Sprężarki i kompresory

(2009)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Sprężarki i kompresory - opinie

Must have majsterkowicza, czyli sprężarkii kompresory

Sprężarki i kompresory to obowiązkowewyposażenia warsztatu każdej domowej złotej rączki. Napompowanie opony czymateraca, malowanie ścian lub mebli ogrodowych, czyszczenie narzędzi – to tylkokilka przykładów zastosowania sprężarek i kompresorów. Sprężarki i kompresoryułatwiają wiele domowych czynności. Są również wykorzystywane w profesjonalnychwarsztatach samochodowych oraz w przemyśle stomatologicznym i tekstylnym. NaCeneo.pl dostępne są sprężarki i kompresory najlepszych producentów, międzyinnymi ChicagoPneumatic, Gudepol,Walter czy Airpress,do domowego oraz profesjonalnego użytku.

Rodzaje sprężarek i kompresorów

Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzajesprężarek i kompresorów – olejowe oraz bezolejowe. Sprężarki i kompresoryolejowe są propozycją przede wszystkim dla profesjonalistów. Idealniesprawdzają się podczas częstych i długich prac – mogą pracować bez przerwyprzez wiele godzin. Należy pamiętać, że sprężarki i kompresoryolejowe wymagają regularnej wymiany oleju. Natomiast do użytkudomowego wystarczą sprężarki i kompresorybezolejowe. Sprężarki i kompresory bezolejowe nie sprawdzą się wprofesjonalnych warsztatach ze względu na szybkie nagrzewanie się pompy. Zewzględu na budowę wyróżnia się sprężarki i kompresory wyporowe orazprzepływowe. Sprężarki i kompresory wyporowezasysają i tłoczą gaz, uzyskując w ten sposób wysokie ciśnienie sprężonegogazu. Sprężarki i kompresory wyporowe dzielą się dodatkowo na sprężarki ikompresory tłokowe, śrubowe, membranowe, spiralne, łopatkowe oraz z wirującymitłokami. W sprężarkach i kompresorachprzepływowych podciśnienie jest wytwarzane przez szybkoobracający się wirnik. Wśród sprężarek i kompresorów przepływowych możnaznaleźć sprężarki i kompresory promieniowe, diagonalne, osiowe orazwirowe.

Parametry sprężarek ikompresorów

Podczasszukania idealnych sprężarek i kompresorów powinniśmy zwrócić uwagę międzyinnymi na wydajność, pojemność, moc oraz wymiary i waga urządzenia. Efektywnośćsprężarek i kompresorów jest określana za pomocą ich wydajności podawanej wl/min. Oczywiście im wyższa wydajność, tym szybszapraca sprężarki i kompresora. Na rynku dostępne są sprężarki i kompresory owydajności od 50 do 1000 l/min. Pojemnośćsprężarki i kompresora dostosuj do własnych potrzeb. Pojemność sprężarki ikompresora wpływa na wagę urządzenia. Do domowego użytku w zupełności wystarcząsprężarki i kompresory o pojemności do 50 litrów. Z wydajnością sprężarek ikompresorów wiąże się moc urządzenia. Dowykonywania prac domowych można sięgnąć po sprężarki i kompresory o mocy około2 KW. Ważnym parametrem są również wymiary i waga sprężarek i kompresorów.Sprężarki i kompresory do domowego użytku powinny być lekkie i wygodne wprzenoszeniu. Na Ceneo.pl dostępne są łatwe do przechowywania w każdym garażusprężarki i kompresory o niewielkich gabarytach oraz profesjonalne urządzeniawymagające więcej miejsca. Szukasz sprężarki i kompresora do domowego warsztatu?A może planujesz zakup profesjonalnej sprężarki i kompresora? Na Ceneo.pl napewno znajdziesz idealną sprężarkę i kompresor.