dziurkacze ozdobne - Scrapbooking

(533)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Chcielibyście podarować komuś oryginalną kartkę urodzinową bądź zrobić ciekawy album ze zdjęciami, który byłby jednocześnie ładny i unikalny? Może warto pomyśleć o scrapbookingu? Ta ciekawa metoda ozdabiania kartek i albumów ma swoją długoletnią tradycję. Początkowo były to tylko własnoręcznie wykonane obrazy, potem zaczęto łączyć je z fotografią, żeby ostatecznie przyjąć formę albumów przypominających bardziej pamiętniki bądź wycinki z gazet. Do rozpoczęcia zabawy z scrapbookingiem nie potrzeba wiele materiałów, choć oczywiście wszystko zależeć będzie od naszej fantazji. Na początek można zaopatrzyć się w nożyczki, kolorowe papiery, kilka ozdób i możemy zaczynać przygodę z kolorami. Wielu uważa, że staje się ona nałogiem a z pewnością przyjemnym hobby, którym możemy zaskoczyć naszych znajomych, pojawiając się na urodzinach z pięknym, własnoręcznie wykonanym prezentem.
Scrapbooking najbardziej popularny jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie w wielu domach można znaleźć drobiazgi ozdobione tą właśnie metodą.
Oczywiście z biegiem czasu powstało wiele firm zajmujących się dostarczaniem materiałów do scrapbookingu i obecnie możemy kupić wszystkie niezbędne drobiazgi w atrakcyjnych cenach, ale ostatecznie tomy decydujemy o wyglądzie albumu o tym z czego i jak zostanie on wykonany i chyba właśnie ta dowolność jest w tym wszystkim najatrakcyjniejsza. Można puścić wodze fantazji i dać się ponieść. Spróbujmy - efekt może być piorunujący.