Volkswagen Passat

(497)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Volkswagen Passat nieprzerwanie produkowany jest od roku 1973 i należy do klasy średniej, czyli segmentu B. Do tej pory sprzedano ponad 20 mln egzemplarzy tego modelu, a najpopularniejszą jego wersją jest B5. Zyskał on wiele tytułów, m.in z latach 1989, 1997 oraz 2006 znalazł się na podium Europejskiego Samochodu Roku, a w 2015 w końcu został jego zwycięzcą.

Volkswagen Passat - ikona producenta.

Pierwsza generacja VW Passata została wypuszczona na rynek w roku 1973 i produkowana była przez kolejne 7 lat. Model ten od początku był w klasie średniej aut oraz z dwoma rodzajami silników - benzynowymi oraz diesla. Passat B1 występował w dwóch wersjach nadwozia - hatchback i kombi. Passat B2 (1980-1988) występował również w dwóch wersjach silnikowych, ale do wersji hatchback i kombi doszła trzecia - coupe. Trzecia generacja Passata produkowana była jednie od roku 1988 przez 5 lat i występowała w wersji kombi oraz sedan. Czwarta generacja Passata, B4 również występowała w takich wersjach nadwozia, jak wersja B3 a jej produkcja trwała od 1993 do 1997 roku. Volkswagen Passat B5 był najczęściej kupowanym autem na rynku oraz zdobył wiele nagród. To właśnie ta generacja modelu przyniosła mu niezwykłą popularność. Auto występowało w wersji kombi oraz sedan, a jego produkcja trwała do roku 2005. Ponadto, był on przełamaniem nudnej dotychczas linii Passata i wprowadził na rynek nowoczesną linię tych aut. Volkswagen Passat B6 szóstej generacji produkowany był od roku 2005 do roku 2010. Różnił się on od poprzednika linią nadwozia, jednak wciąż występował jedynie w silnikach benzyny i diesla. Passat B7 (2010-2014) był pierwszą generacją tego modelu, która fabrycznie posiada LPG. Nie występował on już w wersjach takich, jak wcześniej. Wszystkie wyżej wspomniane zastąpiły alltrack, variant oraz limousine. Ostatnia, ósma generacja Passata produkowana jest od roku 2014 do dziś. Producent znacznie rozwinął ten model, bowiem występuje on aż w 10 rodzajach nadwozia, a do swojej oferty silnikowej poza benzyną i dieslem dołączył również hybrydowy plug-in. 

Na naszej liście samochodów osobowych znajdziesz tysiące ofert w jednym miesjcu. Dzięki zebraniu wszystkich ofert na jednym serwisie będziesz mógł porównać cenę i sprawdzić opinię każdego modelu jaki Cię interesuje nie wychodząc z domu. Volkswagen Passat to jeden z popularniejszych modeli samochodów Volkswagen. Skorzystaj z filtrów dostępnych w panelu bocznym i wybierz parametry konkretnego modelu.

Pozostałe popularne modele samochodów Volkswagen