oferowana jest w postaci gotowej do użycia - jako aerozol, spray, granulat czy płynny preparat. Są również takie środki, które możemy samodzielnie rozrobić z wodą - rozcieńczając w zależności od zachwaszczenia gleby, rozsiania grzybów i innych zmiennych. Tego typu preparaty zawsze mają opisany sposób użycia oraz metody i proporcje rozcieńczania na odwrocie opakowania. Coraz większą popularnością cieszą się środki ochrony roślin w postaci pałeczek - są łatwo stosowalne, mają stosunkowo długi termin działania (nawet do 12 tygodni), a cały proces aplikowania sprowadza się do położenia pałeczki obok roślin nawożonych. Od jakiegoś czasu na rynku dostaniemy również "żółte arkusze" - lepkie plastry wabiące szkodniki, jednocześnie wzmacniające roślinę i częściowo nawożące glebę. Zobacz, jakiej ochrony potrzebują Twoje rośliny i zamów swój preparat.

Środki ochrony roślin - niezawodny sposób na krety

Środki ochrony roślin dostępne w tej kategorii przeznaczone są przede wszystkim do ochrony roślin uprawnych przed szkodnikami a także do regulacji wzrostu i rozwoju upraw na działce, w ogrodzie czy na rabatach. Korzystanie ze środków ochrony roślin staje się koniecznością w momencie gdy tradycyjne środki ochrony roślin takie jak bielenie drzewek, budowanie pułapek na krety czy zbieranie ślimaków nie odnoszą dłużej rezultatów. Szkodniki stają się coraz bardziej odporne na te zabiegi a bakterie i wirusy błyskawicznie ewoluują. Wśród środków ochrony roślin dostępnych w tej kategorii możemy wyróżnić preparaty grzybobójcze, chwastobójcze oraz środki przeznaczone do zwalczania szkodników zwierzęcych. Do popularnych środków ochrony roślin zaliczyć można także regulatory wzrostu oraz substancje odstraszające. Przed zastosowaniem środków ochrony roślin należy pamiętać o zachowaniu ostrożności z uwagi na fakt, że nieprawidłowo zastosowane produkty tego rodzaju mogą zaburzyć równowagę biologiczną środowiska. Wykorzystywane z umiarem, w połączeniu z naturalnymi metodami środki ochrony roślin będą prawdziwym sprzymierzeńcem każdego ogrodnika.