Volkswagen Golf

(523)
  • Filtruj
  • Kategorie
  • Sortuj

Artykuły eksperckie

Volkswagen Golf to największa ikona segmentu kompaktów na obecnym rynku oraz najlepiej sprzedający się samochód na Starym Kontynencie. Pojawił się on bowiem na rynku w roku 1974 i nieprzerwanie produkowany jest do dziś. Obecnie, na linii produkcyjnej znajduje się ósma generacja Golfa rozpoczęta w 2019 roku.

Volkswagen Golf - od lat niezmienny.

Pierwsza generacja Golfa pojawiła się na rynku w roku 1974 i produkowana była przez następne 20 lat. Już wtedy występował on w dwóch wersjach silnikowych - diesla oraz benzyny, a także dwóch wersjach podwozia - hatchback i cabrio. Golf zyskał sobie wówczas dużą popularność. Druga generacja Golfa rozpoczęła i co ciekawe, zakończyła swoją produkcję przed swoją poprzedniczką. Był on produkowany bowiem od roku 1983 do 1992, a w ciągu 8 lat nabyło go ponad 6 mln osób. Volkswagen Golf trzeciej generacji również rozpoczął swoją produkcję przed zakończeniem i drugiej i pierwszej generacji - zaczęła się ona w roku 1991, a zakończyła w ostatnim roku XX wieku. Golf III występował w wersji hatchback, cabrio oraz kombi, i tak jak swoi poprzednicy w silnikach benzyny oraz diesla. Produkcja czwartej generacji modelu rozpoczęła się w 1997 i trwała przez 9 lat. Nie zmieniło się w nim dużo - był w takiej samej wersji nadwozia oraz silników, jak poprzednik. Piąta generacja Golfa (2003-2008) wyglądem była zbliżona do czwartej, jednak występowała tylko w wersji hatchback i kombi. VW Golf VI (2008-2016) to już zupełnie inna bajka. Jest on znacznie innej budowy, zaczyna się zmieniać. Nadal występuje jednak w wersji hatchback, jednak tym razem 3d oraz 5d, kombi oraz cabrio i variant. Golf VII zapoczątkował nową erę golfa. Występuje on bowiem w aż 32 rodzajach nadwozia, a do silników benzynowych i diesla dołączyły hybrydowe plug-in oraz elektryczne. Obecnie, produkowana jest ósma generacja Golfa występująca w pięciu rodzajach nadwozia oraz silnikach diesla, benzynowym, hybrydowym oraz hybrydowym plug-in.

Na naszej liście samochodów osobowych znajdziesz tysiące ofert w jednym miesjcu. Dzięki zebraniu wszystkich ofert na jednym serwisie będziesz mógł porównać cenę i sprawdzić opinię każdego modelu jaki Cię interesuje nie wychodząc z domu. Volkswagen Golf to jeden z popularniejszych modeli samochodów Volkswagen. Skorzystaj z filtrów dostępnych w panelu bocznym i wybierz parametry konkretnego modelu.

Pozostałe popularne modele samochodów Volkswagen